DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Niebezpieczne związki - „zrównoważony rozwój” na kościelnych salonach

Niebezpieczne związki - „zrównoważony rozwój” na kościelnych salonach

Organizacja Voice of the Family opublikowała właśnie pogłębioną analizę programu ONZ dotyczącą tzw. zrównoważonego rozwoju – Agenda 2030. W obszernym opracowaniu zwraca się uwagę na niezwykłą szkodliwość realizacji celów zrównoważonego rozwoju dla dzieci, rodzin i całych społeczeństw. Ostro też skrytykowano zaangażowanie papieża Franciszka i jego współpracowników na rzecz szybkiego wdrażania programu.


Agenda na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030, przyjęta w 2015 r. obejmuje 17 celów i 169 zadań, które mają być osiągnięte do 2030 roku.


Zatwierdzony 25 września 2015 r. program obejmuje cele, które wymagają osiągnięcie na świecie „powszechnego dostępu do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego” do roku 2030. Innymi słowy do 2030 r. powinien być zagwarantowany powszechny dostęp do aborcji i antykoncepcji. Inne cele przewidują powszechną i kompleksową edukację seksualną dzieci oraz osiągnięcie równości płci i awansu wszystkich kobiet i dziewcząt.  

Określenie „dostęp do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego” obejmuje powszechny dostęp do aborcji i antykoncepcji. Powyższe określenie "zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw reprodukcyjnych" i inne podobne są stosowane przez organy ONZ oraz wiele rządów krajowych i międzynarodowych agencji w odniesieniu do dostępu do aborcji i antykoncepcji, w tym do środków o poronnym działaniu.


Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), agencja Organizacji Narodów Zjednoczonych uważa aborcję za integralną część „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”. WHO „opracowuje normy, narzędzia i wytyczne dotyczące zdrowia reprodukcyjnego i usług w ogóle, w szczególności aborcji i wspiera kraje w reformowaniu systemów opieki zdrowotnej”.


Rola WHO obejmuje: „upowszechnianie dostępu do aborcji; wspieranie państw członkowskich w dostosowaniu systemów zdrowotnych do potrzeb kobiet z niechcianymi ciążami, promowanie metodologii kontroli jakości usług aborcyjnych oraz szkolenie trenerów w zakresie poradnictwa i opieki w przypadku aborcji”.


WHO opracowała przewodnik, który ma pomóc w realizacji trzeciego celu Agendy 2030, który ma zniwelować nierówności w dostępie do usług zdrowotnych, w tym do „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego" dzieci i młodzieży.


W dokumencie „Zdrowie seksualne i ciąża u nastolatek oraz choroby przenoszone drogą płciową (STI)” doradza się prowadzenie „edukacji zdrowotnej, poradnictwa i dostarczanie darmowych środków antykoncepcyjnych” nieletnim,  „przeszkolenie nauczycieli i pracowników służby zdrowia  w zakresie środków antykoncepcyjnych” itp. Nieletni w wieku od 15 lat mają mieć powszechny dostęp do aborcji. „Uświadamianie” na temat antykoncepcji i aborcji ma się odbywać w klubach dziecięcych i młodzieżowych m.in. Czerwonego Krzyża w sposób osłabiający tradycyjne przekonania religijne. Środki antykoncepcyjne mają być dostarczane bez powiadomienia rodziców i nauczyciele w szkołach mają propagować antykoncepcję oraz aborcję.


WHO w programie dotyczącym „Standardów edukacji seksualnej w Europie” wskazuje czego powinny być nauczane dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Na przykład dzieci w wieku od 0-4 lat powinny nauczyć się „czerpać radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, wczesnej masturbacji i poszukiwania tożsamości płciowej.” Dzieci w wieku 4 – 6 lat powinny być wprowadzane w świat „związków osób tej samej płci”, powinny nauczyć się „szacunku dla różnych norm dotyczących seksualności,” a dzieci w wieku 9 – 12 lat powinny umieć dostrzegać „różnice między tożsamością płciową a płcią biologiczną”, uczyć się o prawach seksualnych zgodnie z definicją tych praw opracowaną przez organizację aborcyjną International Planned Parenthood Federation. Piętnastolatki mają mieć zapewnione prawo do aborcji itp.


