DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

„Niedziela” ucina spekulacje. Wywiad z ks. Isakowiczem-Zaleskim przywrócony

„Niedziela” ucina spekulacje. Wywiad z ks. Isakowiczem-Zaleskim przywrócony
Fot. Filip Blazejowski / FORUM

Tygodnik „Niedziela” przywrócił na swoich stronach usunięty tuż po opublikowaniu wywiad Agnieszki Bugały z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Rozmowa zatytułowana „Kościół musi być przeźroczysty” traktuje o problemie walki z pedofilią wśród duchowieństwa. Niestety, po drodze katolickie medium straciło nieco punktów zaufania u Czytelników.

 

Rozmowa w ks. Isakowiczem-Zaleskim porusza bolesne dla Kościoła tematy związane z problemami pedofilii i homoseksualizmu wśród duchowieństwa. Stąd też rozmówca Agnieszki Bugały już na wstępie powiedział: „Może mnie pani pytać o wszystko, zobaczymy co z tej naszej rozmowy uda się pani opublikować”. Uwaga okazała się bardzo celna.

 

Rozmowa pierwotnie opublikowana na niedziela.pl została „zdjęta” ze strony. Powód? Ujawniła go sama autorka tekstu w wydanym oświadczeniu: „W odpowiedzi na pytania kierowane do redakcji Niedzieli w sprawie wywiadu, który przeprowadziłam z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, oświadczam, że publikacja, która ukazała się na stronie internetowej edycji wrocławskiej, została zamieszczona bez wiedzy Redaktora Naczelnego Tygodnika Niedziela”.

 

Taki obrót sprawy, to wizerunkowy strzał w stopę, bo można było odczytać go jako deklarację, że Naczelny znając treść rozmowy, nie zdecydowałoby się na jej opublikowanie (a przynajmniej nie w takiej formie, jaka ujrzała światło dzienne).

 

Na tym sprawa się nie zakończyła. Agnieszka Bugała poinformowała bowiem, że po rozmowie z szefostwem zdecydowała o zakończeniu współpracy z redakcją „Niedzieli”. Jak oświadczyła, powodem jest „inaczej rozumiana rola i misja mediów katolickich niż ta, którą mi przedstawiono”.

 

Wkrótce potem na stronach niedziela.pl rozmowa została opublikowana z adnotacją ks. Jarosława Grabowskiego, redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Jak zaznaczył, wywiad „stał się przedmiotem wielu komentarzy medialnych i oskarżeń” pod adresem tygodnika. „Niedziela od zawsze stoi po stronie prawdy i przeciwstawia się wszelkim patologiom, niezależnie od tego, gdzie one miały – lub mają – miejsce. Ochrona dzieci przed nadużyciami ze strony dorosłych jest naszym najwyższym nakazem i zawsze będziemy ją stawiać na pierwszym miejscu” – napisał.

 

Jak dodał, publikacja wywiadu służyć ma przecięciu spekulacji i ataków na redakcję. „Treści zawarte w publikowanym poniżej tekście w zakresie oceny postaw niektórych osób są prywatnym stanowiskiem rozmówcy, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności” – dodał.

 

Całą rozmową z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim można przeczytać TUTAJ.

 

MA


DATA: 2020-06-03 17:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Boją się, że zmniejszy się sprzedaż i co za tym idzie mniejszą kasa
1 miesiąc temu / Endriu 68
 
Brawo ks Tadeuszu...tylko słowa tak, tak...nie, nie...Kościół będzie Chrystusowy tylko wtedy gdy będzie się oczyszczał....Niech jest jeden choćby kapłan ale Chrystusa. Wówczas pociągnie tłumy anie wielu wilków w owczej skórze. TYLKO PRAWDA WAS WYZWOLI..ta od Jezusa a nie ludzka
1 miesiąc temu / Kris
 
modlic sie a nie szukac sensacji
1 miesiąc temu / ssmutny
 
@ kon. Prosze nie degradowac ludzi mieszkajacych na wsiach. Czy dusze ludzi mieszkajacych na wsiach sa mniej watosciowe lub mniej godne nieba niz tych, co mieszkaja gdzie indziej? Dlaczego ludzie mieszkajacy na wsiach maja sie zadowalac zeslancami?
1 miesiąc temu / MP
 
Skanderbeg - na których wsiach nie a wikarych? W Szwecji?
1 miesiąc temu / Jot
 
czy pani Agnieszka wróciła do pracy? gdyby wywiad nie został nagłośniony to zostałby zamieciony pod dywan...: tygodnik Niedziela ma wyjątkową okazję zatrudnić uczciwą dziennikarkę i podnieść swoje notowania
1 miesiąc temu / nina
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.