DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Nie wszędzie rządzą tchórze. Władze australijskiego stanu utrzymały karalność kobiet za aborcję!

Nie wszędzie rządzą tchórze. Władze australijskiego stanu utrzymały karalność kobiet za aborcję!
Zdjęcie ilustracyjne. fot.Szymon Zmarlicki/Foto Gosc/Gosc Niedzielny/Forum

Nowa Południowa Walia to drugi stan w Australii, który nie zgodził się na dalszą liberalizację prawa aborcyjnego. Lokalna legislatura odrzuciła głosami 25 do 14 ustawę przewidującą całkowite usunięcie kwestii aborcji z kodeksu karnego.

 

Odrzucony projekt był podobny do ustawy Pyne’a w stanie Queensland i przewidywał – poza depenalizacją aborcji – ustanowienie stref buforowych wokół ośrodków aborcyjnych, w których obrońcy życia nie mogliby prowadzić swoich akcji uświadamiających kobiety o złu dzieciobójczych praktyk.

 

Podczas debaty, pierwszy mówca Trevor Khahn zauważył, że nie zaszła żadna istotna zmiana, aby konieczne było nowe ustawodawstwo w tej sprawie. Inicjatorzy projektu mówili, że całkowita dekryminalizacja aborcji jest konieczna, aby ułatwić dostęp do tego typu „usług” kobietom w obszarach mniej zaludnionych.

 

W Australii uśmiercanie dzieci poczętych jest legalne w celu ochrony życia i zdrowia kobiety. Szczegółowe przepisy aborcyjne różnią się w zależności od stanu.

 

W Queensland aborcja jest przestępstwem wpisanym do kodeksu karnego. Kobieta, która „bezprawnie” (a więc poza obowiązującymi wyjątkami) uśmierci swoje dziecko, może być pozbawiona wolności do lat siedmiu. Z kolei lekarzowi za „bezprawne” zabicie nienarodzonego dziecka grozi do 14 lat pozbawienia wolności.

 

Kodeks zliberalizowano w roku 2009 – zezwolono na uśmiercanie dzieci poczętych, jeśli ciąża zagraża zdrowiu psychicznemu lub fizycznemu kobiety.

 

Podobnie jak w przypadku Queensland, aborcja w Nowej Południowej Walii jest zakazana. Kobietom, które decydują się uśmiercić swoje poczęte dziecko, lekarzom i wszystkim w jakikolwiek sposób pomagającym w procederze aborcji, grozi do 10 lat więzienia.

 

Z kolei w Wiktorii aborcja jest legalna w pierwszych 24 tygodniach ciąży. Następnie lekarz musi ustalić, czy uśmiercenie dziecka „leży w najlepszym interesie pacjentki”. Nowa ustawa przyjęta w 2015 roku zabrania obrońcom życia przebywania w odległości150 metrówod kliniki aborcyjnej oraz filmowania i agitowania przeciw dzieciobójstwu.

 

Na Tasmanii aborcja jeszcze do roki 2013 była wpisana do kodeksu karnego. Potem jednak zlikwidowano taki zapis prawny. Zabijanie dzieci poczętych jest tam „legalne” aż do 16 tygodnia ciąży. W późniejszym okresie dwóch lekarzy musi się zgodzić na procedurę. Istnieją również strefy buforowe wokół ośrodków aborcyjnych.

 

Aborcja jest legalna w Australii Południowej pod warunkiem, że jest przeprowadzona w szpitalu. Dwaj medycy decydują o jej dopuszczalności ze względu na zdrowie kobiety lub niepełnosprawność dziecka.

 

W Australii Zachodniej aborcję wykonuje się bez ograniczeń do 20 tygodnia ciąży. Karani są jedynie lekarze, a nie kobiety, jeśli aborcja okaże się „bezprawna”.

 

W Terytorium Północnym zabijanie dzieci w majestacie prawa jest dopuszczalne do 14 tygodnia ciąży, jeśli medycy uznają, że „szkodzi” ona pacjentce lub dziecko mogłoby urodzić się kalekie.

 

Od roku 2006 w Australii powszechnie dostępna jest pigułka poronna RU486.

 


Źródło: lifesitenews.com, abc.net.au

AS
 


DATA: 2017-05-12 15:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.