DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Niebezpieczny wyrok NSA. Dzieci oficjalnie będą mogły mieć dwie matki

Niebezpieczny wyrok NSA. Dzieci oficjalnie będą mogły mieć dwie matki
źródło: pixabay.com

Naczelny Sąd Administracyjny podjął decyzję o możliwości wpisywania do polskich ksiąg stanu cywilnego dzieci, urodzonych przez kobiety żyjące w tzw. „małżeństwach jednopłciowych”. Sprawa dotyczy przypadków „małżeństw” zawieranych za granicą. Dotychczas urzędy odmawiały stosownych wpisów, ze względu na brak podstaw prawnych.

 

Jak wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, polskie dzieci kobiet żyjących w tzw. „małżeństwach jednopłciowych”, będą mogły być wpisane do ksiąg stanu cywilnego. W takich przypadkach transkrypcje zagranicznego aktu urodzenia dzieci będą możliwe, a w dokumentach jako rodzice dziecka będą wymienione dwie kobiety. Sprawa budzi głębokie kontrowersje, ponieważ polskie prawodawstwo nie przewiduje możliwości zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci. Tym samym dotychczas nie było możliwe uwzględnienie jako rodziców dziecka dwóch kobiet lub dwóch mężczyzn.

 

Sędzia wydający wyrok tłumaczył, że jak dotąd polskie dzieci wychowywane przez dwie kobiety, które zawarły poza granicami Polski tzw. „małżeństwo jednopłciowe”, pozostawały de facto bezpaństwowcami. Naczelny Sąd Administracyjny tłumaczy jednak, że wyrok nie traktuje w żadnej mierze o możliwości zawierania w Polsce tzw. „małżeństw homoseksualnych”, a dotyczy jedynie dzieci wychowywanych przez dwie kobiety.

 

Podstawą do wydania wyroku przez Naczelny Sąd Administracyjny była sprawa kobiety, która w 2014 roku urodziła w Londynie dziecko. Matka zawarła poza granicami Polski tzw. „małżeństwo jednopłciowe” i domagała się od urzędu stanu cywilnego transkrypcji aktu urodzenia dziecka, a także wpisania jako jego rodziców dwóch kobiet. Kierownik urzędu odmówił, a sprawa została skierowana do wojewody, a następnie do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Wszystkie instytucje odmawiały pozytywnego rozpatrzenia wniosku kobiety. Dopiero wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego sprawił, że matka będzie mogła raz jeszcze ubiegać się o wpis do ksiąg urzędu stanu cywilnego.

 

 

Źródło: wp.pl

WMa


DATA: 2018-10-12 09:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sędziego najwyraźniej należałoby wysłać na jakieś korepetycje, bo wygląda na to, że tak się skupiał nad wykłuwaniem paragrafów, że w mózgu nie starczyło już miejsca na podstawy biologii.
4 miesiące temu / Agata
 
Logika sędziego przeczy faktom: 1. Do poczęcia dziecka potrzeba żeńskiej komórki jajowej i męskiego plemnika. 2. Dwie kobiety nie mogą być w ciąży z jednym dzieckiem, a tym samym dwie nie mogą urodzić tego samego dziecka.
4 miesiące temu / Pela
 
To jest właśnie to nie polskie PRL-owskie sądy stworzone po 1945 roku przez Józefa Stalina przez komunę a nie stworzone od zera po 1989 roku uzurpują sobie prawo do kompetencji parlamentu państwo w państwie. Proponuje stworzyć jasne klarowne prawo jak chodzi o to by takich sytuacji nie było. Przydało by się tez prawo o zakazie propagandy homoseksualnej.
4 miesiące temu / Oskar
 
Pierwszym krokiem do normalności musiałoby być odebranie dziecka zboczonym kobietom i umieszczenie w zdrowej rodzinie zastępczej lub skierowanie do adopcji. Dziecko jest w tej sytuacji ofiarą zaburzonych kobiet, , z których jedna je poczęła w sposób niezgodny z naturą i świadomie planuje wychowywać w warunkach patologii. Sprawy administracyjne i sposób ich załatwiania dobitnie o tym świadczą. Wzywam tych wszystkich bardzo przejętych dobrem dzieci i odbierającym je biologicznym rodzicom obojga płci z powodu jakichś niejasnych zagrożeń ze strony muszek owocówek i przepisów pożarowych do szybkiego reagowania. Tu są twarde dowody na niezgodny z normą rozwój psychiczny spowodowany zboczonym najbliższym otoczeniem. Taki stan generuje choroby psychiczne, trwałe uszkodzenia osobowości, cierpienie, uzależnienia, samobójstwa.
4 miesiące temu / Antymodernista
 
Ten sędzia powinien by odwołany natychmiast. Bo w polskim prawie nie ma małżeństw jedno płciowych. Nawet jak ktoś wziął ślub zagranica. W USA można wziąść ślub z psem. To sędzia w Polsce przyzna rację temu zwiazkowi?? Zdymisjowac dziada za homopropagande
4 miesiące temu / Patriota..
 
Czy sądy w Polsce nie obowiązuje logika i zdrowy rozsądek ? Sprawy ideologiczne nie powinny oraz nie mogą określać postępowania sądu. Co to za sąd, który orzeka wbrew faktom powszechnie obowiązującym i doświadczeniu ludzkiemu poznana ? Tutaj nie chodzi nawet o konstytucję i porządek prawny obowiązujący w Rzeczypospolitej Polskiej, tylko o wyrok, który zaprzecza zdrowemu rozsądkowi i wprowadza do świata rzeczywistego świat wirtualny. Nastąpiło w tym wyroku pomieszanie dwóch porządków, z których jeden jest realny i prawdziwy, drugi wyimaginowaną spekulacją myślową. Jeżeli tak stanowi NSA, to trzeba sędziów którzy tak orzekli, usunąć ze stanu sędziowskiego jako niegodnych piastowania takiej funkcji. Naród jest suwerenem i może tak postąpić dla dobra wspólnego. Jeżeli chciano nadać dziecku obywatelstwo polskie, to proszę bardzo, jedna z kobiet która urodziła dziecko (szpital przyjmujący poród to określił) powinna być wskazana jako matka, natomiast ojciec nieznany
4 miesiące temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.