DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Nielegalni imigranci są już w Polsce! Bez trudu opuszczają niemieckie obozy i przekraczają granicę

Nielegalni imigranci są już w Polsce! Bez trudu opuszczają niemieckie obozy i przekraczają granicę
Obóz dla uchodźców w Berlinie. Fot. Przemyslaw Kozlowski/FORUM
#STRAŻ GRANICZNA    #ZAKUPY    #OBOZY    #AZYL    #NIEMCY    #UCHODŹCY    #IMIGRANCI

Przyjęci do niemieckich obozów imigranci bez przeszkód mogą podróżować do Polski. Choć czynią to nielegalnie, to służby nie kwapią się, by powstrzymać tego typu „wycieczki”. Jak zauważa „GPC”, zjawisko jest lekceważone, a tymczasem tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy problem dotyczył ponad pięćdziesięciu nielegalnych imigrantów.

 

Podróżujący z Niemiec do Polski imigranci zostali przyjęci do obozów dla uchodźców zorganizowanych za naszą zachodnią granicą i oczekują na zakończenie procedury azylowej. Nie mają prawa podróżować po Europie. Jednak to nie przeszkadza im, by wybrać się na zakupy do przygranicznych polskich miast.

 

Tego typu wyprawy są nielegalne, ale – jak pisze „GPC” – straż graniczna i policja bagatelizują problem i nie kontrolują tego zjawiska. – Nie interweniowaliśmy dotychczas w takich zdarzeniach, ale od osób handlujących papierosami przy przejściu wiemy, że imigranci przechodzą przez granicę i robią u nas zakupy – przyznaje w rozmowie z „GPC” podkom. Antoni Owsiak z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

 

Podobnie dzieje się niemal na całej granicy z Republiką Federalną Niemiec. Granica w znacznej części jest kontrolowana przez Nadodrzański Oddział Straży Granicznej. Jednak pogranicznicy pytani o sprawę twierdzą, że są to „sporadyczne historie”. Niemniej, tylko w tym roku NOSG zatrzymał ok. 60 obywateli Syrii, Pakistanu i Iranu. SG potwierdziła, że byli oni zarejestrowani do złożenia wniosku o azyl a „posiadane przez nich dokumenty nie pozwalają im na przekroczenie granicy”. Problem jest jednak bagatelizowany, bo imigranci nie wszczynają burd, nie dokonują kradzieży.

 

„GPC” zwróciła uwagę, że we wszystkich wypytywanych jednostkach zjawisko jest marginalizowane, a zagrożenie lekceważone. Zatrzymani imigranci tłumaczyli, że chcieli zaoszczędzić kilka euro na zakupach, ale nie wiadomo ilu z nich mogłoby lub dotarło w głąb Polski, także w innych, niż zakupowych celach.

 

Źrodło: niezalezna.pl, „Gazeta Polska Codziennie”

MA

 


   


DATA: 2016-04-18 09:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To już koniec Europy ,ale szkoda ze UE tego problemu nie widzi Trzecia wojna już trwa Europo obudź się.Imigranci beda nas islamizowac albo obcinac głowy,ale UE na to pozwala .Nie wpuszczajmy ich do Polski ,bo bedzie po nas.
ponad 2 lata temu / ANIA
 
Czarni najezdzcy z Niemiec rozpoznają teren.Lewactwo im to umozliwia.Prokurator domagał się kary dożywotniego więzienia. Sąd zdecydował, że nie wyda najsurowszego wyroku. Skazał Naeema A. (40 l.), Pakistańczyka, oskarżonego o zabójstwo żony Agnieszki A. (+32 l.), na 15 lat więzienia. Dlaczego? Uzasadnienie zostało utajnione, jak zresztą cały proces
ponad 3 lata temu / Kamil
 
ISLAM ZNISZCZY SWIAT, DLA MUZULMANA NIE MA ZADNEGO PRAWA. ROBIA CO CHCA.
ponad 3 lata temu / RELIGJA SMIERCI
 
A co z nami kobietami po rozwodzie które miały własne dz utrzymując Państwo was darmozjadów mój dziadek w grobie się przewraca nie Rosja niech Pan poczyta historię ja dojadę do poziomu Ale dużo doczyszczanie będzie.POZDRAWIAM PAN MOZE POZNA historie
ponad 3 lata temu / Ja
 
Proszę Państwa , policja i sg muszą mieć poparcie z góry bo inaczej tak jawnie nie ujawnialiby swego olewactwa. Kukiz 15 i Pis nas zdradzili. Nie mamy możliwości się bronić bo władza jest przeciwko nam i model rosyjski nie przejdzie bo to my pójdziemy siedzieć a nie nachodźcy których chcielibyśmy wychować jak to było chyba w Murmańsku. Wystarczy tylko popatrzeć jak zachowuje się p. Orban i co mówi p. Zeman i porównać z zachowaniem naszych pożal się P. B. elyt. Naród został uśpiony za 500zł.Tanio wyszło. Tak naprawdę jedyną możliwość jaką dysponujemy to wielkie marsze sprzeciwu bo nawet peło wymiękło w poprzednich latach na taki argument. Ale to musi być milion albo więcej osób a nie paręset czy nawet parę tysięcy. Miliona nie da się zamknąć ani zlekceważyć. Tylko jak widać nikomu z polityków nievprzychodzi to do głowy.A dlaczego.Bo dla nich Najjaśniejsza Rzeczypospolita to tylko postaw czerwonego sukna do rozszarpania a Polacy czyli my to tylko niewolnicy za 1500 miesięcznie.
ponad 3 lata temu / cykloza
 
A obecne władze co robią ?Dlaczego nie zamknięto granicy ?Nie wprowadzono kontroli granicznej?Skandal.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.