DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Niech nas wyrzucą!

Niech nas wyrzucą!
fot. REUTERS/Keld Navntoft/Scanpix Denmark

Niebywałym wręcz poczuciem humoru wykazują się mówiący i piszący o „groźbie” wyrzucenia Polski z uczestnictwa w festiwalu Eurowizji w związku z przyjętą przez Sejm ustawą medialną. Czyż bowiem można drżeć na myśl o wyrzuceniu z konkursu, w którym zwyciężyła „baba z brodą” zwana Conchitą Wurst?


Jak poinformował „Financial Times” w związku z przyjęciem przez Sejm ustawy medialnej Polsce grozi wykluczenie z EBU, czego konsekwencją może być usunięcie z konkursu Eurowizji, którego stowarzyszenie, zrzeszające publicznych nadawców w Europie, jest organizatorem. Niestety EBU zdementowała te doniesienia, podkreślając, że udział Polski w tegorocznym konkursie Eurowizji nie jest zagrożony…

 

A mogło być tak pięknie!

 

Trudno przewidzieć jak w ostatecznym rozrachunku będą prezentować się media publiczne kierowane przez Jacka Kurskiego. Jeśli jednak jedynym efektem objęcia przez niego rządów na Woronicza okazałoby się wyrzucenie Polski z tego obciachowego i przeżartego kiczem połączonego z promocją sodomii targowiska próżności, to i tak będą należeć mu się gratulacje.

 

Znakomita większość produkcji muzycznych prezentowanych na Eurowizji stanowi poważne wyzwanie dla oczu i uszu widza. Bałkańskie disco sąsiaduje tu ze łzawymi, kiczowatymi do bólu pojękiwaniami osobników mieniących się piosenkarzami. Tu i ówdzie na tym estetycznym śmietniku dostrzec można co prawda ciekawsze propozycje niewywołujące chęci wyrzucenia odbiornika telewizyjnego za okno, jednak ich obecność jest tylko smutnym wyjątkiem potwierdzającym regułę. Menażeria zwana Eurowizją stała się w ostatnich latach narzędziem do promowania „tęczowego” szaleństwa. Zwycięstwo w jednym z konkursów Conchity Wurst ostatecznie ustaliło pozycję festiwalu jako kolejnej ekspozytury próbującego osaczyć media homolobby.

 

Można zatem apelować do prezesa Kurskiego o podjęcie działań zmierzających do wyrzucenia Polski z Eurowizji. Płomyk nadziej wciąż się tli, bowiem „EBU, jak podawano przy wielu okazjach, jest zaniepokojona nowa ustawą medialną i uważnie monitoruje sytuację”. Może usunięcie Kraśki i Lisa ich przekona, że nad Wisłą jest bardzo źle?

 

 

Łukasz Karpiel

 

 

 


DATA: 2016-01-13 14:53
AUTOR: ŁUKASZ KARPIEL
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak zwykle oceniacie ludzi po wyglądzie i nazywacie kiczem trud czyjejś pracy , tacy właśnie jesteście święci ...może jak zobaczycie kim jest Conchita i jaka to wspaniała osoba to zmądrzejecie
ponad 2 lata temu / Kasia
 
@do Julia: mów a siebie, ja do świata zwierząt nie należę, jestem cywilizowanym człowiekiem. Jeśli wśród zwierzą są dewiacje to jest top dewiacja, objaw choroby, którą należy leczyć. Ludzie w odróżnieniu od zwierząt powinni posługiwać się rozumem a nie iść za chorobą.
ponad 2 lata temu / Niktoś
 
W świecie zwierząt również zdarzają się dewiacje. Np. dość częsty jest homoseksualizm a niektóre zwierzęta rozmnażają się podczas orgii seksualnych. My jako ludzie niewątpliwie do tego świata zwierząt należymy...
ponad 2 lata temu / do Julia
 
Wstrętne zhańbienie człowieczeństwa -zwierzęta są normalne -a człowiek ? hańba !!!!!!
ponad 2 lata temu / Julia
 
jakaż straszna kara wyrzucenie z eurowizji... oby więcej takich kar!!! jeszcze z unii niech nas wyrzucą!!! i ze swoich (że użyję eufemizmu) nie do końca pełnych głów tez niech nas wyrzucą...
ponad 2 lata temu / za
 
Szanowny Autorze, jakież ci to poczucie humoru wykazują mówiący...? Raczej brak wyczucia i smaku. Okażmy im brak poczucia humoru dla takich niesmacznych żartów. Wyrzucenie z grona dewiantów to wszak zaszczyt, nieprawdaż?
ponad 2 lata temu / Gregorius-M
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.