DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Niechlubny rekord pobity. W 2017 roku w Polsce zmarło najwięcej osób od 26 lat!

Niechlubny rekord pobity. W 2017 roku w Polsce zmarło najwięcej osób od 26 lat!
Fot. MAXPPP/Forum

W roku 2017 liczba zgonów w Polsce osiągnęła rekordowy poziom 403,5 tysięcy. Oznacza to, że w ubiegłym roku zmarło w Polsce o około 15 tys. osób więcej niż w roku 2016. Jest to ponadto najwyższa liczba zgonów od 1991 roku.

 

Tak ogromna liczba zgonów jest wielkim zaskoczeniem, ponieważ Główny Urząd Statystyczny przewidywał w swojej prognozie, że będzie ona miała miejsce dopiero w… 2029 roku.

 

Liczba zmarłych w 2017 roku zwiększyła się o prawie 4 proc. w porównaniu z rokiem 2016. – Za 1–2 proc. wzrostu odpowiada starzenie się społeczeństwa – powiedział prof. Piotr Szukalski z Uniwersytetu Łódzkiego. Dodał, że obecnie w wiek ponad 70 lat wchodzą osoby urodzone podczas tzw. powojennego wyżu demograficznego. Nie wiadomo jednak, dlaczego to właśnie ubiegły rok okazał się rekordowym, jeśli chodzi o liczbę zgonów.

 

Na razie to zagadka. GUS podaje przyczyny umieralności z ponad rocznym opóźnieniem. Można tylko podejrzewać, że wzrosła liczba zgonów z powodu chorób układu krążenia lub chorób nowotworowych albo na przykład zatruć i urazów. Co mogło być związane ze splotem różnych czynników, m.in. z nagłymi zmianami temperatury i ciśnienia atmosferycznego oraz z zanieczyszczeniami powietrza – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” prof. Bogdan Wojtyniak z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH.

 

Zgoła odmienne stanowisko w tej kwestii zaprezentował w rozmowie z portalem polskatimes.pl prof. Jacek Wasilewski. Jego zdaniem rekordowa liczba zgonów „nie powinna nas niepokoić”. – Jesteśmy coraz starsi i umieramy coraz starzej i trudno sobie wyobrazić jakiś szczególny czynnik, który by spowodował, że tych zgonów w 2017 roku było więcej niż w poprzednich latach. Jest to po prostu ogólny efekt demograficzny spowodowany tym, że liczba roczników statystycznych dla ludzi około 80 roku życia prawdopodobnie się nieco zwiększyła i przełożyło się to też na liczbę zgonów. Nie mieliśmy przecież katastrof, wielkich epidemii, które by mogły być za to odpowiedzialne. Tutaj należy dobrze wyważyć, czy to rzeczywiście jest istotny wzrost – powiedział naukowiec.

 

Rok 2017 okazał się rekordowym nie tylko pod względem liczby zgonów, ale również pod względem liczby urodzeń. W Polsce na świat przyszło bowiem 403 tys. dzieci o około 20 tys. więcej, niż w roku 2016. Oznacza to, że mimo funkcjonowania programu 500+ w Polsce nadal mamy ujemny przyrost naturalny.

 

Źródło: polskatimes.pl, gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2018-04-05 09:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zanieczyszczenia powietrza - nie straszą tylko mówią prawdę, ale jakby to ująć nie wprost. Zapewne chodzi o chemtrails, ale tego przecież nie powiedzą, bo to oficjalnie wciąż teoria spiskowa. Tylko że niespiskowa jest np. choroba Morgellonów której wcześniej nie było nim nie zaczęli "ubogacać" nieba. że chemtrails to nie jest żadna teoria spiskowa ale fakt mówi dokument z 1996 roku opracowany na zlecenie Pentagonu odnośnie kontroli pogody jako mnożnika siły na polu walki. Tytuł po angielsku to "Weather as a Force Miltiplier. Owning the Weather to 2025". Póki co jest on jeszcze dostępny w internecie. Polecam ściągnąć i przynajmniej pobieżnie przeczytać nim go usuną. Nie ma tam wprawdzie nigdzie użytego słowa chemtrails (przynajmniej ja go nie znalazłem), ale piszą, że w celu modyfikacji pogody planuje się rozpylać w atmosferze różne chemikalia. A że rozpylają m.in. aluminium to wiadomo już skąd tyle przypadków demencji nie tylko u osób starszych.
ponad 2 lata temu / Paweł1982
 
"Zanieczyszczenie powietrza" - znowu straszą. Stan powietrza atmosferycznego w Polsce jest coraz lepszy. Poprawia się systematycznie od końca PRLu. Tyle tylko, że są nowe ostrzejsze normy czystości powietrza i jest coraz więcej urządzeń pomiarowych. Takie urządzenia pomiarowe stawia się tam, gdzie jest największe zanieczyszczenie powietrza (np. centra dużych miast). To logiczne - by monitorować. A potem jest komunikat "w prawie wszystkich punktach pomiarowych są przekroczone normy". Nic dziwnego, jak stoją tylko tam, gdzie te normy są przekraczane od zawsze.
ponad 2 lata temu / Jerry
 
chemitrails - mówi wam to coś ?
ponad 2 lata temu / www
 
czyli znów "oszołom" dr Jerzy Jaśkowski miał rację.
ponad 2 lata temu / Pejot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.