DZIŚ JEST:   24   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bartłomieja Apostoła
Św. Emilii de Vialar
 
 
 
 

Nie wstydzą się Jezusa – są sensacją Mistrzostw Świata. Chorwacki trener i piłkarz o swojej wierze

Nie wstydzą się Jezusa – są sensacją Mistrzostw Świata. Chorwacki trener i piłkarz o swojej wierze
Mateo Kovačić wykonuje rzut karny w meczu z Rosją (7 lipca 2018). FOT.REUTERS/Henry Romero/FORUM

Chorwaccy piłkarze, po emocjonującym meczu z reprezentacją Anglii, awansowali do finału Mistrzostw Świata. Drużyna z Bałkanów to rewelacja turnieju. Futbol to jednak nie wszystko w życiu Chorwatów. Są w ich kadrze ludzie głęboko wierzący.

 

Wszystko, co osiągnąłem do tej pory w życiu zawodowym i osobistym, zawdzięczam nie sobie, lecz Bogu – mówi sam trener Chorwatów Zlatko Dalić. Selekcjoner przyznaje, że jako chrześcijanin zna i wciela w życie zasadę współpracy człowieka z Panem Bogiem. Dlatego jego głębokiej wierze towarzyszy intensywna praca.

 

Trener zauważa ponadto podobieństwa między życiem sportowca a chrześcijanina. Zarówno zawodnik, jak i wyznawca Chrystusa muszą codziennie pokonywać trudności i własne słabości. Dotyczy to boiska i treningów, ale też codziennej modlitwy oraz regularnego uczestnictwa w Eucharystii.

 

„Świadomość konieczności regularnego korzystania z sakramentów została zasiana w świadomości Zlatka już w młodości, gdy był ministrantem w rodzimej parafii w miejscowości Livno w Bośni” – relacjonuje postawę Dalicia portal alateia.pl.

 

Trener ponadto nosi przy sobie Różaniec. Nie traktuje go jednak jako magiczny amulet, ale korzysta z Różańca, modląc się na nim. – Mecz lub trening staram się rozpocząć odmówieniem choćby jednej tajemnicy – mówi trener dodając, że nie wyobraża sobie niedzieli bez Mszy Świętej. W Eucharystii uczestniczy z żoną i dziećmi.

 

- To niedzielna Msza Święta trzyma mnie w pionie, bez niej całe nasze życie nie miałoby większego sensu. To właśnie wtedy szczególnie czuję, jak Chrystus jest obecny w życiu naszej rodziny – stwierdził w rozmowie z Chorwackim Radiem Katolickim.

 

Wiary nie wstydzi się również chorwacki pomocnik Mateo Kovačić, grający w przeszłości m.in. w Interze Mediolan, natomiast obecnie reprezentujący Real Madryt. Rodzina sportowca uciekła z byłej Jugosławii przed piekłem wojny domowej, dlatego też zawodnik chodził do szkoły za granicą – w Austrii. Była to szkoła katolicka.

 

Kovačić w młodości pełnił posługę ministranta. Nie porzucił służby przy ołtarzu, nawet gdy zaczął zawodowo grać w piłkę nożną. Ponadto „w swojej parafii poznał też narzeczoną, z którą wkrótce planuje ślub” – informuje Alateia.

 

W wywiadach pomocnik nie ukrywa, że to Panu Bogu zawdzięcza karierę. – Bez Bożej pomocy nie jestem w stanie wiele zrobić, przed meczami modlę się, abym nie popadł w samouwielbienie – mówi sportowiec, który uczęszcza na Mszę nie tylko w niedzielę. Kovačić widywany jest w madryckich świątyniach również w ciągu tygodnia.

 

Chorwacja w finale Mistrzostw Świata zmierzy się z Francją. Mecz odbędzie się w niedzielę, 15 lipca o godz. 17.00. 

 


Źródło: alateia.org
MWł

 

Zobacz także:

 

Brelok "Nie wstydzę się Jezusa"

 

Brelok Nie wstydzę się Jezusa

  


DATA: 2018-07-17 19:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chorwacja to wstyd dla katolicyzmu. To tacy ludzie zniszczyli chrześcijaństwo. Nie wstydzą się Jezusa, a czczą ustaszy
ponad 1 rok temu / puchacz
 
Zdecydowaną większość mistrzostw świata wygrali katolicy. W zasadzie tylko raz mistrzostwa wygrała reprezentacja heretycka - Anglia w 1966. Choć zdarzali się pojedynczy piłkarze heretycy i poganie. Problemem jest reprezentacja Niemiec, którą trudno jest zakwalifikować. Największą grupą wyznaniową w Niemczech był i jest katolicyzm, a sami piłkarze najczęściej pochodzą z katolickiej Bawarii.
ponad 1 rok temu / Ja
 
niech im Bóg błogosławi za takie świadectwo!!!
ponad 1 rok temu / pytanie
 
Niech im Pan Bóg błogosławi!!!
ponad 1 rok temu / Reselka
 
Bardzo budujące słowa oby nam się też udzieliło.
ponad 1 rok temu / Klf
 
@ Iolas: Dodam tylko, że miałem okazję podróżować niedawno z młodym Grekiem, który bez skrępowania czynił wyraźnie znak krzyża przy mijanych, przydrożnych kapliczkach i cerkwiach. Widać było, że wiara jest ciągle obecna w jego życiu...
ponad 1 rok temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.