DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Nie ustają prześladowania chrześcijan w Iraku. Muzułmanie ranili nożem dwie kobiety

Nie ustają prześladowania chrześcijan w Iraku. Muzułmanie ranili nożem dwie kobiety
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

W irackiej wiosce Bartella na Równinie Niniwy doszło do ataku z użyciem noża. Ofiarami są dwie chrześcijanki, które w wyniku odniesionych ran trafiły do szpitala. Jedna z nich jest w ciężkim stanie i walczy o życie. Za atak odpowiadają muzułmanie, którzy poprzez prześladowania chcą wygnać z tych terenów wszystkich wyznawców Chrystusa.

 

Według chrześcijańskiej organizacji International Christian Concern, napadu na chrześcijanki we wiosce Bartella dokonała grupa uzbrojonych szyitów. Ich celem było nastraszenie miejscowych wyznawców Chrystusa i zmuszenie ich do opuszczenia domów. Atak, którego dopuścili się muzułmanie potwierdza, że pomimo zdecydowanego ograniczenia wpływów Państwa Islamskiego w Iraku, chrześcijanie w tym kraju nadal są prześladowani i cierpią ze względu na swoją wiarę.

 

Jak informuje Vatican News, miejscowość Bartella, przed powstaniem Państwa Islamskiego była wioską całkowicie chrześcijańską. Mieszkało w niej prawie 4 tys. rodzin. W wyniku wojny wszystkie z nich opuściły wioskę, a ich domy zajęli muzułmanie - szyici z ludu Szabak. Po tym, gdy ograniczono wpływy ISIS w kraju, do wioski wróciło jedynie ok. tysiąca rodzin chrześcijańskich. Bezpieczeństwa na tych terenach pilnują bowiem ludowe siły porządkowe, złożone w całości z muzułmanów. Chrześcijanie obawiają się więc o swoje bezpieczeństwo.

 

Zdaniem członków organizacji International Christian Concern, którzy rezydują na tamtym terenie, to wydarzenie było czymś więcej niż tylko odosobnionym atakiem i wyrazem przemocy. Działacze broniący prawa do chrześcijańskiego wyznania wskazują, że napastnicy chcieli przesłać konkretną wiadomość do mieszkających w okolicy wyznawców Chrystusa. Muzułmanie chcą zmienić proporcje demograficzne w wiosce sprawiając, że życie w niej stanie się niemożliwe lub bardzo trudne – tłumaczy organizacja.

 

International Christian Concern podkreśla, że wszyscy są świadomi prześladowań i wiedzą co się dzieje, ale interwencja w obronie chrześcijan jak na razie nie jest możliwa. Organizacja jest zdania, że tak długo, jak napastnicy będą chronieni przez muzułmańskie siły porządkowe, nikt nie zdecyduje się na interwencję w obronie wyznawców Chrystusa.

 

 

Źródło: KAI, vaticannews.va

WMa

 

 


DATA: 2019-05-16 19:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Módlmy się za prześladowanych chrześcijan i nawrócenie muzułmanów.
4 miesiące temu / alo
 
Kara śmierci dla sprawców i wszystkich stających w ich obronie! Niech Pan Bóg błogosławi tym kobietom i wszystkim prześladowanym chrześcijanom. Pan Bóg nigdy nie przegrywa - jeśli nie w tym, to w przyszłym świecie ujawni się w pełni, że te kobiety mądrze wybrały. Oby wszyscy muzułmanie nawrócili się na prawdziwą wiarę!
4 miesiące temu / Czytelnik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.