DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Niedziela przed „Dniem Ojca” – mężczyźni modlili się za swoje dzieci. „Noc stawania w wyłomie”

Niedziela przed „Dniem Ojca” – mężczyźni modlili się za swoje dzieci. „Noc stawania w wyłomie”
#DZIECI    #PŁEĆ    #ZACHÓD    #MĘŻCZYZNA    #KOBIETA    #MODLITWA    #KRYZYS    #KOŚCIÓŁ    #RODZINA    #DZIEŃ OJCA

Tak wyglądało trzecie już spotkanie wrocławskich mężczyzn po to, by modlić się za swoje dzieci. W programie spotkania, które odbyło się z 20 na 21 czerwca, była modlitwa uwielbienia, adoracja, wykłady inspirujące do własnego stylu bycia ojcem, Msza św. i wspólny posiłek.


- Zbratani z przyjaciółmi, czuwamy. A to buduje nasze męskie serca – mówi Krzysztof Przybylski, ojciec dwóch małych córek. – Zdecydowanie tej nocy modlę za swoje dzieciaki, za chrześniaków i chrześniaczki – wyjaśnia. – Skoro istnieje świat dla nas niewidoczny, w którym odbywają się boje dobra ze złem, czuję się w obowiązku do modlitwy i wierzę że ona ma moc. Widzę jej efekty w praktyce: po tym, jak moje dzieci budują osobistą więź z Bogiem.


- To czas, w którym ojcowie zastanawiają nad swoimi dziećmi, relacją z nimi, a nie tylko odbierają hołdy przed nadchodzącym Dniem Ojca – mówi Roman Teska, tato pięciorga dorosłych dzieci. – To tutaj zapoczątkowujemy nasze codzienne działania: służenie swojej rodzinie, by dobrze funkcjonowała i służenie Panu Bogu.

 

Jesteś Wojownikiem!

- Jeśli w danej rodzinie neutralnej w stosunku do wiary nawróci się dziecko, ma szanse swoją postawą pociągnąć za sobą bliskich stanowiących kilkanaście procentrodziny. Jeśli nawróci się matka – ok. 40% osób z rodziny. Jeśli nawróci się ojciec –  pociągnie aż 90% rodziny – cytuje ks. Piotr Wiśniowski, duszpasterz organizujących noc czuwania Mężczyzn św. Józefa, zwracając uwagę na znaczenie, jakie ojciec rodziny ma nie tylko w budowaniu wiary.


Chociaż czuwanie jest dla wszystkich mężczyzn, przeważają trzydziesto- i czterdziestolatkowie. Budowlańcy, elektrycy, biznesmeni, ekonomiści, wykładowcy. Bezrobotni czy Anonimowi Alkoholicy. Mężczyźni „Bezwspólnotowi” i ci, którzy korzystają z formacji neokatechumenatu, Odnowy, Liturgicznej Służby Ołtarza…

Noc czuwania to propozycja dla każdego mężczyzny. To hasło-impuls: „Przyjdź. Staw się! Bądź!”. Tę propozycję można kontynuować w ciągu roku podczas spotkań Mężczyzn św. Józefa we Wrocławiu i w innych miastach. Więcej na: http://mezczyzni.net/main/


- Tu budujemy męską wspólnotę, spotykamy się nie dla picia piwa, grania w karty, ale po co by porozmawiać w swoim gronie o męskich problemach: o tożsamości, o seksualności, dzielić doświadczeniami – mówi ks. Wiśniowski. – Rozmawiamy o relacjach z żonami czy dziećmi, wspieramy się. Promujemy męskie zachowania: mężczyzny jako obrońcy, wojownika . W biznesie, domu, wśród znajomych, słabszych.


- Te spotkania przekładają się na życie rodzinne: na to, jak promieniuję przykładem, buduję autorytet w rodzinie i przekazuję wartości – dodaje Roman Teska. – Z określonymi życiowymi celami, i jednym celem głównym: życiu dla Pana Boga.


Te naturę wojownika, o której mówią uczestnicy spotkań, czytelnie przedstawiał tegoroczny plakat – z emanującym zdecydowaniem mężczyzną, który stanął do walki. Hasło spotkania nawiązywało do księgi Ezechiela.


- Mówi ono o tym, byśmy stawali w wyłomach wad, niedoskonałości, byśmy pilnowali, by świństwo nie weszło w postaci grzechu do naszego życia, by nie wykoślawiało naszego bycia mężczyzną, mężem i ojcem – mówi Roman Teska.
Dorota Niedźwiecka

Fot. Dorota Niedźwiecka

 


DATA: 2015-06-22 08:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziwne jest to przerzucanie świeckich inicjatyw do religii, jakby sama tradycja religijna nie wystarczała. Modlić się za ojców w dzień św. Józefa, opiekuna Pana Jezusa nie łaska? Nie ma takiego pomysłu? A szkoda! Nikt jakoś nie oponuje, że świeckość wkracza do religii.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Wspaniale i pięknie. Tak trzymać drodzy, kochani mężczyźni. W waszych rękach leży szczęście rodzin i waszych dzieci. Życzę wam wielu łask Bożych w dniu Waszego Święta. Jesteście wielcy i Święci. Niech Pan bóg wam błogosławi w waszych trudach, poświęceniach i zmaganiach.
ponad 4 lata temu / Anita
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.