DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 23  >   CYWILIZACJA

Rozmowa z Mathiasem von Gersdorffem

Nie wolno nam milczeć wobec bluźnierstwa


Jurorem programu muzycznego w polskiej telewizji publicznej wybrano niedawno zdeklarowanego satanistę, który podczas koncertu swojego zespołu wykonującego tzw. deathmetal publicznie podarł Biblię i określił ją w sposób wyjątkowo obelżywy. Czy w Niemczech bądź innych krajach zachodnich taka sytuacja byłaby możliwa?

– Publiczna obecność satanizmu zawsze podlegała u nas pewnym fluktuacjom. Na przykład, pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku zaczęto zapraszać satanistów do rozmaitych talk shows i podobnych programów telewizyjnych. Duże zainteresowanie satanizmem przejawiały też czasopisma młodzieżowe w rodzaju „Bravo”.

Jednakże zdeklarowany satanista nigdy nie mógłby osiągnąć tak znaczącej pozycji w publicznych mediach, jak to się stało w Polsce, ponieważ większość ludzi w naszym społeczeństwie ocenia satanizm jako coś niezwykle niebezpiecznego. Przede wszystkim jako doktrynę, która zdezorientowanych młodych ludzi wiedzie w kierunku skrajnych poglądów i ekstremalnych praktyk. Po drugie, jako środowisko patologiczne, w którym przebywanie może powodować poważne urazy psychiczne – wielokrotnie wszak dochodziło w kręgach satanistycznych do nagłych zgonów i samobójstw. Inni patrzą na satanizm jak na zwykłe dziwactwo ludzi, którzy – jak w każdej subkulturze – chcą się poczuć wyjątkowi i ważni.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Ponad 100 organizacji broniących praw obywatelskich w specjalnym liście skierowanym do kongresmenów zgodnie uznało, że Ameryka nie potrzebuje żadnej nowej ustawy dotyczącej zwalczania „terroryzmu wewnętrznego”. Prezydent Joe Biden zapowiedział, że jedną z pierwszych jego inicjatyw będzie przedstawienie projektu ustawy w tej sprawie. Sygnatariusze listu obawiają się nadużyć wobec mniejszości religijnych i rasowych.

 
 

Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej zakomunikowała, że Bruksela jest zaniepokojona odnotowywanymi mutacjami koronawirusa. By zatrzymać się ich rozprzestrzeniania UE chce wprowadzenia kolejnych obostrzeń i środków ostrożności.

 

Rok 2020 minął pod znakiem pandemii i związanych z nią ograniczeń w dostępie do służby zdrowia, a także ograniczeń działalności gospodarczej. Rok 2021 stoi pod znakiem szczepień i związanego z nimi podziału na obywateli lepszego i gorszego sortu. Na zgliszczach demokracji, niczym feniks z popiołów, rodzi się nowy ustrój: biotechnokracja…

 

Jak poinformował wiceszef resortu sprawiedliwości Marcin Warchoł, nadanie paszportu dyplomatycznego naszemu rodakowi przetrzymywanemu przez brytyjską „służbę zdrowia” i „wymiar sprawiedliwości” w Plymouth to kwestia godzin.

 

Sejm powołał w czwartek Piotra Wawrzyka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. To jednak nie koniec procedury. Teraz kandydaturę wiceszefa MSZ musi zaakceptować Senat.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.