DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


W Chinach urzędy zostały zalane wnioskami o rozwody.
5 miesięcy temu / Grzegorz
 
Z Żoną to tylko Różaniec! Wtedy Szatan nie ma dostępu do związku i nic się nie posypie! Bóg dał nam skuteczna broń, paciorkami strzelajmy do sił piekielnych
5 miesięcy temu / Mati
 
A faceci jak postępują? Kobieta nie ma ochoty na współżycie, to do innej idzie. Kobieta traci urodę, to i miłość im przemija.
5 miesięcy temu / @Jot
 
To jakie tam były relacje? Stracił pracę, nie przynosi pieniędzy - na śmietnik. Te związki już wcześniej były fikcją.
5 miesięcy temu / Jot
 
Powiem dosadniej. Jeśli w stanie Nowy Jork dopuszcza się powszechnie aborcję i to tak wczesną tzn., że ludzie tam od dawna nie mają zdrowych sumień. To wygodnickie bestie. Tacy nie są w stanie przetrzymać żadnego dyskomfortu nie mówiąc o kryzysie. Zamknięcie na chwilę w domkach powodem rozwodu?! To śmieszne i świadczy o pustce totalnej cielesnych, odczłowieczających się powłok ludzkich. Zasadniczo dostaną to czego chcą. Chyba, że się nawrócą.
5 miesięcy temu / magis
 
Jestem przeciwniczką raczej wplatania w psychologię związków specjalisty socjologa. Prawda jest taka że nie da się cały czas siedzieć z jednym człowiekiem. Trzeba mieć też własne zajęcia i pasje o których można porozmawiać z partnerem. To że na codzień pracujemy daje efekt w postaci wypoczynku na wakacjach przez tydzień z ukochaną osobą, bo za nią tęsknimy. Znam świetne pary i małżeństwa, które otwarcie są ateistami, normalnie funkcjonują, są razem szczęśliwi przez kilkanaście lat, więc nie mów że się nie da. Tak w związku jest chemia, bez niej nie mielibyśmy potrzeby zbliżać się tak do drugiej osoby, ale sztuką jest utrzymać związek gdy chemia "wygaśnie", bo najpierw chemia zbliża nas do człowieka, pojawia się intymność, bliskość, nowa więź. Potem trzeba ją utrzymać i sam związek musi nad tym pracować, obie strony. Mam chłopaka i kiedy nie spędza ze mną czasu potem uwielbia mi opowiadać co ciekawego się dowiedział, wyczytał lub co robił, też tak robię i to według
5 miesięcy temu / @Krakusik
 
Do Krakusik. Dramatyczna analiza. Przykładem dzieci ,które w pierwszych 2-3 dniach z codziennego łańcuchowego pośpiechu nie mogły się przestawić na nowy rytm domowego nauczania. Teraz przesłane a-mailem obowiązki szkolne wykonują w czasie o połowę krótszym niż pobyt w szkole, są twórcze, spokojne. Sami wspaniale się organizują. Przeczytane książki są w stanie opowiedzieć nawet w szczegółach co dowodzi możliwości zebrania myśli w spokoju a nie w wszechogarniającym hałasie i harmidrze. Nic zatem nie dzieje sie bez przyczyny.
5 miesięcy temu / Grażyna
 
Do mojego krytyka. Przeczytaj sobie najpierw Miłość i odpowiedzialność Karola Wojtyły. A po za tym o jakiej ty chemii piszesz? Takie bzdury pseudonaukowe rozsiewa się po to, aby uzasadnić tezę, że monogamia jest niemożliwa. Człowiek, który nie pracuje nad wnętrzem, a oddający się hedonizmowi nie wytrzyma. Nie upraszczaj sprawy. Dwoje ludzi da radę przetrzymać kryzys i to nie jeden, jeżeli zacznie podchodzić do bycia razem nie z perspektywy ja, ale my. Jeszcze jeden wniosek. Pokolenie wychowane na bezrozumnej sytości, bez odniesień do Boga, nie ma szans na przetrwanie kryzysu. Doświadczenie jest tutaj pewnym praktycznym dowodem. Polecam ci publikacje Aronsona, wybitnego socjologa i wypowiedź analityka globalizmu Alana Watta na temat teorii kryzysu w życiu człowieka, zatytułowanej Szok i trwoga.
5 miesięcy temu / Krakusik
 
Bzdury piszesz, przyczyna jest inna. U nas też fala rozwodów nastąpi. To nie przez aborcje czy utratę miłości. Główną przyczyną tej fali jest spędzanie 24h na dobę z małżonkiem. Tak się nie da w większości przypadków. Małżonkowie i pary muszą coś robić osobno, muszą za sobą tęsknić w ciągu dnia, tak mają przesyt który wytrzymują pary tylko z krótkim stażem u których występuje chemiczne zakochanie nie miłość. Dodatkowo jeszcze z powodu ciągłego siedzenia w domach obie strony mają styczność z rzeczami które ich drażnią w drugiej połówce. Nie ważne jak kochamy zawsze takie rzeczy istnieją i w tej sytuacji stają się bardziej zauważalne i drażliwe. Widzę to aktualnie u swoich rodziców 25 letnie małżeństwo bez żadnych przeprowadzonych aborcji. Zawsze się kochali ale teraz mają przesyt siebie i cały czas się kłócą bo znajdują kolejne małe drażniące ich elementy. W związku czasem trzeba zatęsknić i tyle.
5 miesięcy temu / @Krakusik
 
To były "małżeństwa" jednopłciowe dla dziedziczenia majątku a tu ciach....korona?
5 miesięcy temu / Meta
 
Bo małżeństwo to nie tylko ciało, ale również duch. Jeżeli ze związku wygnano miłość i odpowiedzialność, jak pisał przed laty Karol Wojtyła, to na pewno nic z tego nie będzie. A po za tym Nowy Jork słynie z późnych i częstych aborcji, co jest dowodem, że dziecko jest traktowane tam czesto jako zagrożenie dla niby małżeństw. Bez dziecka przyjętego z miłością małżeństwo nie przetrwa, gdyż ono jest głównym celem życia małżonków, oprócz osobistego wzrastania w łasce u Boga i w relacji do współmałżonka.
5 miesięcy temu / Krakusik
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.