Programy opracowane przez Fundusz Ludnościowy ONZ wraz z IPPF mają być standardem w co najmniej 150  krajach na świecie.


Najgorsze w tym wszystkim jest to – jak zauważają twórcy analizy – że program „zrównoważonego rozwoju” jest popierany przez Franciszka. W dniu 1 września 2016 r. papież stwierdził w swoim komunikacie z okazji obchodów Światowego Dnia Modlitwy o ochronę  stworzenia, iż jest „zadowolony, że we wrześniu 2015 r. świat przyjął cele zrównoważonego rozwoju, oraz że w grudniu 2015 roku podpisano umowę paryską w sprawie zmian klimatu”.


W przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w dniu 25 września 2015 roku, na krótko przed formalnym przyjęciem Agendy 2030 papież powiedział, że „przyjęcie Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju na światowym szczycie, który otwiera dziś będzie ważnym znakiem nadziei”.

Ojciec Święty wyrażając poparcie dla porozumienia paryskiego stwierdził, że „strony powinny podjąć działania na rzecz walki ze zmianami klimatu i promować, a także podjąć odpowiednie zobowiązania w dziedzinie praw człowieka, które są uznawane w niniejszej umowie, w celu urzeczywistnienia równości płci i równouprawnienia kobiet”. Swoje poparcie dla  Agendy wyraził także 13 grudnia 2016 r. po modlitwie Anioł Pański na placu św. Piotra.


W dniu 25 maja 2016 roku arcybiskup Jean- Marie Mupendawatu z Papieskiej Rady Pracowników Ochrony Zdrowia mówił na posiedzeniu ONZ w Genewie, bez odwoływania się do jakichkolwiek zastrzeżeń, że Stolica Apostolska popiera cele „zrównoważonego rozwoju”.


Papieska Akademia Nauk i Papieska Akademia Nauk Społecznych wydały w dniu 29 kwietnia 2015 roku wspólne oświadczenie popierając cele „zrównoważonego rozwoju”. Autorem oświadczenia, które zostało wydane w następstwie konferencji w sprawie „zrównoważonego rozwoju” przygotowali m.in. abp Marcelo Sánchez Sorondo, kanclerz Papieskiej Akademii Nauk Społecznych, profesor Margaret Archer, prezes Papieskiej Akademii Nauk Społecznych, profesor Jeffrey Sachs, specjalny doradca sekretarza generalnego ONZ Ban-ki Moona, profesor Hans Schellenhuber (znany propagator walki z rzekomym przeludnieniem), ekspert od zmian klimatycznych.


Profesor Jeffrey Sachs, który odegrał kluczową rolę w opracowaniu celów „zrównoważonego rozwoju” w swojej książce „The Age of Sustainable Development” wydanej w marcu 2015 r. argumentował na rzecz zmniejszenia liczby dzieci w Afryce, i wezwał rządy, by zachęcały obywateli do ograniczenie wielkości rodziny poprzez promowanie antykoncepcji oraz zapewnienie dostępu do bezpłatnej lub taniej antykoncepcji.


W 2011 r. Sachs nawoływał nigeryjski rząd „do pracy na rzecz osiągnięcia modelu rodziny z maksymalnie trójką dzieci”. W innej publikacji z 2008 r. „Wspólne dobro: ekonomia na rzecz zatłoczonej planety” twierdził, że aborcja jest opłacalnym sposobem eliminacji „niechcianych dzieci” i zmniejszenia współczynnika dzietności danego kraju.


Jeffrey Sachs brał udział w co najmniej dziesięciu wydarzeniach w Watykanie podczas obecnego pontyfikatu i miał prywatną audiencję u Franciszka.


