DZIŚ JEST:   16   STYCZNIA   2021 r.

Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
 
 
 
 

Niemal 800 tys. podpisów złożonych pod Synowską Prośbą zostało przekazanych Watykanowi

Niemal 800 tys. podpisów złożonych pod Synowską Prośbą zostało przekazanych Watykanowi

We wtorek Stowarzyszenie Synowska Prośba przekazało Stolicy Apostolskiej 790 190 podpisów pod prośbą do papieża Franciszka o „słowo wyjaśnienia” przeciwko rozmywaniu nauki Chrystusowej. Apel podpisało 201 hierarchów Kościoła.

 

„Wobec zbliżającej się kolejnej sesji Synodu ds. Rodziny, która ma się odbyć w październiku 2015 roku, z synowskim oddaniem zwracamy się do Waszej Świątobliwości, by wyrazić zarówno nasze obawy, jak i nadzieje dotyczące przyszłości rodziny. Nasze obawy wynikają z doświadczeń całych dekad rewolucji seksualnej, promowanej przez sojusz potężnych organizacji, sił politycznych oraz mediów, które ustawicznie działają przeciwko samej istocie małżeństwa jako podstawowej komórki społecznej. Począwszy od tzw. Rewolucji roku 1968, doświadczamy stopniowego narzucania praw i zwyczajów moralnych przeciwnych w tym względzie zarówno prawu naturalnemu, jak i Bożemu” – piszą autorzy synowskiej prośby do papieża Franciszka.

 

„Wasza Świątobliwość, za sprawą informacji rozpowszechnianych podczas ostatniego Synodu, z bólem zauważamy, że dla milionów wiernych katolików światło tej latarni zostało przyćmione przez wpływ rozmaitych lobby, promujących antychrześcijański styl życia. Zauważamy ogólne zamieszanie spowodowane wrażeniem, jakoby w nauczaniu Kościoła powstał wyłom, który mógłby doprowadzić do zaakceptowania cudzołóstwa poprzez dopuszczenie osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach cywilnych, do Komunii Świętej. Nie dość tego, sugeruje się nawet, jakoby Kościół mógł w przyszłości zaakceptować jednoznacznie potępione, jako sprzeczne z Prawem Bożym i naturalnym, praktyki i związki homoseksualne” – czytamy.

 

Apel podpisali m.in. kardynał Jorge Medina Estévez, kard. Geraldo Majella Agnelo, kard. Gaudencio Rosales, arcybiskup Désiré Tsarahasana, arcybiskup Tomasz Peta (Kazachstan), arcybiskup Wolfgang Haas (Lichtenstein), Alejandro Ordóñez Maldonado (prokurator generalny Kolumbii), Rick Santorum, prof. Roberto de Mattei, prof. Ryszard Legutko, prof. Jacek Bartyzel, prof. Grzegorz Kucharczyk, Gianfranco Amato (przewodniczący włoskiego stowarzyszenia Prawny za Życiem), Mathias von Gersdorff, Sławomir Olejniczak, James Bogle (przewodniczący Międzynarodowej Federacji Una Voce) i ks. Dariusz Oko.

 

Łącznie wśród sygnatariuszy Synowskiej Prośby znalazło się 201 prałatów, przedstawiciele świata nauki, kultury i chrześcijańskich organizacji pozarządowych ze wszystkich kontynentów.

 

źródło: Stowarzyszenie Synowska Prośba

mat

 

 DATA: 2015-10-07 13:19
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie spodziewam się niczego nowego. P.o. papieża ma ważniejsze problemy np. globalne ocieplenie.
ponad 5 lat temu / Soul
 
Przecież to jakieś grosze. Tylko tyle?
ponad 5 lat temu / Stormer
 
Bardzo piękna inicjatywa i świetnie sformułowana "synowska prośba". Mam nadzieję, że jej rozmaici sygnatariusze nie rozczarują się gdy papież nie odpowie na nią w sposób jakiego być może oczekują. Papieża bowiem nie można przynaglić, przymusić, ani nakazać mu wypowiedzi w tej czy innej sprawie. Oczekiwać i prosić można, w tym wypadku być może nawet należy. Leczy tylko tyle. Gratulacje dla inicjatorów tego pięknego listu.
ponad 5 lat temu / Murem
 
Słowa Chrystusa są tak jednoznaczne, że nie można je rozmywać. Można jedynie je potwierdzać lub zaprzeczać im. W tym wypadku mamy do czynienia z zaprzeczaniem . Pan Bóg dał człowiekowi przykazania, wskazał drogę, którą ma iść i to jest właśnie istota Bożego Miłosierdzia, a nie ,,róbta, co chceta,,
ponad 5 lat temu / [email protected]
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.