DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Nieludzki akt barbarzyństwa muzułmanów! Chrześcijańskie małżeństwo spalono w piecu

Nieludzki akt barbarzyństwa muzułmanów! Chrześcijańskie małżeństwo spalono w piecu
fot. SZYMON LASZEWSKI/FORUM

Dwoje chrześcijańskich małżonków pakistańscy muzułmanie spalili w piecu, oskarżając ich o rzekome spalenie Koranu. Straszliwej męki cudem uniknęły ich dzieci.

 

Pakistańskie małżeństwo chrześcijan, zamieszkujące stan Pendjab pracowało w jednej z cegielni. Shaba zebrawszy rzeczy po zmarłym teściu, postanowiła spalić je w cegielnianym piecu. Wśród nich były m.in. papiery z różnymi zapiskami. Podpatrzył to właściciel cegielni, który w poniedziałek zamknął Shebę wraz z jej mężem, Shahzadą. Do rodziców dołączyły też dzieci. Powód uwięzienia? Chrześcijan oskarżono o spalenie Koranu, czyli bluźnierstwo.

 

O żadnym jednak sądzie nie mogło być mowy. Doszło bowiem do samosądu. Rozszalały tłum muzułmanów, na wieść o zamknięciu „bluźnierców” wtargnął do cegielni i żywcem spalił parę małżonków w piecu.

 

Samosądu cudem uniknęły dzieci. Ktoś bowiem powstrzymał tłum przed zdaniem im straszliwej męki. Krewny małżonków zrelacjonował na gorąco, że o żadnym spaleniu Koranu nie mogło być mowy, a oskarżenie właściciela cegielni to kara za to, że małżonkowie planowali porzucić dotychczasową pracę z powodu niskich zarobków.

 

Pakistańska policja poinformowała, że zatrzymała 50 osób podejrzanych o dokonanie linczu. – To jest wielka tragedia, nieludzki akt barbarzyństwa. Cały świat powinien z całą surowością go potępić. Wydarzenie to ukazuje w jakim niebezpieczeństwie znajdują się chrześcijanie żyjący w Pakistanie. Wystarczy pomówienie, by stać się ofiarą okrutnych egzekucji – powiedział chrześcijański adwokat i obrońca praw człowieka, Sardar Mushtaq Gill.

 

 

 FLC/ged/TVN24.pl


DATA: 2014-12-22 15:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

religia jest diabelska i odmóżdża, to jest oczywiste |(powinna byc zakazzana i traktowana na rowni z hitleryzmem lub stalinizmem) ale najgorszy jest właściciel cegielni, zasługuje na najsurowsze potępienie
ponad 5 lat temu / ....
 
Islam jest to religia wypracowana przez żydów dla Arabów. Polecam artykuł ks. prof. Michała Poradowskiego: http://rzymskikatolik.blox.pl/2008/01/x-prof-Michal-Poradowski-Pochodzenie-Islamu.html
ponad 6 lat temu / kobalt
 
Islam z ludzką twarzą? Gdzie ja to słyszałem?
ponad 6 lat temu / Leo
 
ludzie pomyslcie! przeciez nie po to Lucyfer zbudowal islam, aby niszczyc Kosciol Jezusowy, tak bylo od poczatku i tak bedzie do ich nawrocenia. Bez masonskiego pudrowania FAKTY!!! John Galt - jestes prowokatorem, rasista czy zwyczajnie sie chwalisz nieuctwem?
ponad 6 lat temu / razorrr
 
Islam to religia szatana. Są spokojni gdy jest ich mało. Jak urosną liczebnie i poczują się mocni wychodzi prawdziwe oblicze muzułmanów.
ponad 6 lat temu / Jacek
 
W TVP ,Polsacie i TVN o tym nawet nie wspomną.Inne bzdury są ważniejsze.
ponad 6 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.