DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Niedawno LGBT, teraz troska o klimat. Lewicowe ideologie mają panować na uczelniach?

Niedawno LGBT, teraz troska o klimat. Lewicowe ideologie mają panować na uczelniach?
Fot. Pixabay

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich po raz kolejny w krótkim czasie zabrała głos w kwestii zgodnej z agendą ideologiczną lewicy. Po zapowiedzi karania wystąpień przeciwko roszczeniom ruchu homoseksualnego, tym razem zwierzchnicy uczelni pochylili się z troską nad „kryzysem klimatycznym i środowiskowym”, oczywiście w duchu tak zwanego zrównoważonego rozwoju.

 

 

Kilka dni temu to samo szacowne gremium – którego wiceprzewodniczącym jest profesor Andrzej Tretyn z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a więc przełożony prof. Alekasandra Nalaskowskiego – ostro wystąpiło przeciwko jakiejkolwiek krytyce LGBT na rodzimych uczelniach.

 

„Wyrażamy nasz głęboki sprzeciw wobec działalności tych członków wspólnoty akademickiej, którzy używają języka przywołującego najciemniejsze karty historii Polski i świata. Czyny takie – uchybiające obowiązkom nauczyciela akademickiego i godności zawodu nauczyciela akademickiego – powinny bezwarunkowo podlegać odpowiedzialności dyscyplinarnej w naszych uczelniach” – zagrozili rektorzy w ubiegłym tygodniu.

Najnowsze oświadczenie KRASP dotyczy środowiska i klimatu. Gremium naukowców zwróciło się „do władz państwowych, samorządowych, wszystkich obywateli, a zwłaszcza członków wspólnoty akademickiej – studentów, doktorantów i pracowników uczelni w całym kraju o podjęcie pilnych, zdecydowanych działań, będących odpowiedzią na największy kryzys, który zagraża naszej cywilizacji”.

 

Rektorzy piszą, że dokonujący się obecnie rozwój cywilizacyjny następuje kosztem zaburzenia ekosystemów i grozi katastrofą zagrażającą naszemu gatunkowi. Ludzkość przekroczyła już próg bezpieczeństwa pod względem niektórych czynników środowiskowych, przy czym – jak twierdzą autorzy oświadczenia – jednym z najgroźniejszych  jest postępujący przyrost liczby ludności świata.

 

KRASP wzywa do podjęcia działań na każdym poziomie – od lokalnego po globalny w celu przeciwdziałania kryzysu klimatycznego. „Zmiany muszą wszystkie sfery naszego życia ekonomicznego, społecznego i politycznego, a także technologii. Jeśli nie zajdą i nie nastąpi konieczna zmiana, czekają nas katastrofalne konsekwencje ocieplenia klimatu, niebezpieczna utrata różnorodności biologicznej i w efekcie niezliczone ludzkie cierpienia” – czytamy w wystąpieniu.

 

Apel wzywa społeczność naukową do aktywnego udziału we wprowadzaniu zmian, które wyjdą naprzeciw klimatycznym wyzwaniom związanym z „kształtowaniem zrównoważonego rozwoju społeczeństw”. Chodzi między innymi o „ostrzeganie ludzkości przed groźnym egzystencjalnym zagrożeniem” – czytamy w piśmie podpisanym przez przewodniczącego konferencji, prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta, rektora Politechniki Warszawskiej.

 

 

Źródło: krasp.org.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-10-01 07:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przepraszam, ale KTO UTRZYMUJE TE MĄDRE GŁOWY ? Przecież to z naszych podatków żyją. Jeśli utracili kontakt z rzeczywistością i promują niebezpieczne programy lewaków TO NALEŻY ich zdyscyplinować . Niech się zajmą rzetelna pracą i nauką a nie polityką i INDOKTRYNACJĄ MŁODZIEŻY. Po to PiS otrzymał władzę aby pilnował NORMALNOŚCI. Władza to nie zabawa w piaskownicy. Uczelnie warszawskie poprzez swoje AKCJE polityczne i Apele zatracają autorytet i szacunek u większości społeczeństwa. Wezwanie rektora P.W. p. Szmidta do aktywnego udziału we wprowadzaniu zmian i ostrzeganie ludzkości wskazuje na UPOLITYCZNIANIE SZKOLNICTWA WYŻSZEGO i podporządkowanie LEWACKIM PRĄDOM UNIJNYM. Warto dopytać jaka jest kontrola FINANSOWA nad uczelniami wyższych jeśli ich rektorzy realizują LEWACKIE PROGRAMY NIEBEZPIECZNE dla Polski.
11 miesięcy temu / iskierka
 
Słowo NAUKOWIEC już sie dawno zdewalowalo. Robią takie"badania" żeby były zgodne z oczekiwaniami klienta. Bynajmniej nie tylko o klimat tu chodzi.
11 miesięcy temu / takaprawda
 
Powinni się postarać o właściwy klimat w głowach! Z PZPR prosto do LBGT !
11 miesięcy temu / Zbigniewx
 
@prehi Jeśli ktoś mieni się elitą intelektualną kraju, nie tylko nie powinien gadać głupot na temat LGBT, ale też głupot na temat możliwości odwrócenia zmian klimatu. Co do liczby ludności, czemu ani jeden zwolennik depopulacji nie udowodni że szczerze wierzy w swoje tezy i nie popełni samobójstwa by ulżyć Ziemi? Przynajmniej przestalibyście być kompletnie niewiarygodni.
11 miesięcy temu / inny naukowiec
 
Zdaje się, że ci panowie zapominają, na kogo są utrzymaniu, że na uczelnie państwowe płacą Polacy z swoich podatków. Czy Polacy sobie życzą, ażeby takimi sprawami zajmowały się publiczne uczelnie wyższe ? Z kolei nauka to nie jest działalność polityczna. Mówiąc krótko, oni się powinni zająć tym za co otrzymują pieniądze. Jak wygląda poziom absolwentów polskich wyższych uczelni ? Jak one wyglądają w rankingach międzynarodowych ? Wydaje się, że właściciel uczelni państwowych powinien jasno określić, czego od nich się oczekuje. Słuchając głosu Konferencji Rektorów Szkół Polskich, trudno powstrzymać się od obaw, w jakim kierunku zmierza polska nauka.
11 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
@Naukowiec: twierdzisz że modlitwa nie odwróci zmian klimatycznych? Udowodnij to twierdzenie. Prędzej ja udowodnię że wszelkie działania które wy podejmujecie w walce ze zmianami klimatu są kompletnie nieskuteczne, a wręcz szkodliwe, gdyż tłumią gospodarkę i zwiększają koszty życia ludzi.
11 miesięcy temu / inny naukowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.