DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 50  >   EUROPA

Krzysztof Warecki

Nie w uchodźcach problem, a we własnych głowach

Nie w uchodźcach problem, a we własnych głowach
Mentalność muzułmańska jest diametralnie odmienna od zachodniej.

Sedno trawiącego Europę problemu z własną tożsamością doskonale zdefiniował 15 marca bieżącego roku Viktor Orban podczas przemówienia z okazji święta narodowego Węgier. Dziś Europa – zauważył węgierski premier – jest jak zwiędnięty kwiat zjadany przez tajne robactwo. (…) Europa, nasza wspólna ojczyzna, nie jest wolna! (…) Bo wolność zaczyna się od mówienia prawdy. Dziś w Europie mówienie prawdy jest zakazane.

 

Nie trzeba było długo czekać, by życie dobitnie potwierdziło słuszność tej diagnozy. Dzień po zamachach w Brukseli internet obiegła wiadomość o nękaniu przez holenderską policję nauczyciela, który na Twitterze ośmielił się poskarżyć na muzułmańskich uczniów, brawami okazujących swą radość na wieść o krwawych zamachach, w których zginęły trzydzieści dwie osoby, a ponad dwieście zostało rannych. Ku jego zdumieniu, błyskawicznie odwiedziło go trzech funkcjonariuszy holenderskiej policji, którzy jasno dali mu do zrozumienia, że nie może publikować wpisów o podobnej treści. Ta reakcja mówi wszystko o stanie ducha i mentalności, jaka niepodzielnie zawładnęła zachodnią Europą.


Podobnie niepokojące praktyki notujemy niestety i na naszym podwórku. 5 kwietnia portal Kresy24 poinformował o aresztowaniu przez łódzką policję grupy raperów za nagranie klipu Polski dżihad, w którym wyrażają oni sprzeciw wobec przybywających masowo do Europy imigrantów. Przedstawiciel łódzkiej prokuratury z dumą ogłosił, że działania prokuratorsko‑policyjne doprowadziły do aresztowania pięciu osób mających związek z nagraniem.

 

Raperów aresztowano za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych, rzecz jednak w tym, że w klipie niczego takiego nie ma. To jest polski dżihad, zakładajcie bracia zbroje, wyjdźmy wszyscy na ulice, bronić to, co swoje. To jest Polska, Polska, nasza Polska i tak już pozostanie – śpiewają. Trzeba naprawdę bardzo dużo złej woli, żeby dopatrzeć się w tych słowach nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych...Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Miejmy nadzieje ze przy rzadach PiS-u , zacznie to sie zmieniac jak na Wegrzech Orbana
ponad 4 lata temu / pit
 
 

Według organizatorów, ok. 5 tys. osób zebrało się w niedzielę na Place du Trocadéro w Paryżu podczas „Marszu Życia” w obronie rodziny i przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci. Liczby nie powalają, ale trzeba pamiętać, że manifestacja odbywała się w czasie obowiązywania surowych obostrzeń.

 
 

Cyfrowy paszport szczepień przeciw COVID-19 jest opracowywany przez grupę firm medycznych i technologicznych, które przewidują, że rządy, linie lotnicze oraz inne podmioty wkrótce zaczną wymagać dowodów na zaszczepienie poszczególnych osób – pisze portal telewizyjnej sieci CNBC.

 

Znamy nazwisko kolejnego parlamentarzysty decydującego się na dołączenie do ruchu Szymona Hołowni. Do posłanki Katarzyny Gill-Piątek, która zamieniła Lewicę na Polskę 2050 dołączył senator Jacek Bury, kandydujący z list Koalicji Obywatelskiej były szef struktur Nowoczesnej na Lubelszczyźnie.

 

Kryzys COVID-19 to wielkie wyzwanie dla wspólnoty międzynarodowej – uważa abp Gabriele Caccia, stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego zdaniem następstwa pandemii koronawirusa; współczesne zagrożenie dla zdrowia publicznego i postępujące bezrobocie można zwalczyć jedynie za pomocą współpracy międzynarodowej.

 

Ponowne przystąpienie Stanów Zjednoczonych do globalnej strategii walki z kryzysem klimatycznym, zniesienie restrykcji imigracyjnych dla niektórych państw muzułmańskich oraz obowiązek noszenia maseczek w podróżach międzystanowych – to niektóre z propozycji prezydenta-elekta Joe Bidena, które zamierza wprowadzić po swojej inauguracji.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.