DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Proszę wymienić jakie podatki podniósł PIS i skąd wiedza o tajnych negocjacjach z GW czy z konferencji Brauna?Jakieś puste frazesy bez żadnych źródeł.Skoro jest tak źle to dlaczego jest tak dobrze?Dziwne ,że nie cieszy się Pan że ścigają złodziei Vatu,o wspólnej polityce państw Trojmorza Pan zapomniał,nikt z moich znajomych już nie wyjeżdża -myślą o powrocie.Malowanie na czarno rzeczywistości, to chyba jakieś działania z zakresu polecenia Grzesia S,byleby przeciw PiS-owi.
ponad 1 rok temu / kasiakasia
 
Do krakusik: Tak wygląda,ze jaka Kaja taka Godek; jaka Kidawa taka Błońska?
ponad 1 rok temu / Niko
 
Jak wróci Platforma,PSL.SLD ,NO ,Ruch Pali kota - wszystkie będą pracujące, podniesiony wiek emerytalny do 65 i 67 lat bo składki z PFE 153 miliardy z OFE już przekazali na...., wrócą do sprzedaży 7.5 mln ha Lasów Państwowych by spłacić żydów, będą odbierać dzieci z biedy rodzicom, by tworzyć i finansować powstawanie domów dziecka zamiast pomóc rodzinom i in. ZIELONA WYSPA bez Polaków się ziści. Sprzedam Polskę - msp.gov.pl z maja 2010r. powtórzą.
ponad 1 rok temu / Migas
 
@True Przez ograniczą liczbę znaków pisałem tylko ważne rzeczy i zapomniałem o najważniejszej. PiS prowadzi tajne negocjacje w sprawie zapłaty haraczu żydom i zobowiązał się do zapłaty tych 300 mld dolarów. Wycisza też wszelkie głosy o tym mówiące i zablokował ustawy antyroszczeniowe. Do tego wykonują każde życzenie unii. A teraz jeszcze dokonują zbliżenia z Rosją, bo USA tak chce.
ponad 1 rok temu / Robert
 
@true Obniżka pitu to jeszcze nawet nie weszła w życie, za to ile podatków PiS podwyższył. Wzrost składek, kwota wolna od podatku ciągle niska mimo wzrostu PKB, osławione już "uszczelnienie" vatu, które nie jest żadnym uszczelnieniem tylko podwyżką podatków właśnie. Do tego dochodzi ogromny wzrost zadłużenia. Trzeba być idiotą żeby nie zauważyć wzrostu cen, który jest spowodowany polityką PiSu. W polityce zagranicznej Polska została wytarzana w pierzu i smole i zredukowana do lokaja USA, za co jeszcze Polska musi płacić. Do tego PiS nie rozwiązał żadnego palącego problemu, a jeszcze je pogłębił. Brak lekarzy, służba zdrowia drogą i nieefektywna, katastrofa demograficzna, miliony Polaków ciągle uciekają z kraju, wojsko bez żadnej gotowości bojowej a jeszcze oddane pod dowództwo USA, czas na rozwiązanie sprawy w sądzie jeszcze się wydłużył. Życia ciągle nie jest chronione. Lewactwo się panoszy na ulicach i coraz więcej młodych ludzi ma lewackie poglądy. Rządu PiSu są najgorsze p
ponad 1 rok temu / Robert
 
Konfederacja nie miała z Kają Godek konfliktu w związku z linią obrony życia, lecz Kaja Godek nie zgodziła się na pierwsze miejsce na liście w okręgu, który jej proponowano. Nawiasem, Grzegorz Braun i poseł Winnicki stawali w obronie dzieci nienarodzonych, gdy o Kai Godek nikt jeszcze nie słyszał. Nie siej więc propagandy, bo choć i Konfederacja ma w swoich szeregach różnych ludzi, dobrze by było, żeby w sejmie znalazło się ugrupowanie, które będzie rządzącym patrzeć na ręce. To, że władzę od lat dziewięćdziesiątych trzymają te same środowiska, wie każdy. A co do Kai Godek, oczywiście robi coś dobrego, ale nie można uznać za jej sukces np. zebrania mnóstwa podpisów Polaków za zakazem aborcji w 2018 czy 17 roku. Nie pamiętam, kiedy to było, ale podpisy zbierano po Mszy św. pod kościołem. Zarówno ja, jak inni podpisywaliśmy, nie mając pojęcia o istnieniu pani Kai.
ponad 1 rok temu / @Krakusik
 
