DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

„Nieletni”, ale wyrośnięci i niebezpieczni. Szwedzi nie radzą sobie z imigrantami

„Nieletni”, ale wyrośnięci i niebezpieczni. Szwedzi nie radzą sobie z imigrantami
Copyright: Stig-Ake Jonsson / FORUM

Osoby przybywające do Szwecji szukając azylu zaniżają swój wiek chcąc korzystać z ochrony, jaką prawo obejmuje w tym kraju nieletnich. Młodzi – jak najbardziej pełnoletni – muzułmanie trafiają do ośrodków dla „opuszczonych dzieci”, dzięki czemu nie mogą być karani za popełniane przestępstwa – czytamy na łamach „Wprost”.

 

Szwedzkim społeczeństwem wstrząsnął niedawno mord popełniony na 22-letniej psycholog Aleksandrze Mezher, pracującej w ośrodku przeznaczonym dla nieletnich uchodźców. Śmiertelne rany nożem zadał 15-latek, został później obezwładniony przez innych mieszkańców domu.

 

„Ubiegłoroczne tsunami uciekinierów przyniosło Szwecji 163 tys. azylantów z czego 35 tys. to tzw. samotne dzieci (nieletni bez rodziców lub opiekunów prawnych)” – pisze Marzena Hausman. Jak zauważa, część przybyszów ubiegających się o azyl nauczyło się manipulowania szwedzkim prawem.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wiek imigranta określany jest wyłącznie na podstawie złożonej przez niego deklaracji. Określanie wieku przy użyciu metod medycznych Szwedzi uznają za... uwłaczające ludzkiej godności. „Doświadczenia Danii i Norwegii dowodzą, że 66-70 proc. podających się za młodocianych dawno uzyskało pełnoletność” – czytamy we „Wprost”. Policja jest bezsilna wobec tej grupy, gdyż młodociani do 15. roku życia nie podlegają odpowiedzialności karnej” – tłumaczy Hausman. Jak podaje, mężczyźni zaniżający swój wiek bez obaw o zatrzymanie napadają na przechodniów, napastują kobiety i zakłócają porządek publiczny.

 

W zeszłym roku w centrum Sztokholmu odbył się koncert, w trakcie którego doszło do wielu przypadków molestowania. Sprawcami była grupa młodych imigrantów pochodzących – według pojawiających się doniesień – z Afganistanu. Sprawa została wyciszona przez policję, wyszła na światło dzienne dzięki mediom. Jak przypomina Hausman, odpowiadając na krytykę spadającą na władze szwedzki premier Stefan Löfven stwierdził, że „masowe molestowanie pojedynczych kobiet przez grupy wyrostków jest szwedzkim fenomenem, i nie ma nic wspólnego z imigrantami”.

 

„Wprost” przypomina że po śmierci Aleksandry Mezher (chrześcijanki pochodzącej z rodziny libańskich imigrantów), radna Mölndal Marie Östh-Karlsson i komendant policji Dan Eliasson okazali współczucie imigrantowi, a nie rodzinie ofiary. „Tymczasem zdjęcia z zatrzymania 15-letniego sprawcy (opublikowane tylko przez zagraniczną prasę) każą wątpić, czy widoczny na nich młody mężczyzna ma 15 lat” – dodała Hausman. Podobne wątpliwości prezentuje wielu Szwedów.

 

W pływalni w centrum Sztokholmu zdecydowano się na wprowadzenie podziału jacuzzi dla kobiet i mężczyzn z powodów nagminnych przypadków molestowania. Jak pisze Marzena Hausman, „w styczniu ta pływalnia była też miejscem gwałtu na dziecku, o co podejrzewany jest kolejny nieletni szukający w Szwecji azylu”.

 

„Od października ubiegłego roku policja interweniowała w ośrodkach dla imigrantów 5 tys. razy, z czego 1,2 tys. interwencji dotyczyło przestępstw poważnych” – czytamy. W związku z problemami wywołanymi przez kryzys imigracyjny szwedzka policja domaga się zwiększenia własnego budżetu. Politycy już zapowiedzieli deportacje uchodźców, którzy nie uzyskają azylu. Jednak w praktyce będzie to postulat trudny do zrealizowania, ponieważ 70 proc. z nich natychmiast po przybyciu rozpływa się w szwedzkim społeczeństwie. „Wielu komentatorów przewiduje ponuro, że to, co zaczyna być widoczne dzisiaj, to dopiero początek prawdziwych kłopotów” – zauważa Hausman.

 

Rządzący Socjaldemokraci i Zieloni tracą na popularności, za to zyskują Szwedzcy Demokraci, partia o charakterze nacjonalistycznym, jeszcze niedawno izolowana przez inne ugrupowania.

 

 

Źródło: „Wprost”

MR, mat
DATA: 2016-02-12 15:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeszcze 20-25 lat temu Szwedzi wychodząc z domu, nie zamykali drzwi na klucz. Bo był jednolity naród z jednakowymi wartościami.............
ponad 2 lata temu / GW
 
David Duke" jak umiera zachodnia cywilizacja"; jak umierają narody"
ponad 2 lata temu / AD
 
A ja nadal odczytuję to jako konsekwencje bożej sprawiedliwości. Charakterystyczne że to Oni - Szwedzi sami to sobie robią. Nagrzeszyli dawno temu w Polsce. Odwrócili się bokiem do Pana Boga, a teraz nie wiedzą którędy droga. ?
ponad 2 lata temu / GAD
 
A śmiano się że Rosja to nie państwo lecz stan umysłu.Tymczasem degeneracja Szwecji,Szwedów i stan ich umysłów przebija najbardziej ponure przepowiednie.
ponad 2 lata temu / kowalski
 
Proponuję aby każdy rodowity Szwed dobrowolnie palnął sobie w łeb. Tak w ramach troski o los imigrantów. Zostaną mieszkania, ruchomości, posady, które rozwiążą problemy socjalno-bytowe Panów Imigrantów. A tak na marginesie. Naprawdę nikomu dotąd nie wpadło do głowy sprawdzić etniczne pochodzenie wszystkich wpływowych lewackich polityków krajów Europejskich? Naprawdę nie widzicie analogii dzisiejszej sytuacji z wydarzeniami w 1917 r w Rosji? Czy ktoś wierzy, że Lenin zniszczył Rosję samym tylko darciem pyska i swoim urokiem osobistym? Czy ktoś naprawdę wierzy, że imigranci uchodzący przed wojną zanim ujdą idą do ekskluzywnych sklepów by zaopatrzyć się w nowiutkie iphone 6, buty Nike i dresy z Pumy? Wy w to naprawdę wierzycie? Jestem pewien, że po wnikliwej analizie osobników odpowiedzialnych za zaistniałą w Europie sytuację każdy z nich "nosi" warkoczyki za uszami.
ponad 2 lata temu / agricola
 
i znowu działa dobre przysłowie: "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz"; nie ma kogo żałować; byli w awangardzie multikulti, to i zasłużenie zbierają jego owoce;
ponad 2 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.