DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Nie zapłacimy za upadłoś banków... ale za nową instytucję UE

Nie zapłacimy za upadłoś banków... ale za nową instytucję UE
hisks / sxc.hu

Komisja Europejska wpadła na pomysł, w jaki sposób rozwiązać problem upadających banków. Eurobiurokraci się cieszą i zapewniają, że dzięki temu rozwiązaniu obywatele państw członkowskich nie poniosą kosztów związanych z restrukturyzacją i upadłością instytucji finansowych. Problem w tym, że tymi kwestiami ma się zająć nowy urząd ds. likwidacji banków, a jak wiadomo wszelkiego rodzaju instytucje państwowe czy unijne są z reguły finansowane z pieniędzy podatników. Czy zatem rzeczywiście nie poniesiemy żadnych kosztów, związanych z uzdrawianiem sektora bankowego?

 

Stefaan De Rynck, rzecznik komisarza ds. rynku wewnętrznego Michela Barniera, twierdzi, że upadłość ma być ważnym elementem przyszłej unii bankowej. Do czasu powstania nowego urzędu tego rodzaju kompetencje będą leżeć po stronie władz krajowych. Jego zdaniem należy rozróżnić kwestię nadzoru i upadłości, która jest wynikiem tego, że nadzór nie zadziałał. Uważa on, że zarówno nadzór jak i nowy urząd zajmujący się upadłościami, choć niezależne od siebie, powinny ze sobą współpracować.

 

Według Brukseli, aby podatnicy nie musieli ponosić kosztów uzdrawiania sektora bankowego kraje należące do unii bankowej powinny stworzyć fundusze, pochodzące ze składek wpłacanych przez banki. W przyszłości miałby powstać jeden ogólnounijny fundusz upadłościowy, którym miałby dysponować urząd ds. likwidacji banków. Faktycznie oznacza to, że mimo zapewnień eurokratów, jak zwykle zapłacą za to obywatele, wszak pieniądze wpłacane przez banki do funduszu będą pochodzić z kieszeni klientów banków, pomijając fakt, że sam urząd powstanie za pieniądze z budżetu UE, które przecież również pochodzą z naszych kieszeni.

 

Kiedy powstanie nowa instytucja na razie nie wiadomo.  Michel Barnier ma nadzieję, że do końca roku zakończą się prace nad finansowaniem niewypłacalnych banków oraz wspólnym funduszem gwarantowania depozytów bankowych, któremu sprzeciwiają się jednak Niemcy. Powstanie wspólnego nadzoru bankowego ma być pierwszym krokiem do powołania unii bankowej, a drugim wspomniany fundusz likwidacyjny oraz fundusz gwarancji depozytów.

 


Iwona Sztąberek

Źródło: www.money.pl


DATA: 2012-09-03 12:23
AUTOR: IWONA SZTĄBEREK
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.