DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2020 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

„Nie wolno przyklaskiwać ignorancji”. Niemiecki dziennik bezlitosny dla Grety Thunberg

„Nie wolno przyklaskiwać ignorancji”. Niemiecki dziennik bezlitosny dla Grety Thunberg
fot. REUTERS/Leonhard Foeger / FORUM

Niemiecki dziennik „Tagesspiegel” skrytykował działalność na rzecz ochrony klimatu, jaką prowadzi nastoletnia aktywistka Greta Thunberg. Według komentarza opisującego sprawę, ewentualne przyznanie w tym roku Pokojowej Nagrody Nobla młodej Szwedce będzie „nagradzaniem ignorancji”.

 

Według Christopha von Marschalla, Greta Thunberg nie jest żadnym symbolem walki ze zmianami klimatycznymi, a jej działalność ogranicza się do infantylnych mrzonek. „To rzeczywiście osiągnięcie… W ciągu 14 miesięcy dzięki wagarom młoda Szwedka została ikoną międzynarodowego młodzieżowego ruchu” – pisze publicysta.

 

„(Greta Thunberg – przyp.) rości sobie prawo do posiadania jedynie słusznej, rzekomo popartej naukowo wiedzy. Gdy się jednak temu bliżej przyjrzeć, w dużej mierze polega to na odsądzaniu od czci i wiary tych, którzy opierają swoje opinie na innych naukowych dowodach” – podkreśla von Marschall, po czym pyta: „Czy jej działalność przyczynia się chociażby do podnoszenia poziomu wiedzy i wyjaśniania pewnych zjawisk?”. Jego zdaniem nie, ponieważ nastolatka jedynie „formułuje swoje żądania, jakby była tylko jedna, wieczna prawda w tej dziedzinie”.

 

„Tymczasem raporty Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) nie są Biblią. Modele używane do obliczania możliwości absorbcji CO2 przez oceany i lądy okazały się wadliwe. Nic w tym złego. To postęp, jeśli w 2018 r. IPCC dostrzega, gdzie w 2013 roku popełniło błąd” – zauważa von Marschall.

 

Publicysta zwraca również uwagę na fakt, że w ciągu ostatnich 30 lat z niemieckiej przestrzeni zniknęły dwusuwy, piece węglowe, auta mają katalizatory, w Ruhrze i Renie można znowu pływać, a emisje gazów cieplarnianych są dziś o 23 proc. niższe niż w 1990 r. „Można krytykować, że to za mało. Ale twierdzenie, że nic się nie poprawiło, jest zwykłym kłamstwem. Nie wolno przyklaskiwać ignorancji ani jej nagradzać” – puentuje publicysta.

 

Źródło: „Tagesspiegel”

TK

 

 


DATA: 2019-10-09 14:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze ze Niemcy poprawili emisje spalin w swoich autach
3 miesiące temu / Vw golf
 
A od kiedy czarna konserwa, obojętnie czy polska czy niemiecka, jest w stanie uszanować uświadomioną mądrość i wiedzę? Do tego głoszoną przez kobietę, ba! Dziewczynę!
3 miesiące temu / Czuję do was o
 
Jak dorośli nic sobą nie reprezentują to na barykady wyprowadzają dzieci to żenujące.
3 miesiące temu / Potomkini
 
Popieram że ignorancję nie należy popierać
3 miesiące temu / Col
 
Rodzice powinni byc pozbawieni opieki za nie wlasciwe postepowanie.Przyklaskują jej wagarom
3 miesiące temu / 14101507
 
jest niezwykle niebezpieczna , za dziesięć lat nie do okiełznania , realizuje się przez karierę , która ja wciąga i uzależnia , a jest tak bezkrytyczna dla siebie że nie widzi co robi przekaz pozawerbalny ,
3 miesiące temu / ludzie !!
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.