DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Niedyplomatyczny wpis Kancelarii Sejmu w stosunku do dyplomaty. Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu: to rzecz niedopuszczalna

Niedyplomatyczny wpis Kancelarii Sejmu w stosunku do dyplomaty. Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu: to rzecz niedopuszczalna
Georgette Mosbacher. FOT.:J.Szydłowski/FORUM

W poniedziałek na Twitterze doszło do wymiany zdań między europoseł Beatą Mazurek a ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Panie poróżniła kwestia telewizji TVN. W dyskusję włączył się profil Sejm RP / Kancelaria Sejmu, który opublikował wpis zawierający niedyplomatyczny zwrot skierowany w stronę oficjalnego przedstawiciela Stanów Zjednoczonych w naszym kraju. Treść rychło została usunięta, jednak w internecie nic nie ginie. Teraz głos w sprawie zabrał Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu.

 

W poniedziałek europoseł Beata Mazurek określiła stację TVN mianem „WSI 24”. W obronie medium o amerykańskim kapitale stanęła ambasador USA w Polsce. Georgette Mosbacher zarzuciła deputowanej PiS-u kłamstwo i zasugerowała, że polska polityk powinna się wstydzić.

 

 

Mazurek jednak nie odpuszczała i odpowiedziała przedstawicielowi Stanów Zjednoczonych: „A. Macierewicz pytany o twierdzenia raportu, że ITI powstał dzięki wojskowym służbom PRL, Macierewicz odesłał do wyjaśnień G. Żemka (taj. wsp. WSI), byłego dyr. FOZZ, przyznał on, że był agentem służb wojska PRL”.

 

 

Temat zaognił jednak przede wszystkim wpis Kancelarii Sejmu. Jedna z osób administrujących profilem odniosła się do pojawiających się w sieci opinii o skandalu dyplomatycznym wynikającym rzekomo z wymiany zdań między Mosbacher a Mazurek.

 

„Skandal dyplomatyczny, bo pisze prawdę? Polityk we własnym kraju musi skulić uszy, bo ambasador innego państwa warknął?” – napisał profil Sejm RP / Kancelaria Sejmu.

 

Serwis interia.pl zapytał o sprawę Centrum Informacyjne Sejmu. Dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka przyznał, że trwa weryfikacja autentyczności wpisu oraz dostępu pracowników do profilu na Twitterze. Zdaniem Andrzeja Grzegrzółki zapewne ktoś nie wylogował się z prywatnego konta i zamieścił wpis z oficjalnej strony Kancelarii Sejmu. Mimo takich wyjaśnień oraz usunięcia felernego zdania Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu mówi wprost: Tego typu komentarze absolutnie nie powinny mieć miejsca. To rzecz niedopuszczalna.

 

 

Źródło: interia.pl / Twitter

MWł

 

 


DATA: 2020-07-08 07:46
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A pani ambasador to się może dyplomatycznie wypowiedziała zresztą nie pierwszy raz. A tak na marginesie to w ogóle nie powinno się w takich sprawach wypowiadać publicznie
6 miesięcy temu / IzajaszGB
 
Proszę pamiętać że jeżeli będzie głos nieważny, czyli w rzeczywistości niezagłosowanie, to z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi to do wyboru tzw. większego zła - jest to rozważanie teoretyczne ale przez to proszę zauważyć, że zło najbardziej korzysta na naszej bierności, czyli nie angażowania się w takich sytuacjach, czyli w wyborach
6 miesięcy temu / do Jarosław
 
Oj, coś nie mamy szczęścia do "pań ambasador" z zaprzyjaźnionych - czy aby na pewno? - krajów. I co ciekawe, obie te panie ambasador, które mam na myśli, coś ściśle łączy! A przecież owe zaprzyjaźnione - czy aby na pewno? - kraje potrafiły swego czasu desygnować na tak odpowiedzialne stanowiska ludzi z większym wyczuciem i kompetencjami! Gdzie diabeł nie może tam... wiadomo, kogo pośle!
6 miesięcy temu / niesmak
 
Przedstawiciele "naszych władz" jak zostają wezwani do ambasady USA albo Izraela to do wejścia "idą" na klęczkach po wyjściu z pojazdu.
6 miesięcy temu / Johnny
 
Co za bezsensowne tłumaczenie. Przecież takie powinno być oficjalne stanowisko Kancelarii Sejmu, rząd jak chce kleczec, nie h Kleczy, ale Sejm wypowiada się w imieniu wszystkich Polaków! Tylko Wielka Polska!
6 miesięcy temu / Jac61
 
Moim zdaniem, niedopuszczalne są wielokrotne publiczne wypowiedzi tej pani. Obecne wladze Polski nie chcą lub nie potrafią ich ograniczyć, a w szerszym kontekście doprowadzić do stosunków z USA na zasadzie partnerstwa i wzajemnych korzyści, co musi i może mieć miejsce również biorąc pod uwagę różnicę potencjałów. Są na to przykłady w stosunkach Stanów Zjednoczonych z innymi państwami. A istniejąca sytuacja jest dla mnie niestety jednym z wielu powodów, dla których w wyborach prezydenckich nie będę głosował na tzw. mniejsze zło, lecz oddam głos nieważny. Nawet mniejsze zło jest zawsze złem.
6 miesięcy temu / Jarosław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.