DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Niekończąca się opowieść. Nowe ekspertyzy w sprawie teczki TW „Bolka”

Niekończąca się opowieść. Nowe ekspertyzy w sprawie teczki TW „Bolka”
fot. Kacper Pempel / Reuters / Forum

Pełnomocnik Lecha Wałęsy profesor Jan Widacki zapowiedział, że w najbliższym czasie przedstawi na konferencji prasowej opinię biegłych grafologów podważającą ustalenia Instytutu Ekspertyz Sądowych w sprawie teczki TW „Bolka”. Ekspertyzę przeprowadzili pracownicy Katedry Kryminalistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

 

W styczniu eksperci z Instytutu Sehna w Krakowie przekazali do opinii publicznej wiadomość na temat przeprowadzonych badań w sprawie teczki TW „Bolka”. Ich zdaniem „najsłynniejszy tajny współpracownik” to „kategorycznie i bez wątpienia” Lech Wałęsa. Były prezydent i legendarny przywódca „Solidarności” miał podpisać zobowiązanie do współpracy z SB, pokwitowania odbioru pieniędzy za przekazane bezpiece informacje oraz odręcznie sporządzać donosy.

 

Jak podaje portal rmf24.pl, pełnomocnik Lecha Wałęsy poinformował, że „autorami ekspertyzy przygotowanej na zlecenie IPN było dwóch doktorów chemii”. Autorami zamówionej przez niego ekspertyzy są zaś „profesorowie, zajmujący się zawodowo grafologią”, a ich opinia została „skonsultowana z Polskim Towarzystwem Kryminalistyki”.

 

Lech Wałęsa niejednokrotnie zmieniał zdanie w sprawie teczki TW „Bolka”, czasem nawet kilka razy w ciągu jednego wystąpienia. – Żaden ten tekst nie jest moim tekstem – zapewniał w lutym tego roku podczas konferencji prasowej. Dodał, że rozmawiał z oficerami SB, więc „pośrednio jest to jego tekst”. – Te gadułki były nasze. Te gadułki, ale nie wiedzieliśmy, że były podsłuchy – stwierdził. Na koniec powiedział, że jest dla niego czymś „uwłaczającym, że musi się tłumaczyć”. – Nie mogli mnie złamać – zapewnił.

 


Źródło: rmf24.pl

TK
 


DATA: 2017-05-05 12:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wystarczyło stanąć przed narodem i powiedzieć jedno słowo - przepraszam i zejść ze sceny . Zrozumieli byśmy bo nikt nie jest bez grzechu ! Żal patrzeć na ten dramat bez dna
ponad 2 lata temu / sten
 
mysli sie jak zrobic jasno na bialym -czarnym...nic z tego legenda wyparowala
ponad 2 lata temu / hahahahahaha
 
A jużci; Razwiedka dala rozkaz (agentom), a rozkazy się wykonuje (być może pod groźbą odwiedzin pomacza w seryjnych zejściach z tego świata).
ponad 2 lata temu / Jurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.