DZIŚ JEST:   20   MAJA   2019 r.


Św. Bernardyna ze Sieny
 
 
 
 

Niemcy: antyimigrancka partia zarzuca kanclerz Merkel osobistą winę za zamachy

Niemcy: antyimigrancka partia zarzuca kanclerz Merkel osobistą winę za zamachy
Angela Merkel. fot.Emmanuele Contini/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Kampania wyborcza w Niemczech staje się coraz ostrzejsza za sprawą polityków antyimigranckiej partii AfD. Na specjalnej stronie internetowej Alternatywa dla Niemiec obarczyła kanclerz Angelę Merkel osobistą winą za zamachy terrorystyczne islamistów w RFN. Dopuszczono się przy tym nadużycia graniczącego z manipulacją.

 

W serwisie przeczytać można, że z powodu polityki Merkel, 98 osób padło ofiarą terrorystów. Pierwsze skojarzenie przywodzi na myśl 98 ofiar śmiertelnych. Dopiero po przeczytaniu dokładniejszego opisu można dowiedzieć się, że chodzi o wszystkich poszkodowanych, nie tylko zmarłych. Szefowej CDU zarzucono ponadto wiarołomstwo, konfrontując jej działania z przysięgą składaną przez kanclerz RFN.

 

Otwarty w środę serwis internetowy cieszy się wielkim zainteresowaniem, a kampania odnosi sukces – twierdzą antysystemowi politycy. Na stronie można zobaczyć mrugający wizerunek Merkel na tle berlińskiego ewangelickiego Gedaechtniskirche. To tam w grudniu roku 2016 doszło do zamachu – Tunezyjczyk wjechał w ciężarówką w bożonarodzeniowy jarmark zabijając w ten sposób 12 osób. Wcześniej zamordował polskiego kierowcę.

 

AfD zarzuca Merkel otwarcie Niemiec na islamizację od czasu gdy kraj zaczął przyjmować niemal wszystkich imigrantów w roku 2015. Ponadto antysystemowi politycy zwracają uwagę na koszty związane z integracją przybyszów z krajów islamskich.

 

Agresywna kampania jest wzorowana na motywach znanych z USA – uważa dziennik „Sueddeutsche Zeitung”. Pismo zwraca uwagę, że nigdy wcześniej w niemieckiej kampanii wyborczej nie stosowano takich metod. Teraz AfD łamie niepisaną zasadę o zachowaniu resztek przyzwoitości. Związane jest to z zatrudnieniem przez antyimigrancką partię specjalistów z amerykańskiej agencji Haris Media – twierdzi dziennik. Owa firma znana jest z ostrych metod w kampaniach internetowych.

 

AfD oprócz sprzeciwiania się islamizacji Niemiec oraz sceptycyzmowi wobec Unii Europejskiej opowiada się za zniesieniem sankcji wobec Rosji oraz uznaniem aneksji Krymu. Sondaże dają jej szansę na wejście do Bundestagu. Wybory odbędą się już 24 września.

 


Źródło: wpolityce.pl

MWł
 


DATA: 2017-09-14 11:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Musi odejść bo niszczy państwo Niemieckie i Europę
ponad 1 rok temu / obserwator
 
Niestety przywódczyni AfD afiszuje się jako zdeklarowana lesbijka, z "partnerką" ze Sri Lanki! Bardzo trudno będzie odróżnić tę partię od reszty niemieckiego lewactwa!
ponad 1 rok temu / gość
 
Zablokowali Listy Konserwatywno-Narodowej Alternatywy dla Niemiec a we Francji sfałszowano wybory w dużych miastach aby nie dopuścić do wygrania wyborów Front Narodowy .Wszyscy którzy mają odmienne zdanie na temat polityki wobec Rosji są nazywani "ruskimi agentami"
ponad 1 rok temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "54621"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.