DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Niemcy: Czołowi politycy partii Merkel nie chcą wspólnej polityki fiskalnej UE

Niemcy: Czołowi politycy partii Merkel nie chcą wspólnej polityki fiskalnej UE
Angela Merkel fot. flickr.com

Czołowi politycy z Chrześcijańsko-Demokratycznej partii kanclerz Angeli Merkel chcą uchwalić rezolucję uniemożliwiającą łączenie długów i wspólną politykę fiskalną z pominięciem kontroli krajowych parlamentów – podała niemiecka gazeta „Handelsblatt.”

 

Pismo - powołując się na źródła z kierownictwa partii - poinformowało, że prominentni członkowie partii sprzeciwiają się planom Komisji Europejskiej dotyczącym powołania europejskiego ministra finansów.

 

W skład grupy sprzeciwiającej się tym zmianom wchodzą parlamentarni przywódcy konserwatywnego bloku w Bundestagu, Parlamentu Europejskiego, a także 16 niemieckich landów.

 

Sojusznicy kanclerz Merkel sprzeciwiają się wszelkim reformom strefy euro, które w większym stopniu obciążą podatników niemieckich, a mają na celu finansowanie zadłużenia innych państw członkowskich.

 

W zeszłym miesiącu, podczas spotkania z francuskim prezydentem Emmanuelem Macronem, Angela Merkel wezwała do kompromisu w sprawie reformy strefy euro. Prezydent Francji z kolei naciskał na solidarność wśród członków unii walutowej.

 

19 kwietnia w Berlinie przywódcy Francji i Niemiec podkreślili wspólną wolę zreformowania UE, mówiąc, że przedstawią wspólny front na czerwcowym spotkaniu przywódców Unii Europejskiej. Podczas szczytu jedną z głównych kwestii poddanych pod dyskusje będzie reforma strefy euro.

 

Merkel i Macron zastrzegli, że pomimo różnic, przedstawią jednolity front i ​​poradzą sobie z wieloma problemami wykraczającymi poza reformę strefy euro. Jedną z nich będzie kwestia polityki imigracyjnej, która jest jednym z najbardziej palących priorytetów Berlina.

 

- Żadna unia monetarna nie może istnieć bez elementów konwergencji - powiedział francuski lider na konferencji prasowej z udziałem Angeli Merkel odbywającej się w stolicy Niemiec. - Istnieją francuskie propozycje, ale są też niemieckie propozycje – odparła z kolei kanclerz Niemiec.

 

Niemiecki minister finansów Olaf Scholz stwierdził, że reformy UE zaproponowane przez francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona powinny zostać przyjęte lub odrzucone jeszcze przed przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Dodał jednak, że już dzisiaj niektóre z nich nie są możliwe do realizacji.

 

 

Źródło: euractiv.com

AS


DATA: 2018-05-08 11:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.