30 września 2019

Niedawno LGBT, teraz troska o klimat. Lewicowe ideologie mają panować na uczelniach?

(Fot. Pixabay)

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich po raz kolejny w krótkim czasie zabrała głos w kwestii zgodnej z agendą ideologiczną lewicy. Po zapowiedzi karania wystąpień przeciwko roszczeniom ruchu homoseksualnego, tym razem zwierzchnicy uczelni pochylili się z troską nad „kryzysem klimatycznym i środowiskowym”, oczywiście w duchu tak zwanego zrównoważonego rozwoju.

 

 

Wesprzyj nas już teraz!

Kilka dni temu to samo szacowne gremium – którego wiceprzewodniczącym jest profesor Andrzej Tretyn z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a więc przełożony prof. Alekasandra Nalaskowskiego – ostro wystąpiło przeciwko jakiejkolwiek krytyce LGBT na rodzimych uczelniach.

 

„Wyrażamy nasz głęboki sprzeciw wobec działalności tych członków wspólnoty akademickiej, którzy używają języka przywołującego najciemniejsze karty historii Polski i świata. Czyny takie – uchybiające obowiązkom nauczyciela akademickiego i godności zawodu nauczyciela akademickiego – powinny bezwarunkowo podlegać odpowiedzialności dyscyplinarnej w naszych uczelniach” – zagrozili rektorzy w ubiegłym tygodniu.

Najnowsze oświadczenie KRASP dotyczy środowiska i klimatu. Gremium naukowców zwróciło się „do władz państwowych, samorządowych, wszystkich obywateli, a zwłaszcza członków wspólnoty akademickiej – studentów, doktorantów i pracowników uczelni w całym kraju o podjęcie pilnych, zdecydowanych działań, będących odpowiedzią na największy kryzys, który zagraża naszej cywilizacji”.

 

Rektorzy piszą, że dokonujący się obecnie rozwój cywilizacyjny następuje kosztem zaburzenia ekosystemów i grozi katastrofą zagrażającą naszemu gatunkowi. Ludzkość przekroczyła już próg bezpieczeństwa pod względem niektórych czynników środowiskowych, przy czym – jak twierdzą autorzy oświadczenia – jednym z najgroźniejszych  jest postępujący przyrost liczby ludności świata.

 

KRASP wzywa do podjęcia działań na każdym poziomie – od lokalnego po globalny w celu przeciwdziałania kryzysu klimatycznego. „Zmiany muszą wszystkie sfery naszego życia ekonomicznego, społecznego i politycznego, a także technologii. Jeśli nie zajdą i nie nastąpi konieczna zmiana, czekają nas katastrofalne konsekwencje ocieplenia klimatu, niebezpieczna utrata różnorodności biologicznej i w efekcie niezliczone ludzkie cierpienia” – czytamy w wystąpieniu.

 

Apel wzywa społeczność naukową do aktywnego udziału we wprowadzaniu zmian, które wyjdą naprzeciw klimatycznym wyzwaniom związanym z „kształtowaniem zrównoważonego rozwoju społeczeństw”. Chodzi między innymi o „ostrzeganie ludzkości przed groźnym egzystencjalnym zagrożeniem” – czytamy w piśmie podpisanym przez przewodniczącego konferencji, prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta, rektora Politechniki Warszawskiej.

 

 

Źródło: krasp.org.pl

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 133 413 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram