DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

„Niebezpieczny” proces Mary Wagner. Najbardziej obawiają się go kanadyjscy aborcjoniści

„Niebezpieczny” proces Mary Wagner. Najbardziej obawiają się go kanadyjscy aborcjoniści
Fot. Jakub Szymczuk/Foto Gosc/FORUM
#MARY WAGNER    #KLINIKA    #ABORCJA    #PRO-LIFE    #POLICJA    #KANADA    #TORONTO    #ARESZT

Prokurator Ontario od kilku tygodni prowadzi intensywne zabiegi, aby uniemożliwić portalowi LifeSiteNews.com relacjonowanie przebiegu procesu obrończyni życia Mary Wagner. W szczególności chodzi o zeznania aborcjonistki Heather Culbert, która jest nie tylko właścicielką ośrodka aborcyjnego w Toronto, ale także dyrektor kanadyjskiego oddziału międzynarodowej organizacji Lekarze Bez Granic.

 

Ostatnio sędzia nie przychylił się do wniosku prokuratury. Batalia o prawo do informacji nie jest zakończona.

 

Mary Wagner od ponad pół roku przebywała w areszcie z powodu pokojowych demonstracji przed ośrodkami zabijającymi dzieci poczęte. Obrończyni życia oskarżana jest o nieprzestrzeganie wcześniejszych zakazów zabraniających jej przebywania przed i w ośrodkach aborcyjnych. W grudniu Wagner próbowała wejść do kliniki w Toronto, by odwieść kobiety od uśmiercenia dzieci poczętych. Działaczka miała przy sobie róże i ulotki zawierające informacje nt. pomocy, jaką mogą uzyskać matki po narodzeniu dziecka.

 

Po tym jak sędzia Rick Libman nie zgodził się na zakaz relacjonowania procesu Mary Wagner prokurator Craig Power wnioskował o odroczenie postępowania, jednocześnie rozważając apelację o uchylenie tej decyzji.

 

Prawnik Life Site News Phil Horgan wystąpił z wnioskiem o zwolnienie Wagner do czasu wznowienia procesu przewidzianego na 13 czerwca. Obrończyni życia wyszła na wolność, jednak nie zgodziła się na podpisanie warunków kaucji, które wymagają od niej trzymania się z dala od klinik aborcyjnych.

 

Wagner przebywała w areszcie od 12 grudnia 2016 r., po tym jak weszła do ośrodka w Bloor West Village Women’s Clinic w Toronto, którą prowadzą aborcjonistki Ninia Lupovici i Heather Culbert. Culbert jest szefową kanadyjskiego oddziału Lekarzy Bez Granic.

 

Prokurator wnioskował o zakaz publikacji wszelkich materiałów dotyczących zeznań trzech osób z ośrodka aborcyjnego, Culbert i dwóch innych pracowników, którzy będą powołani jako świadkowie. Zakaz miał dotyczyć także publikacji nagrań z monitoringu ośrodka.

 

Sędzia Libman orzekł, że nazwiska dwóch pracowników nie powinny być publikowane, ponieważ będą po raz pierwszy świadkami, ale nazwisko szefowej kanadyjskiego oddziału Lekarzy Bez Granic Culbert mogło być podane do publicznej wiadomości. Sędzia ustalił także, że można publikować nagranie z monitoringu pod warunkiem, że twarze wszystkich – z wyjątkiem Wagner i Culbert – zostaną zamazane.

 

Aborcjonistka Culbert złożyła oświadczenie, stwierdzające, że wraz z publikacją jej imienia może zostać zaatakowana przez „nieznanych gwałtownych aktywistów, których się boi”. Na co prawnik portalu Life Site News zauważył, że to "przyjęcie nieznanego pochodzenia domniemanych sprawców jest również dowodem na brak dowodów." Z kolei, zgodnie z tradycją otwartego trybunału, nie można zastosować zakazu. Podważało by to zasady wymiaru sprawiedliwości.

 

Horgan cytował brytyjskiego prawnika Jeremy’ego Benthema z XIX wieku: „Gdzie nie ma rozgłosu, nie ma sprawiedliwości. Rozgłos jest duszą sprawiedliwości”. Prawnik zauważył, że prokuratura żąda zakazu publikacji w imieniu „prywatnego biznesu”. To samo w sobie jest naganne. Publikacje video mogą bowiem wpłynąć na działalność fundraisingową Médecins Sans Frontières, której szefową obecnie jest dr Culbert.

 

Wagner powiedziała, że film pokazuje, jak personel centrum aborcyjnego próbował ją wyrzucić z zakładu aborcyjnego, nie czekając na przyjazd policji. „Sprawy w swoje ręce miała wziąć sama dr Culbert”. Lekarka miała ją brutalnie popychać, a później ciągnąć za prawą nogę. Gdy na miejsce przyjechała policja, Wagner znajdowała się już poza ośrodkiem.

 

Proces kanadyjskiej obrończyni życia ma być wznowiony 13 czerwca, w setną rocznicę drugiego objawienia się Najświętszej Marii Panny w Fatimie.

 

Źródło: lifesitenews.com

AS


DATA: 2017-06-12 10:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Módlmy się za Mery i za sędzię o prawy wyrok.
ponad 3 lata temu / Katolik
 
Kanada dzięki Mary Wagner ma szansę na ODZYSKANIE UTRACONEGO CZŁOWIECZEŃSTWA i POWRÓT na DROGĘ, ZYCIA,w PRAWDZIE, którą jest Jezus Chry....W Kanadzie mamy do czynienia nie tylko z wynaturzeńcami aborcyjnymi, homoseksualnymi, ale z JAWNYMI i BEZKARNYMI ŚWIĘTOKRADCAMI,którym jest kler KK, którzy jak wiemy nic ZŁEGO NIE WIDZĄ w udzielaniu KOMUNI ŚWIĘTEJ zbrodniarzowi nr.1 czyli premierowi Kanady.....Osobiście bardzo współczuję Mary, bo w walce z szatańską cywilizacją śmierci jak widać nie ma WSPARCIA ani POPARCIA Episkopatu kanadyjskiego.... dlatego proszę o modlitwę w intencji tej dzielnej OBROŃCZYNI ŻYCIA POCZĘTEGO,aby Bóg wspierał ją w walce z mordercami , którzy uśmiercają niewinne i bezbronne dzieci
ponad 3 lata temu / Megi
 
Kanada już od dawna podąża scieżką nieprawości. I nie pachnie żywicą tylko smogiem chińskich zanieczyszczeń. Może to jakiś znak. ... Biurokracja w Polsce jest przerośnięta - to proszę przemnożyć to przez ok 5 i dodać poprawność polityczną. To jest obecna Kanada. ... A Mary Wagner nie jest jedyną. ... Znaki czasów.
ponad 3 lata temu / Stroke
 
Co to za państwo, co to za prawa, ze nie można wyrażać swojej opinii!? przekonywać innych do swego zdania! To jak państwo Orwella. Państwo faszystowskie! Zapłacą kiedyś wszyscy ci którzy zabijają bezbronnych. To jest upadek cywilizacji!
ponad 3 lata temu / stary warszawiak
 
Maryja z Fatimy upomina się o swoje nienarodzone dzieci
ponad 3 lata temu / maria
 
Brawo Mary !!! Sama walcz a my na kanapach będziemy Tobie kibicować. Żałosne to, niepoprawne politycznie, rozpaczliwe. Zapominamy o co walczy ta dzielna dziewczyna. To jak śpiewa jeden z muzyków "Rzeź niewiniątek" holokaust przy tym "blednie"
ponad 3 lata temu / Andre
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.