DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2018 r.

Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Niemcy: dożywocie dla islamisty za zamordowanie chrześcijanki

Niemcy: dożywocie dla islamisty za zamordowanie chrześcijanki
fot. werksdesig /sxc.hu

Sąd w Niemczech skazał na karę dożywotniego pozbawienia wolności islamistę z Afganistanu, który bestialsko zamordował swoją rodaczkę na oczach jej dzieci. Motyw: nienawiść do chrześcijan.

 

Do mordu doszło w niemieckim Prien am Chiemsee wiosną ubiegłego roku. 29-letni wówczas Hamidullah M. na parkingu przed supermarketem napadł na 38-letnią Farimę S. Zadał jej kilkanaście ciosów 20-centymetrowym nożem kuchennym. Na wszystko patrzyło dwoje z czworga dzieci kobiety w wieku 5 i 11 lat.

 

Na miejscu zbrodni błyskawicznie zjawili się funkcjonariusze policji i zatrzymali Afgańczyka, wcześniej obezwładnionego już przez przechodniów. Chrześcijanki nie udało się już uratować, zmarła w drodze do szpitala.

 

Od początku najbardziej prawdopodobnym motywem zbrodni była nienawiść do chrześcijaństwa. Śledczy całkowicie wykluczali wątek miłosny. Sam Hamidullah M. przyznał, że nie podobało mu się, iż jego rodaczka, która do Niemiec przyjechała w roku 2011, „namawiała go” do porzucenia islamu na rzecz chrześcijaństwa.

 

Według rodziny zmarłej Farima S. zapewniła mężczyznę jedynie o tym, że gdyby zechciał, może przyjść do kościoła.

 

Farima S. aktywnie angażowała się w życie lokalnej wspólnoty ewangelickiej. Do Niemiec przyjechała uciekając z Afganistanu właśnie ze względu na nienawiść do chrześcijan. Po niemiecku mówiła płynnie, pracowała jako tłumaczka.

 

O antychrześcijańskim motywie mordu od razu po jego dokonaniu mówiła między innymi siostra ofiary.

 

Proces mordercy rozpoczął się pod koniec stycznia przed sądem w Traunstein. Zbrodniarz, który w Niemczech szukał azylu, próbował zrzucać winę na karb swojego uzależnienia od alkoholu i twardych narkotyków. Lekarze sądowi wykluczyli jednak ciężkie uzależnienie.

 

W momencie popełniania zbrodni Hamidullah M. był też trzeźwy. Biegli uznali go też za w pełni poczytalnego.

 

W miniony piątek Afgańczyk został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności, uznając też szczególny ciężar winy. To sprawia, że możliwość ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po 15 latach więzienia będzie w jego przypadku bardzo utrudniona.

 

 

Źródło: jungefreiheit.de

Pach


DATA: 2018-02-13 10:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szkoda, że zamordowana nie była nawrócona na Katolicyzm :(
6 miesięcy temu / Max Mario
 
A Ty znasz? Nie w sensie: potrafisz wyrecytować z pamięci, ale: ROZUMIESZ?
6 miesięcy temu / do XYZ
 
A co z Kś ma dekalog? Ks. Zwoliński jasno to tłumaczył. W dekalogu jest słowo "rasah" (fonetycznie), oznaczające zabicie człowieka, inne słowo odpowiada za karę śmierci, inne za zabicie zwierzęcia. Dodatkowo, w Ew. Św. Łukasza jest tak napisane: "My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił".
6 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
A dekalog znacie?
6 miesięcy temu / XYZ
 
Moim zdaniem, kara śmierci powinna być BEZWARUNKOWO orzekana, jeżeli ginie ofiara przestępstwa (napadu, rabunku, gwałtu, porwania, ataku terrorystycznego), tak aby przestępca wiedział, że zabijając, często w sposób cyniczny, np. w celu zacierania śladów, zostanie bezwzględnie zgładzony w majestacie prawa. Jedynie uratowanie się ofiary przestępstwa zabezpiecza agresora przed karą śmierci.
6 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
Kara śmierci to za mało. I też nie o karę tu chodzi, tylko metody odstraszania. Śmierć to dla tych oszołomów (to jest właściwe zastosowania tego epitetu) nagroda - idą do muzułmańskiego nieba. Karać ich trzeba wg ich kodeksu moralnego, tu powinni zabrać głos znawcy. Kara powinna im odebrać nadzieję na wszystko, czego się spodziewali dokonując zbrodni w imię Allacha. Nie wykluczam zastosowania zbiorowej odpowiedzialności. Terror jest przecież formą ataku na zbiorowość, uprawnia zaatakowaną zbiorowość do prewencyjnego odwetu także w skali zbiorowej.
6 miesięcy temu / Moheranin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.