DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Niech żyje król! Pobierz najnowszy numer „PCh24 Co Tydzień” i poznaj prawdę o monarchii

Niech żyje król! Pobierz najnowszy numer „PCh24 Co Tydzień” i poznaj prawdę o monarchii
PCh24CT

Utracony porządek monarchiczny przystawał do ludzkiej natury – potrzebującej hierarchii do harmonijnego wzrastania. To jednak nie wszystko, gdyż za sprawą chrześcijaństwa władza królewska zyskała w Europie zupełnie inną niż w świecie pogańskim naturę – monarcha katolicki był w swoim królestwie protektorem Kościoła i przed Panem Bogiem odpowiadał za zbawienie poddanych.

 

Lewica nie mogła znieść takiego pojmowania władzy. Wrogość wobec uświęconego Ładu dobrze obrazuje sytuacja z czasów Rewolucji Francuskiej. Mordując króla Ludwika XVI wywrotowcy chcieli nie tylko zabić panującego, ale także dokonać Bogobójstwa. Wrogość wobec tego ustroju i chęć walki z Panem Bogiem poprzez zwalczanie monarchii pokazuje nam też, że mówimy o niezwykle katolickim ustroju. I nie zmienia tego fakt powszechnego zmarginalizowania monarchii – pisze w 93. numerze „PCh24 Co Tydzień” redaktor wydania Michał Wałach.

 

Aby pobrać nasz e-tygodnik wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  

Czytaj także:
DATA: 2020-01-27 07:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@szpulas11 zapomniałem, mowa o filmie ,,Think you didn,t know about Polish- Jewish history!Auschwitz 77,, :D są polskie napisy, osiem minut.
10 miesięcy temu / szpulas11
 
@ @Poprawność może i był zwyczajnym królem, ale cała rzesza kochanek i nieślubnych dzieci jednak kiepsko wygląda u katolika, a już tym bardziej u człowieka, któremu przysługiwał odziedziczony po przodkach tytuł króla arcychrześcijańskiego, nadany niegdyś przez papieża królom Francji. Jak człowiek, który własnego życia nie potrafił po katolicku uporządkować i własnych żądz okiełznać, miał niby prowadzić poddanych do zbawienia? Co do tego, że był zwyczajnym królem to masz rację, bo niestety nie był to przypadek odosobniony, wśród monarchów francuskich i zresztą nie tylko, głębokiego nieuporządkowania w obszarze VI przykazania i notorycznego łamania przysięgi małżeńskiej. Katolickość monarchów sprowadzała się do politycznego i militarnego poparcia papiestwa, darowizn na rzecz Kościoła itp., ale już z osobistą wiernością zasadom wiary bywało różnie. Owszem byli królowie żyjący pobożnie i cnotliwie, ale również niejeden pełnymi garściami "korzystał z życia".
10 miesięcy temu / rndm1234
 
nie macie pojęcia jak ,,ludzie na zachodzie,, nic nie wiedzą, spytajcie prostych ,,posługujących,, ten film, bo jednak historyczny, powoduje, iż ,, o fak nie wiedziałem, piwo razem dziabniem? Nie, piwo nie, szkocką, o fak nie wiedziałem, że z wami Polakami tak było
10 miesięcy temu / szpulas11
 
/Chyba pomyliło ci się z Ludwikiem XIV! Piętnasty był zwyczajnym królem. A poza tym - zanim zaczniesz krytykować, zapoznaj się wpierw z tekstem. Wy, lewacy, macie tę przypadłość, że najpierw bijecie i kopiecie, a potem dopiero sprawdzacie - kogo i za co.
10 miesięcy temu / @Poprawność
 
Swieta racja, wystarczy popatrzeć na członków rodzin królewskich i ich losy wzory osobowe do nasladowania taki Ludwik xv.
10 miesięcy temu / Poprawność
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.