DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Czy wg Ciebie ci, co powiedzieli, że JP2 nie jest katolikiem mają rację? Jak teraz miałaby wyglądać sprawa posłuszeństwa skoro każdemu może się ubzdurac, że ratuje KK więc jest nieposłuszny ludziom? A jest takich wielu. Pytam z ciekawości, to nie atak.
9 miesięcy temu / O > iskierka
 
Zasady moralne są jednoznaczne i obowiązują każdego człowieka. Podwójna moralność nie istnieje.
9 miesięcy temu / Elzbieta
 
Szczytem AROGANCJI jest mieć ROZUM oświetlony Duchem Bożym, wspierany Łaską i REALIZOWANIE WOLI LUDZI zamiast WOLI JEDYNEGO PRAWDZIWEGO BOGA. To Panu Bogu winniśmy WSZYSCY POSŁUSZEŃSTWO, to Jemu należna jest Chwała. Wybory są proste: "za" albo "przeciw". Ten kto za Jezusem Chrystusem idzie na Krzyż. Nie gada, nie dywaguje, nie mnoży słów aby się w głębi zamkniętego serca usprawiedliwiać. Wybiera bycie "GŁUPCEM" dla świata i "kanonizowanych " przez świat Mędrców. Życie to ciągła WALKA z samym sobą o Pierwsze Miejsce dla Boga, Który Jest. Świat i inni ludzie to tylko ARENA gdzie możemy sprawdzić swoją miłość do Boga. Pełnią Prawdy jest tylko w Bogu. Jak wygląda nasze serce i życie, czy jest miłe Panu Bogu WIE TYLKO BÓG, który przemawia prostym językiem a nie za "pomocą semityzmów"?. Ci co ZADAWALI PROSTE PYTANIA o niebezpieczne REFORMY już "otrzymali zapłatę- już "wiszą na krzyżach". Kto ma oczy i nie odwraca w fałszywym posłuszeństwie wzroku to widzi.
10 miesięcy temu / iskierka > aaa
 
List papieża Benedykta XVI jest listem tylko napisanym jego ręką, lecz podyktowanym przez Ducha Świętego. Dla tego tylu buntowników się pieni. Lecz Ducha Świętego nie uda im się ukrzyżować. Króluj nam Chryste!
10 miesięcy temu / ry.janszarmach3
 
Wiary się nie reformuje. Prohresisci i pozostali powinni to wiedzieć. Wiara jest,lub nie. Logiczne myślenie nie jest ich mocna stroną jak widać. Niech ogłoszą nowego mesiasza,z nową ewangelia,lub ateizm jako obowiązujący system w państwie...i po kłopocie.
10 miesięcy temu / Klop
 
Albowiem tradycjonaliści, którzy krytykują Benedykta, wspinają się na szczyty arogancji. Arogancja to nie jest postawa, jaką poszczyciłby się Święty Paweł, który zamiast tego wolał być "wszystkim dla wszystkich". To, że tradycjonaliści darzeni są serdeczną nienawiścią przez progresistów nie oznacza jeszcze, że trwają w pełnej prawdzie. Jedni i drudzy mają w sobie coś z "synów buntu", choć sami uważają, że występują przeciwko "buntowi". Czy Nśw. Maryja poszłaby za abp. Lefebvrem? Czy może cierpliwie znosiła posoborowych papieży, a także współistnienie dwóch biskupów tytułujących się papieżami? Krzywdy cierpliwie znosić. Być wszystkim dla wszystkich. Modlić się, aby nie ulec pokusie. Nie być powodem zgorszenia dla tych najmniejszych. Okazać posłuszeństwo. Chrystus okazał posłuszeństwo faryzeuszom, przyjąwszy ich wyrok na siebie oraz oficjalnie nauczając w ich synagogach. Jedyne co im się sprzeciwiało, to to, że mówił prawdę o Sobie, choć za pomocą semityzmów.
10 miesięcy temu / aaa
 
Ten list KOMPROMITUJE nie tylko wszystkich posoborowych papieży z powodu ZANIECHAŃ jakie były Ich udziałem ale całą HIERARCHIĘ kościelną. I nie chodzi tylko o skandale sex. A jeśli użyto porównania krytyków do ujadania "psów" to stosowniej jest zacytować Sąd Jezusa o współczesnych. " Z kim mam porównać to pokolenie ? Podobne jest do przebywających na rynku dzieci, ktore przymawiają swym rówiesnikom." Miejsca w Kościele zawsze były wyznaczone. To wierni byli wezwani aby stawać sie na podobieństwo >dziecka< a NIE PASTERZE. Dziś widzimy i słyszymy podzielonych hierarchów już Nowego posoborowego Kościoła , do którego należy i Kard. Marx i Kard. Muller. Tylko nieliczni odważyli się nie przyjąć postanowień II S.W. i nie byli to obecni obrońcy Benedykta XVI.
10 miesięcy temu / iskierka
 
Nie rozumiem tradycjonalistycznych krytykantów BXVI, na pewno grożono mu zamachami, jeśliby nie ustąpił. Wyobraźcie sobie jakim celem dla islamistów jest Watykan. Biznesmeni niewierzący biskupi nie chcą stracić łatwego życia, przecież nic innego nie potrafią robić, więc prowadzą politpoprawna taktykę przyjazną barbarzyńcom. Benedykt swoim usunięciem się raczej się odsłonił i ujawnił, a nie ukrył. Nie wierzę, że taki wielki umysł postąpiłby pochopnie.
10 miesięcy temu / O
 
Zdaza sie ze czesto zdradzaja najblizsi.Niechaj Maryja wspiera nieustannie Benedykta XVI
10 miesięcy temu / Nick
 
Na Katholisch.de mają nadzieję, że Franciszek przyszedł, "by pogodzić nauczanie Kościoła z życiem ludzi"... Ciekawe co to oznacza dla nich? Bo może ich nadzieją jest dokładnie to, co wyraża KKK 675: 'Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących. Prześladowanie, które towarzyszy jego pielgrzymce przez ziemię, odsłoni "tajemnicę bezbożności" pod postacią oszukańczej religii, dającej ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy ..' ? Jeśli tak, to swoją nagonką zaświadczyli o wielkiej chwale Benedykta XVI!!! Mt 5,11-12 "Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków4, którzy byli przed wami".
10 miesięcy temu / sp
 
Ukochany papież Benedykt XVI, ciepły, serdeczny i wybitny naukowiec. Na równi ze św. Janem Pawłem II. Wspaniały człowiek. Danuta ze Szczecina
10 miesięcy temu / Danuta ze Szcze
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.