DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Niemal 8 milionów Syryjczyków bez pomocy humanitarnej. Brakuje wszystkiego

Niemal 8 milionów Syryjczyków bez pomocy humanitarnej. Brakuje wszystkiego
Grudzień 2016 r., ewakuacja Aleppo. Fot. Reuters / Ammar Abdullah / Forum
#SYRIA    #POMOC    #RODZINA RODZINIE    #WOJNA    #ALEPPO    #ISIS    #WSPARCIE    #POMOC HUMANITARNA    #SYRYJCZYCY

Opinia międzynarodowa „znieczuliła się” na Syrię. Jej problemy dostrzegane są już tylko w przypadku drastycznych zajść. Tymczasem większość Syryjczyków, którzy pozostali w zniszczonym wojną kraju potrzebuje wsparcia. Nie dociera do nich nawet podstawowa pomoc humanitarna.

 

Jak podał Caritas, na podstawową pomoc humanitarną czeka 8 na 13 milionów Syryjczyków. Szczegółowy raport na ten temat zostanie zaprezentowany 21 czerwca. Dokument zawiera najnowsze dane na temat Syrii i wskazuje na potrzeby w wielu dziedzinach: opieki zdrowotnej, mieszkalnictwa, edukacji.

 

- W mediach nie słyszymy o tym, bo znieczuliliśmy się na Syrię. Tak naprawdę musi być atak chemiczny, żeby media o tym mówiły" - podkreślił szef zespołu prasowego Caritas Polska Robert Kazimierski. Jak ocenił, „katastrofa humanitarna wisi w powietrzu”.

 

Caritas Polska włączyła się w pomoc Syrii m.in. poprzez program „Rodzina Rodzinie” oraz działania umożliwiające rozpoczęcie nowego życia. Potrzeby są jednak ogromne, a wciąż w rejonach bezpośredniego zagrożenia życia mieszka 8,2 mln osób.

 

Źródło: gość.pl

MA


DATA: 2018-06-18 08:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ ala kwik. Chrześcijanie w Syrii, Libanie, a nawet muzułmanie stamtąd są w szoku. Bo nie może im się zmieścić w głowie, że chrześcijańska Europa i USA wspierają, finansują i zbroją skrajnie fanatycznych muzułmanów z ISIS. Którzy na opanowanych terenach utworzyli kalifat. Chrześcijanie i wszystkie mniejszości religijne zostały tam poddane eksterminacji. Na stronie shoebat.com były filmiki zrobione w rzeźniach, gdzie zamiast zwierząt szlachtowano i ćwiatrowano chrześcijan. Cały czas znajdowane są masowe groby bezgłowych ciał. Kobiety w łańcuchach sprzedawano na targach. Tak zwana koalicja do walki z IS walczyła z nimi w ten sposób, że jedną ręką zrzucała ulotki, a drugą dawała rebeliantom pieniądze, broń i żywność. Dziwnym trafem dopiero gdy wkroczył Putin, IS zaczął przegrywać a ich terytorium się zaczęło kurczyć. Dopiero na wyzwolonych terenach ludzie mogą odetchnąć z ulgą, ale brakuje im wszystkiego. Więc może zrób coś dobrego i wesprzyj tych ludzi.
7 miesięcy temu / ???
 
Jakże sakrkastycznie brzmi stwierdzenie zginęłoby 3000 osób zamiast 300000. Człowiek, który napisał te slowa jest bez serca. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała, że ten kto ratuje jedno życie ratuje cały świat. Po za tym błędy Rosji nie usprawiedliwiają w żaden sposób Zachodu, który finansował Rewolucję Październikową. Po za tym nie zrobiono tego o co prosiła Maryja w Fatimie, aby zapanował pokój. Obrona demokracji to słowo wytrych, bowiem nie ma różnicy w ocenie zabójstw niewinnych ofiar przez różnych satrapów i kacyków politycznych, od tych zabijanych w majestacie prawa w tzw. aborcji czy eutanazji, czym się szczycą niejednokrotnie systemy polityczne Zachodu.
7 miesięcy temu / Krakusik
 
Tak właśnie Putin broni chrześcijaństwa. Gdyby nie wmieszał się w tą wojnę w Syrii byłoby jak w Egipcie - czyli zabitych 3000 osób zamiast 300 000.
7 miesięcy temu / ala wilk
 
ludziom którzy zostali w swoim kraju trzeba pomóc ,co to za moda uciekać
7 miesięcy temu / klik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.