DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Niedziela wolna od pracy? Sejm zdecyduje

Niedziela wolna od pracy? Sejm zdecyduje

Podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu posłowie zajmą się dwoma projektami ustaw wprowadzających zakaz handlu w niedzielę – poselskim i obywatelskim.

 

Pod poselskim projektem ustawy podpisali się posłowie: PO, PiS, PSL i Solidarnej Polski. Nowela Kodeksu pracy zakłada zmiany w art. 15,1 który obecnie stanowi, że „praca w święta w placówkach handlowych jest niedozwolona”. Zmiana miałaby polegać na dopisaniu, że niedozwolona jest „w niedziele i święta”.

 

Nowelizację negatywnie zaopiniował rząd. Jego zdaniem obecne regulacje są „kompromisowe i godzą interesy pracowników, pracodawców i konsumentów”.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged


DATA: 2014-03-20 08:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze. Będzie czas (również) na medytację.
ponad 6 lat temu / Leo
 
fajnie mieć etat i nie iść do pracy w niedzielę, niestety pracuję na umowę o dzieło 6 rok i czasami nie mam czasu iść do kościoła w niedzielę...(bo pracuję od rana do nocy) a kredyty gonią, szalone czasy
ponad 6 lat temu / onyx
 
ludziska, nie róbta tego Tuskowi i jego ekipie; chłopina i te ... mają cały tydzień wypełniony do ostatniej minuty - śniadania, obiady, kolacje, rauty, spotkania, napominania, upominania i pouczania świata w takich i śmakich tematach, walka z kaczyzmem, klimatem, kibolami, Rosją, Polakami, pomaganie banderowcom na Ukrainie, gra w piłkę, budowa autostrad, dróg i ścieżek, nawiedzanie powodzian, pomoc rannym, szkolenia policji, wojska, gaszenie pożarów, itd., itp. - to kiedy ma zrobić zakupy jak nie w niedziele i święta; jemu brakuje już nawet czasu na modlitwę, a co dopiero iść do kościoła; dajcie mu oddychnąć chociaż wtedy (tylko dlaczego my musimy mu wtedy towarzyszyć, choćby i z drugiej strony lady? nie wiadomo)
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.