DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

Niemcy: biolog ewolucyjny przed sądem za słowa o homoseksualizmie

Niemcy: biolog ewolucyjny przed sądem za słowa o homoseksualizmie
fot.REUTERS/Susana Vera/FORUM

Biolog ewolucyjny Ulrich Kutschera stanął w Niemczech przed sądem w związku ze swoją naukową oceną skłonności homoseksualnych. Prokuratura zarzuca mu podżeganie do nienawiści, znieważanie oraz szerzenie kłamstw.

 

Przedmiotem sporu stał się wywiad, jakiego profesor uniwersytecki, biolog ewolucyjny Ulrich Kutschera, udzielił w 2017 roku austriackiemu portalowi katolickiemu Kath.net. Uczony wskazał wówczas, że homoseksualiści mają inklinacje do pedofilii. W związku z przyznawaniem parom jednopłciowym praw adopcyjnych po wprowadzeniu w Niemczech tak zwanego „małżeństwa dla wszystkich”, Kutschera stwierdził: - Jeżeli faktem stanie się prawo adopcyjne dla erotycznych wspólnot męsko-męskich czy damsko-damskich, to moim zdaniem dojdzie u nas do państwowego wsparcia pedofilii i niezwykle ciężkiego wykorzystywania dzieci.

 

Biolog wskazał też, że w Niemczech dochodzi do „sprzecznej z naturą wczesnej seksualizacji dzieci”, która jest w istocie „duchowym gwałtem na [dzieciach] powierzonych opiece”. Określił też mianem „godnych współczucia produktów zapłodnienia” dzieci par lesbijskich, które poczęto za sprawą procedury in vitro.

 

Uczony powoływał się w wywiadzie na ustalenia nauk ewolucyjnych. - Z biegiem ewolucji ssaków, w ciągu 150 milionów lat, związek matka-dziecko wykształcił się jako najsilniejszy związek w ogóle – powiedział. Stąd gdy dziecku odbiera się matkę, to dochodzi do „naruszenia najbardziej elementarnego prawa człowieka, jakie w ogóle istnieje”, argumentował.

 

Proces Kutschery, pozwanego przez grupę homoseksualistów i lewackich studentów z Uniwersytetu w Kassel, rozpoczął się w środę. Podczas pierwszego posiedzenia sądu biolog zrezygnował z własnej wypowiedzi i odczytał definicje uznawane w naukach biologicznych.

 

Adwokat oskarżonego przedstawił z kolei dane zebrane w książce Kutschery o ideologii gender; odwoływał się też do ustaleń nauk medycznych. W ten sposób starano się wykazać, że biolog nie obraził bynajmniej homoseksualistów, bo mówił wyłącznie o ewidentnych i potwierdzonych naukowo faktach.

 

Wskazano też, że poglądy Kutschery nie są bynajmniej motywowane religijnie lub ideologiczne i  bazują wyłącznie na biologii.

 

 

Źródło: jungefreihet.de

Pach


DATA: 2019-06-10 17:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wlasnie dzisiaj minister zdrowia Spahn w Niemczech wydal komunikat, ze chce wprowadzic prawo zabraniajace stosowanie terapii konwersyjnej. O ile rozumie, chodzi tu o terapie pomagajace homoseksualistom w zmianie zachowania, czyli stac sie normalnymi. Spahn zaslania sie tym, ze homoseksualizm nie jest choroba i nie wymaga leczenia. Zaslania sie przy tym " opinia komisji ekspertow", ktorej sklad nie zostal podany. Oto 1 manipulacja z informacja. Podobno zwiazek swiatowy lekarzy uznal terapie konwersyjne za bezsensowne. Dziwne, ze nagle politycy powoluja sie na "ekspertow". To jest 2 manipulacja. O ile pamietam, to w latach 70-tych, poprzez glosowanie zdecydowano, ze homoseksualizm nie jest choroba. "Eksperci" stwierdzaja, ze te terapie czynia homoseksualistow chorymi. Nie jest podane o jakie choroby chodzi. 3 manipulacja. Zieloni popieraja Spahna i sa przeciwko organizacjom koscielnym, gdzie ta terapia jest polecana. Odgornie ogranicza sie prawo wyboru. TO SA NIEMCY:
4 miesiące temu / CH
 
Idologizacja nauki powoduje prześladowania naukowców. Tacy zacni naukowcy jak ten profesor biologii zamilkną i wtedy droga do zwijania się cywilizacji stanie otworem. Ci , którzy przeżyją, będą zazdrościć tym, którzy odeszli. Ratunek w modlitwie i poście i zawierzenie Tej, która zmiażdży mu głowę. Ale zadajmy sobie dwa pytania: czy analizy naukowe powinny odbywać się w sądach i jaki świat szykujemy swoim dzieciom..
4 miesiące temu / Kefas
 
Masz rację. Nie każdy wierzy we wszystko co napisane w Piśmie Świętym. Nie bez powodu Pan Jezus mówi o szerokiej i wąskiej bramie...
4 miesiące temu / @Nick
 
@Jedi To portal Katolicki, ślepo wyliczający lata na bazie Biblii to są protestanci. Więc wszystko OK
4 miesiące temu / Nick
 
Dzieci trzeba chronić. Nawet gdyby w naukowych tezach i badaniach był 1 % niebezpieczeństwa dla dzieci oddawanym pod "kuratele" parom jednopłciowym, to humanitaryzm wymaga by zakazać adopcji dzieci takim parom. Poza tym jest jeszcze logiczne , ewolucyjne wnioskowanie dlatego ocena biologa przekonuje.
4 miesiące temu / grimm
 
A to jest prokuratura homoseksualna? Czy prawda jest szerzeniem nienawiści. To jasne, że prokuratorem w tej sprawie jest sodomita albo ich zwolennik.
4 miesiące temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.