DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Niemal 10 milionów euro od UE na badania nad wpływem Koranu na Europę

Niemal 10 milionów euro od UE na badania nad wpływem Koranu na Europę
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Europejska Rada Badań Naukowych przyznała grant w wysokości niemal 10 milionów euro na badanie wpływu Koranu na Europejczyków (chrześcijan, żydów, wolnomyślicieli, ateistów i muzułmanów). Grant przyznano na okres 6 lat.

 

Naukowcy zbadają wpływ świętej księgi islamu na relacje Europejczyków z islamem, debaty między chrześcijanami różnych wyznań oraz na oświeceniową krytykę chrześcijaństwa. Zajmą się okresem od średniowiecza do wczesnej nowożytności.

 

W ramach projektu powstanie baza danych zawierająca koraniczne manuskrypty oraz tłumaczenia, a także inne dzieła koraniczne. Zaplanowano również intetrdyscyplinarne spotkania w różnych krajach europejskich. Powstanie także multimedialna wystawa poświęcona miejscu Koranu w europejskim dziedzictwie kulturowym. 

 

Dokładna kwota przeznaczona na grant ze środków unijnych to 9 842 534 euro. Głównym grantobiorcą jest Hiszpańska Rada Badań Naukowych (CSIC). W projekcie udział wezmą również naukowcy z Francji, Wielkiej Brytanii i innych państw. Zgodnie z roboczą przyjętą przez naukowców hipotezą, Koran odegrał istotną rolę w intelektualnym oraz religijnym rozwoju Europy – twierdzi Mercedes Garcia Arenal z CSIC.

 

Od dawna zwolennicy politycznej poprawności starają się narzucić swoją wizję historii Europy ukazującą Koran i islam jako ważne dźwignie przekazywania wiedzy w Europie. Mówił o tym m.in. Jacques Chirac, były prezydent Francji (1995-2007).

 

Poprzez planowane badania naukowe Unia Europejska chce uprawomocnić, proislamską i proimigracyjną narrację o Europie. Chodzi o ukazanie jej jako kontynentu różnorodności kulturowej i wyznaniowej. Nacisk na islamski wpływ na Europę posłuży także lepszemu samopoczuciu imigrantów.  

 

 

Źródła: erc.europa.eu / breitbart.com / komentarz własny pch24.pl

 

FLC / mjend

 


DATA: 2019-01-11 17:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wręcz żądam, aby spośród naukowców polskich, grant na te badania naukowe w wys. 10mln euro otrzymała najbardziej polska i obiektywna pani naukowiec Barbara Engelking-Boni.
ponad 1 rok temu / gość
 
Polscy naukowcy - odwagi i do dzieła! Piszcie o wpływie Islamu na Europę - byle obiektywnie i bez poprawności politycznej. Piszcie z rozmachem! Nadstawicie karku, ale będzie warto: Europa się po prostu Waszymi pracami udławi!
ponad 1 rok temu / kid
 
Koran jest dziełem szatana, który nawiedzal Mahometa. Nie wolno się z nimi modlić. Przypomnijcie sobie Davida. Mimo, że był wielki popełniał błędy. To samo z biskupami Rzymu, którzy spotykają się z muzulmanami, całuja Koran lub modlą się wspólnie. Nie zawsze mieli rację. Odwołajcie w końcu dni islamu w Kościele Katolickim. Co ma wspólnego Jezus Chrystus z fałszywym prorokiem Mahometem.
ponad 1 rok temu / Sec
 
Wątpię żeby napisali cokolwiek o wersetach znoszących i znoszonych.
ponad 1 rok temu / Gy
 
To chyba sami muzlumanie dostali te pieniadze i to oni beda przeprowadzac badania :))smiechu warte to wszystko cala ta unia
ponad 1 rok temu / RobertM
 
Jedni "naukowcy" dowiedli wpływu CO2 na efekt cieplarniany. Jestem dziwnie spokojny o to, że ci też dowiodą roli Koranu w intelektualnym rozwoju Europy ( oraz jej muzułmańskich korzeniach - tej Europy ). A na końcu "wytnie" się Chrześcijaństwo.
ponad 1 rok temu / fensys
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.