Patrząc na Konfederację, na jej niejednoznaczność w różnych kwestiach moralnych, zdaje się być ugrupowaniem fasadowym, które po wyborach się rozleci, stąd konflikt z Kają Godek w sprawie zdecydowanej lini obrony życia... O innych ugtupowsniach można w dużej mierze powiedzieć, że to koniukturalisci, którzy dla dobrej posady są w stanie zrobić wszystko. Najśmieszniejsza w poruszony tu temacie jest wypowiedź jednego z członków Konfederacji, że ludzie są zapracowani i robią zakupy w niedzielę, lecz dowodzi to tylko dzielenia ludzi na tych, którzy mają prawo w niedzielę wypoczywać i robić zakupy i tych, którzy mają ich obsługiwać. Przy założeniu, że większa część społeczeństwa spędza dużo czasu przed ekranem TV i w internecie, to z tego bezproduktywnego zajecia mogą wykroic odrobinę na zrobienie zakupów... A tak absurd goni absurd, który odnosi się do zysku dla zysku, bez troski o godność ludzi... Nie mówiąc o braku szacunku do Boga...
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
Skoro rdzeniem naszej wiary jest wolna wola, dlaczego socjaliści zmuszają innych ludzi aby im .ulec? Czym zasłużyli sobie pracownicy handlu na wolne niedziele a czym zawinili ci, którzy w niedziele na kasie muszą stać w kinie, restauracji i stacjach benzynowych, gdzie tworzą się kolejki jak u lekarza bo przychodzą tam ludzie nie po paliwo a po chipsy i piwo na spędzenie wolnego czasu. Ta regulacja, jak każdy pomysł socjalistów tworzy kolejne patologie, które socjaliści będą chcieli uregulować. Zostawcie ludziom wolną wole i pozwólcie Bogu ich osądzić na końcu. Niech socjaliści nie odbierają pracy Bogu!
ponad 1 rok temu / Liberto
 
Czy przez ograniczenie w Polsce handlu w niedziele - przeciwko czemu tak walczyła m.in. Sch.Wielgus- ktoś zmarł z głodu i wycieńczenia? Dlaczego coraz więcej osób -smutne,że także młodych- ma nadwagę?
ponad 1 rok temu / Kija
 
Kiedyś usłyszałem w tv jak wiec min P Szweda mówił ze przychodzą do jego biura ludzie i prosza aby PIS przywrócił handel w niedziele,bo oni pracują i nie maja czasu w tygodniu zrobić zakupów ,P min powiedział ze musza nad tym podyskutować ,ale sprawa została wyciszona pewnie dlatego ze zbliżały się wybory po wyborach pewnie wrócą do tematu i może być rożnie ,nawet P Sniadek tez wypowiadał się w podobnym tonie. Pozdrawiam życzę wszystkim pracownikom handlu od nowego roku tak jak jest uchwalone wszystkie niedziele wolne.
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Przestańcie proszę powtarzać za PISem nieprawdę pisząc "zjednoczona prawica"! Obóz rządzący to nie jest żadna prawica. Cały pomysł na kierowanie państwem w wydaniu PIS to SOCJALIZM! A socjalizm to LEWICA. Ludzie ogarnijcie się, nie wystarczy pokrzyczeć "chwała bohaterom" lub iść do kościoła by się nazywać "prawicowcem". Trafnie to ujął p. Michalkiewicz nazywając PIS "lewicą pobożną".
ponad 1 rok temu / Ahmed
 
Pis jako jedyna partia z koalicji AntyPis obniżył wiek emerytalny, wprowadził wolne niedziele, obniżył podatki bo czym jest niby niższy Pot, Cit oraz udogodnienia dla ludzi do 26 roku zycia? Jasne mozna ich jechac od socjalistow, komuchow itd ale nie ma zadnej partii ktora by w tej chwili lepiej rządziła ivdala coś obywatelowi. PO i PSL no comments. Wielu wierzy w Konfederację i ok wiele haseł jest fajnych, ale bardzo dużo tam demagogii. Zlikwidują podatki...Ale emerytury to 185 mld rocznie, gdzie służba zdrowia, szkoły itd. Jasne że można by trochę zaoszczędzić np. Że 100 mld rocznie ale kosztem wielu innych rzeczy. Szczególnie że Konfederacja to jest zlepek wielu niepasujących do siebie ideii: jak ktoś chce ożenić Korwina z Narodowcami. Powodzenia.
ponad 1 rok temu / True
 
PIS je z ręki korporacjom i bankom , więc wolne niedziele w handlu znikną . Sądzę , że tak samo zostanie podniesiony wiek emerytalny itd. PIS po prostu zrealizuje program najskrajniejszej lewicy unikając nazywania rzeczy po imieniu lub przekonując , że ludzie tego chcą .
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Uwolnić wszystkie niedziele!!!
ponad 1 rok temu / Ijsfe
 
