DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

„Nie wolno przyklaskiwać ignorancji”. Niemiecki dziennik bezlitosny dla Grety Thunberg

„Nie wolno przyklaskiwać ignorancji”. Niemiecki dziennik bezlitosny dla Grety Thunberg
fot. REUTERS/Leonhard Foeger / FORUM

Niemiecki dziennik „Tagesspiegel” skrytykował działalność na rzecz ochrony klimatu, jaką prowadzi nastoletnia aktywistka Greta Thunberg. Według komentarza opisującego sprawę, ewentualne przyznanie w tym roku Pokojowej Nagrody Nobla młodej Szwedce będzie „nagradzaniem ignorancji”.

 

Według Christopha von Marschalla, Greta Thunberg nie jest żadnym symbolem walki ze zmianami klimatycznymi, a jej działalność ogranicza się do infantylnych mrzonek. „To rzeczywiście osiągnięcie… W ciągu 14 miesięcy dzięki wagarom młoda Szwedka została ikoną międzynarodowego młodzieżowego ruchu” – pisze publicysta.

 

„(Greta Thunberg – przyp.) rości sobie prawo do posiadania jedynie słusznej, rzekomo popartej naukowo wiedzy. Gdy się jednak temu bliżej przyjrzeć, w dużej mierze polega to na odsądzaniu od czci i wiary tych, którzy opierają swoje opinie na innych naukowych dowodach” – podkreśla von Marschall, po czym pyta: „Czy jej działalność przyczynia się chociażby do podnoszenia poziomu wiedzy i wyjaśniania pewnych zjawisk?”. Jego zdaniem nie, ponieważ nastolatka jedynie „formułuje swoje żądania, jakby była tylko jedna, wieczna prawda w tej dziedzinie”.

 

„Tymczasem raporty Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) nie są Biblią. Modele używane do obliczania możliwości absorbcji CO2 przez oceany i lądy okazały się wadliwe. Nic w tym złego. To postęp, jeśli w 2018 r. IPCC dostrzega, gdzie w 2013 roku popełniło błąd” – zauważa von Marschall.

 

Publicysta zwraca również uwagę na fakt, że w ciągu ostatnich 30 lat z niemieckiej przestrzeni zniknęły dwusuwy, piece węglowe, auta mają katalizatory, w Ruhrze i Renie można znowu pływać, a emisje gazów cieplarnianych są dziś o 23 proc. niższe niż w 1990 r. „Można krytykować, że to za mało. Ale twierdzenie, że nic się nie poprawiło, jest zwykłym kłamstwem. Nie wolno przyklaskiwać ignorancji ani jej nagradzać” – puentuje publicysta.

 

Źródło: „Tagesspiegel”

TK

 

 


DATA: 2019-10-09 14:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze ze Niemcy poprawili emisje spalin w swoich autach
10 miesięcy temu / Vw golf
 
A od kiedy czarna konserwa, obojętnie czy polska czy niemiecka, jest w stanie uszanować uświadomioną mądrość i wiedzę? Do tego głoszoną przez kobietę, ba! Dziewczynę!
10 miesięcy temu / Czuję do was o
 
Jak dorośli nic sobą nie reprezentują to na barykady wyprowadzają dzieci to żenujące.
10 miesięcy temu / Potomkini
 
Popieram że ignorancję nie należy popierać
10 miesięcy temu / Col
 
Rodzice powinni byc pozbawieni opieki za nie wlasciwe postepowanie.Przyklaskują jej wagarom
10 miesięcy temu / 14101507
 
jest niezwykle niebezpieczna , za dziesięć lat nie do okiełznania , realizuje się przez karierę , która ja wciąga i uzależnia , a jest tak bezkrytyczna dla siebie że nie widzi co robi przekaz pozawerbalny ,
10 miesięcy temu / ludzie !!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.