DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Nie Włochy ani Chiny. USA państwem z największą ilością zakażonych koronawirusem

Nie Włochy ani Chiny. USA państwem z największą ilością zakażonych koronawirusem
Zdjęcie ilustracyjne. Fotograf:Tia Dufour/White House/Archiwum:Zuma Press/FORUM

Liczba zakażonych koronawirusem w Stanach zjednoczonych przekroczyła 83 tys. Tym samym USA stały się państwem z największą liczbą chorych na COVID-19, wyprzedzając Chiny oraz Włochy. Dotychczas zmarło tam prawie 1200 osób.

 

Epicentrum choroby znajduje się w Nowym Jorku. To tam zmarła blisko jedna trzecia wszystkich ofiar koronawirusa w USA. W czasie ostatniej doby liczba osób hospitalizowanych w stanie Nowy Jork wzrosła o 40 proc. Brakuje łóżek szpitalnych i respiratorów. Podobna sytuacja dotyczy wszystkich stanów z tzw. rejonu Wielkich Jezior jak np. Michigan. System służby zdrowia jest tam na granicy załamania.

 

Najszybszy przyrost zakażonych odnotowuje się też w Luizjanie, wskazywanej na kolejne epicentrum choroby. Gubernator John Bel Edwards ostrzega, że na początku kwietnia zabraknie wolnych łóżek szpitalnych i respiratorów. Duże ogniska choroby występują też w Waszyngtonie, Kalifornii oraz w New Jersey.

 

Prezydent Donald Trump przeznaczył ponad 2 biliony (2 000 000 000 000) dolarów na pakiet pomocowy zwany „mamucim”. Kryzys gospodarczy w USA zaczyna przypominać ten z lat 30’ XX w. lub w okresie II wojny światowej. Tylko w zeszłym tygodniu, liczba wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych wzrosła do 3,28 mln.

 

Źródło: rmf24.pl

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-03-27 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najlepiej na świecie radzi sobie z wirusem Taiwan, dlatego że tam nie wierzą w ani jedno słowo płynące z CHIŃSKIEJ REPUBLIKI LUDOWEJ. Zachód i USA, gdzie lewica jest zachwycona "sukcesami" gospodarczymi CHIŃSKIEJ REPUBLIKI LUDOWEJ, i od wielu lat wychwala wszystko co pochodzi z CHRL. A tak jak towary z CHIŃSKIEJ REPUBLIKI LUDOWEJ, tak i informacje są niewiele warte. Wszyscy jakby zapomnieli że w CHIŃSKIEJ REPUBLICE LUDOWEJ panuje komunistyczny terror, wszystkie media są państwowe i w KAŻDEJ REDAKCJI, telewizyjnej, radiowej czy prasowej, siedzą cenzorzy kontrolujący to co się mówi, pokazuje lub pisze. A internet też jest cenzurowany. Nic co nie jest zgodne z liną wytyczona przez partię komunistyczną nie wydostanie się z CHIŃSKIEJ REPUBLIKI LUDOWEJ. A jeśli tak, to kara jest okrutna i nieuchronna, bo ręce sprawiedliwości ludowej znajdą winnego wszędzie. Jeśli coś leży w interesie partii komunistycznej, to zostanie to wykonane, bo liczba ofiar NIGDY nie miała znaczenia
3 miesiące temu / Jazzz
 
Czy należy się temu dziwić? Kończąca się prezydentura Obamy, to zatwierdzenie możliwości propagowania satanizmu na zajęciach fakultatywnych w amerykańskiej szkole. Późne aborcje w Nowym Jorku... Trzeba wymieniać więcej... Wielu ze spokojem przyglądało się ewidentnemu procederowi zabijania nienarodzonych i nie panikowała... A teraz tragedia, bo... Może się okazać, że wirus dopadnie tych, którym brak było serca dla dzieci w lonach kobiet... Trzeba zmienić sposób życia, a wirus sam odejdzie, lecz aby to zrozumieć, trzeba się po prostu nawrócić, zerwać z szaleństwem swobody obyczajowej, chciwości grosza i konsumpcji za wszelką cenę...
3 miesiące temu / Krakusik
 
W Nowym Yorku akurat w 2019 r zalegalizowano aborcję w 9 miesiącu ciąży ile zdrowych dzieci od tego czasu zabili?
3 miesiące temu / Gabi2x2
 
A proporcjonalnie do liczby mieszkańców?
3 miesiące temu / GR
 
A od kiedy chińscy komuniści mówią prawdę? Ile jest zarażonych oraz ile zmarło osób w Chinach tego nikt nie wie i się nie dowie. Chiny, Rosja, Niemcy - zawsze kłamali i kłamać będą w wielu różnych sprawach. Jeśli Świat nie zahamuje ekspansji Chin to jeszcze gorszego wirusa Chińczycy wyprodukują...
3 miesiące temu / LN11
 
Czy wiadomo na co zmarły te osoby? Nikt nie podaje przyczyn zgonów osób rzekomo zakazanych covid19.
3 miesiące temu / Ron
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.