Sklepy otwarte w niedziele to spełnienie żądań światowych korporacji . Argumenty wolnosciowe nie są używane sensownie , ponieważ w tym przypadku narzucone przez państwo przepisy chronia zwykłych ludzi przed dyktatem korporacji . W świecie , w którym praktycznie nie istnieje własność i ludzie nie mają prawa do swobodnej działalności gospodarczej , ludzie są skazani na życie na etacie i raczej wolność wyboru tego etatu jest iluzją . Nie ma żadnych , otwarcie głoszonych ,racjonalnych argumentów za otwartymi sklepami w niedzielę . Jedynym rozwiązaniem tej zagadki jest zamysł głębszy , dotyczący zniesienia wolnych niedziel dla wszystkich ludzi i wszystkich profesji.Uświadommy sobie ,że jedynym powodem istnienia wolnych niedziel jest chrześciajństwo. Osoby gardłujące za otwartymi sklepami w niedziele powinny zdawać sobie sprawę , że wszystkie ich argumenty są pełnoprwane również wobec nich i członków ich rodzin . To , ze nie pracuja w handlu nie ma żadnego znaczenia
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Nie wiem jak ktoś może mówić o jakiś sojuszach PISu z Wiosną. Jedyny możliwy sojusz ten partii to odnośnie zmiany konstytucji, bo resztę będą mogli przegłosować. Konstytucja jest dzieckiem SLD to wiadomo, że jej nie rusza. Jedyna opcja dla PIS to wejście w koalicję z rebeliantami z KO, czy PSL.
ponad 1 rok temu / True
 
cyt"Do tego otwarty w niedzielę sklep, to pokusa dla słabego katolika" -no to jest okazja walczyć z pokusa ,co to za cnota wymuszona zamknięciem ? a w czasach jak były pracujące soboty w każdą niedzielę były do 13 otwarte tzw Delikatesy
ponad 1 rok temu / @ Beata
 
Winnicki wezwał inne komitety, w tym PiS, żeby zadeklarowali, że po wyborach nie wejdą w sojusz z SLD dążącym do wprowadzenia aborcji na życzenie! Bardzo dobre posunięcie, moim zdaniem PiS już wiosną kombinował, że w razie czego wejdą w sojusz z Wiosną.
ponad 1 rok temu / BP
 
@rety - jasne, że jest dużo zawodów pracujących w niedziele: wszelkiego rodzaju służby, oraz zawody pomagające innym ŚWIĘTOWAĆ, jak kina, teatry, knajpy, kwiaciarnie. Zwykły handel pod to nie podpada. Dla niewierzących niedziela to dzień nie-działania i wtedy rób co chcesz, dla wierzących to, jak słowo "niedziela" w języku rosyjskim, "voskriesienie", czyli ZMARTWYCHWSTANIE, czyli ŚWIĘTO. A jak tu świętować, gdy po ulicach szwędają się tłumy byle jak ubranych ludzi, z wypchanymi siatami? A więc, to nie jest indywidualna sprawa! Już nie mówiąc o tym, że jako naród pozbawiamy się w ten sposób Bożego błogosławieństwa. Do tego otwarty w niedzielę sklep, to pokusa dla słabego katolika, który gdyby sklep był zamknięty, to by się bez niego obył. I na koniec: kto nie ma czasu w tygodniu na zakupy poza nielicznymi wyjątkami, to najwyższy czas, by zreorganizował sobie życie, choćby dla własnego zdrowia. Ja pamiętam czasy, kiedy KAŻDA SOBOTA BYŁA PRACUJĄCA. I żyło się!
ponad 1 rok temu / Beata
 
Niedługo otworzą sklepy, w których nie będzie potrzeba sprzedawców. Tworzenie takich ustaw napędza inne rozwiązania. Praca kasjerow zostanie zautomatyzowana.
ponad 1 rok temu / Niedlugo
 
czyli katolik nie głosuje na konfederację
ponad 1 rok temu / Freelancer
 
Katokik nie kupuje w Lewiatanie.
ponad 1 rok temu / Jerzy
 
jest mnóstwo innych zawodów które pracują w niedziele i to jest wybór ,piekarz nie narzeka ze idzie do pracy na 12 w nocy ,tak wybrał ,na całym świecie w handlu poza właścicielami praca jest rotacyjna dla studentów i dodatkowa ,jak katolicy nie będą przychodzić do sklepów albo pracować w handlu to wszystko wyreguluje prawo rynku ,po co w to mieszać politykę i propagandę
ponad 1 rok temu / rety
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.