DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

Niebezpieczna ustawa 447 przegłosowana w Kongresie USA

Niebezpieczna ustawa 447 przegłosowana w Kongresie USA
eAgency (CJStumpf) / commons.wikimedia.org, licencja cc #WASZYNGTON #PRAWA CZŁOWIEKA #POLIT

Izba Reprezentantów przyjęła we wtorek senacką ustawę zobowiązującą rząd amerykański do wspierania roszczeń organizacji ubiegających się o mienie bezspadkowe ofiar zagłady Żydów. Odnosząc się do Act 447 przedstawiciele polskich władz prezentują niespójne stanowisko. Jedni bagatelizują ustawę, inni – poniewczasie – dostrzegają powagę sytuacji.

 

W głosowaniu, którego termin został przyspieszony w stosunku do pierwotnych planów, wnioskodawcy uzyskali większość 2/3, wymaganą do przegłosowania ustawy.

 

Chcę wszystkich uspokoić. Tak zwany JUST Act nie ma żadnego znaczenia prawnego, nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń wobec państwa polskiego – mówił we wtorek, jeszcze przed głosowaniem przebywający za oceanem wicepremier Jarosław Gowin.

 

Przekonywał on, iż polska ambasada w stolicy Stanów Zjednoczonych obserwuje sytuację i porozumiewa się w tej kwestii z  administracją amerykańską.

 

W podobnym tonie wypowiedział się wicemarszałek Senatu Adam Bielan. – Szanujemy emocje i uczucia amerykańskiej Polonii. Rozumiemy, że ta ustawa wzbudza bardzo duże zainteresowanie, natomiast nie uważamy, że ona będzie miała przełożenie na relacje polsko-amerykańskie. Ustawa ma charakter symboliczny, nie ma praktycznego znaczenia – stwierdził.

 

Inną narrację zaprezentował szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. – Nie możemy uprzywilejowywać jakiekolwiek grupy. Ta ustawa nie jest dobra, bo chce postawić jakąś grupę Polaków żydowskiego pochodzenia, która opuściła kraj, przed resztą Polaków.

 

Debata cieszyła się znikomym zainteresowaniem kongresmanów. Ileana Ros-Lehtinen z Florydy podkreślała, że w jej ocenie ustawie brak narzędzi do egzekwowania roszczeń. – Pierwszy raport ma zostać przygotowany w ciągu 18 miesięcy. Wielu poszkodowanych nie dożyje nawet momentu jego ogłoszenia. Ta ustawa jest daleka od tego, czego dziś potrzebują poszkodowani –  uznała.

 

Jeśli prezydent Donald Trump podpisze ustawę 447, Departament Stanu USA zobowiązany będzie do sporządzania cyklicznych raportów dla Kongresu. Mowa tam będzie o tym, jak poszczególne kraje odnoszą się do kwestii przekazania stronie żydowskiej mienia ofiar Holokaustu. Rząd amerykański będzie musiał wspierać roszczenia organizacji żydowskich.

 

 

Źródła: tv republika, onet.pl

RoM

 

Przeciwko Act 447 protestują Polacy za oceanem

 

 


DATA: 2018-05-10 10:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to zrobia to rozpeta 3 wojne swiatowa zaczyna sie era faszystów i kilka głuw spadnie jak carycy w rosji
ponad 2 lata temu / Przemo
 
Drugą wojna obiegła cały świat i wszystkie państwa były zniszczone i narody ucierpiały. Płacimy 240 mln złotych na emerytury dla Żydów. Ustawa o kombatantach została przegłosowana w 2014 roku. Głosowało za nią PO, PiS, jak i prezydent Duda. W konsekwencji jej wdrożenia, tylko na odszkodowania/emerytury dla Żydów wydamy rocznie 240 mln złotych. Emerytura dla Żydów Każda osoba, która na terenie Polski doznała uszczerbku na zdrowiu przez radzieckich komunistów i niemieckich nazistów, będzie dostawać po 100 euro od państwa polskiego. Z tego wynika, że świadczenia w wysokości 100 euro, dostaną nie tylko bezpośrednie ofiary niemieckiego nazizmu czy radzieckiego komunizmu, ale również ich dzieci. Tylko Polakom, jakość ta emerytura nie przysługuje. I to był pierwszy błąd rządu Polskiego, bo płacić powinni Rosjanie i Niemcy a nie Polacy. Rząd Polski zrobił błąd wypłacając emerytury Żydom a pisałem, że Żydzi na tym nie skończą tylko będą chcieli nas jeszcze wydoić niewi
ponad 2 lata temu / Ryszard
 
@Anaja Osobnik, który podpisał się jako "Głęboko wierzący" nie jest "wierzący" - jest po prostu pomylony.
ponad 2 lata temu / wwm
 
"Cóż wam może uczynić człowiek. Teraz pokażcie, że (...) Nam przypomnieć (...) przykazania? Miłość do wrogow, brak zazdrości itd." - bredzi samozwańczy nauczyciel i kaznodzieja o nazwie "Sec". Nauczycielu - wypchaj się.
ponad 2 lata temu / wwm
 
Polska wypłaciła odszkodowania za pozostawione mienie , w 60 latach za rządów Władysława Gomułki ,ludzie młodzi nie wiedzą o tym ,te wszystkie zwroty majątków .kamienic są bezprawne ,ile jeszcze razy trzeba zapłacić ,w 60 latach otrzymali pieniądze a w latach 2000 starają się o zwrot kamienic ,minęło tyle lat starzy wymarli ,w mediach na ten temat nic nie piszą ,to do ataku ,wpiszcie w wyszukiwarce zapłata za pozostawione mienie ,poczytajcie o tym ,mogą zablokowaĆ te strony
ponad 2 lata temu / Rabuś
 
Zdrada, zdrada, zdrada!!! Hańba zdrajcom w "polskim" rządzie!!!
ponad 2 lata temu / Niktoś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.