Margaret Archer przyznała, że spędziła wiele godzin opracowując wraz z prof. Sachsem cele „zrównoważonego rozwoju.” Abp Marcelo Sánchez Sorondo zareagował na krytykę dotyczącą współpracy profesora Sachsa z akademiami papieskimi. Powiedział Stefano Gennarini, obrończyni pro-life, że pracownicy akademii prowadzili konsultacje dot. Agendy 2030, ale „jak widać projekt SDGs (Sustainable Development) nawet nie wspomina o aborcji lub kontroli ludności. Mówi o dostępie do planowania rodziny i zdrowia seksualnego oraz reprodukcyjnego i prawach reprodukcyjnych. Interpretacja, a także ich stosowanie zależy od woli rządów".


W dniach od 13 do 15 listopada 2015 r. Papieska Akademia Nauk i Papieska Akademii Nauk Społecznych prowadziły warsztaty pt. „Dzieci i zrównoważony rozwój: wyzwanie dla edukacji”. Podczas warsztatów omawiano jak „wykorzystywać dzieci jako agentów zmian” do realizacji założeń „zrównoważonego rozwoju”.


Zgodnie z założeniami Agendy 2030, szkoły będą miały obowiązek nauczać programu „zrównoważonego rozwoju”, a rodzice, którzy temu będą się sprzeciwiać, mogą spotkać represje.


Za kilka dni, to jest 27 lutego w Watykanie odbędzie się konferencja poświęcona „biologicznemu wymieraniu” z udziałem Paula Ehrlicha, zdeklarowanego zwolennika przymusowej aborcji i sterylizacji. Jeszcze niedawno stwierdził, że skandalem jest zezwalanie kobietom na posiadanie tylu dzieci, ilu chcą, bo „oznacza to zezwolenie na wyrzucanie tylu śmieci tych dzieci na podwórko sąsiada”.


W 2014 roku oskarżał katolicyzm, Watykan i biskupów o „zabijanie  ludzi” poprzez sprzeciwianie się antykoncepcji.Źródło: lifesitenews.com., voiceofthefmily.com., AS.

DATA: 2017-02-23 16:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

rzeczywiście ,wypowiedzi papieża trafione w "10" ,a nie w 10
ponad 3 lata temu / jac
 
.....wypowiedzi papieza trafine w " 10 "
ponad 3 lata temu / content50
 
zrównoważony rozwój = zamordowanie kilku miliardów ludzi i zniewolenie reszty
ponad 3 lata temu / veritas
 
Czy "jazda po bandzie" ulubioną formą sprawowania urzędu namiestnika Chrystusowego"?Kolejne ciekawe czasy Kościoła nastają?
ponad 3 lata temu / Michał
 
Jeżeli Watykan i papież rzeczywiście potwierdzą, że popierają nie tylko całościowy (mam nadzieję, że nieznany przez nich w szczegółach dokument tzw. 'Zrównoważonego rozwoju'), ale także wyrażą otwarte i jasne poparcie dla ONZ-towskiej formy szczerzenia aborcji, antykoncepcji, deprawacji dzieci oraz promocji odmiennych zachowań seksualnych, to nastąpi wielkie odejście ludzi i części kleru od Kościoła Katolickiego, reprezentowanego przez Franciszka i kierowaną przez niego watykańską administrację. Nastąpi prawdopodobnie schizma większa niż ta za czasów Lutra. Należy modlić się w intencji papieża, oraz by nie doszło do czegoś takiego. Trudno bowiem wyobrazić sobie zatrzymanie dalszego światowego staczania się po równi pochyłej wprost do piekła. Bóg obiecał nie sprowadzać więcej potopu, więc zatrzymanie postępującej degrengolady może nastąpić w drodze innego kataklizmu. Pozostaje nadzieja, że ostaną się jacyś sprawiedliwi...
ponad 3 lata temu / wmo
 
Odnoszę wrażenie że ,,Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zdiagnozowała u wszystkich poczętych dzieci ,,ŚMIERTELNA CHOROBE PRZENOSZONĄ DROGĄ PŁCIOWA ZWANĄ ŻYCIEM,, i opracowwała metodę jej lecznia : ABORCJĘ.
ponad 3 lata temu / TOM
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.