DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Nie umywajcie rąk

Nie umywajcie rąk
Fot. Andrzej Bogacz / Forum
#ABORCJA    #SZYDŁO    #FUNDACJA PRO    #USTAWA    #ZAKAZ ABORCJI    #PARLAMENT    #POLITYCY    #SEJM    #POLITYKA    #PROJEKT

Polska XXI wieku. W majestacie prawa morduje się dzieci za to, że mogą być chore, albo że poczęły się w wyniku czynu zabronionego – nie tylko gwałtu, ale np. gdy ojciec nie ukończył jeszcze 15 roku życia. Co z tego, że polska ustawa aborcyjna jest najbardziej restrykcyjna w Europie, skoro zezwala na takie barbarzyństwo. Samodzielne rządy prawicy to najlepszy czas, by zakończyć polskie dzieciobójstwo. Katoliccy posłowie – wszystko przed wami.


Rozpoczęcie zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą w obronie życia nienarodzonego zbiegło się w czasie z dramatycznymi informacjami o „legalnej aborcji” w jednym z warszawskich szpitali. Ujawnienie na czym w rzeczywistości polega aborcja, jakie są skutki nieszczęsnego „kompromisu” w tej sprawie, wstrząsnęło opinią publiczną. Czy czasowa koincydencja ogłoszenia zbierania podpisów i śmierci niewinnego chłopczyka to tylko przypadek?


Przecież takich aborcji, jak ta dokonana w warszawskim szpitalu, były już tysiące. W męczarniach odchodziły z tego świata już tysiące polskich dzieci. Wtedy jednak media milczały, mimo iż w wielu przypadkach wyglądało to tak, jak w przypadku chłopca konającego w szpitalu na Madalińskiego – późna diagnoza, zespół Downa, matka skazująca dziecko na śmierć i wykształcony człowiek w kitlu, mieniący się lekarzem, który doprowadza do przyspieszonego porodu mającego spowodować śmierć. Krzyk tysięcy dzieci zagłuszony był zmową milczenia personelów dziesiątków szpitali. Aż do teraz – do śmierci chłopczyka, który konając łkał swoimi niewykształconymi jeszcze do końca usteczkami, a któremu nikt nie udzielił pomocy – bo według polskiego prawa, chłopczyk ten nie był takiej pomocy wart.


Czy to naprawdę przypadek, że w tym samym dniu zapowiedziano zbiórkę podpisów pod projektem całkowicie zakazującym aborcji? Czy przypadkiem jest również, że w tych samych dniach polskie media do znudzenia opowiadały o zalecaniach komisji weneckiej, ale ciesząca się największą oglądalnością TVP głównym newsem uczyniła śmierć tego abortowanego dziecka? Oczywiście, władze TVP liczyły wtedy wyłącznie na odwrócenie uwagi od problemów rządu, ale czy tylko przypadkowo stało się to właśnie w tych dniach, kiedy przystępowano do zbierania podpisów popierających nowy projekt ustawy antyaborcyjnej? Dla katolików nie ma przypadków – są tylko znaki.


Do sprawy zdążyła się już odnieść premier Szydło. Szefowa rządu, jeszcze kilka miesięcy temu deklarująca, że PiS nie zamierza zmieniać „kompromisu aborcyjnego”, wyraziła się bardzo enigmatycznie, zaznaczając jedynie, że projekty obywatelskie „zawsze wymagają namysłu i zasługują, żeby nad nimi pracować”. Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że politycy PiS bardzo boją się tej sprawy – mieli nawet spotykać się z biskupami i przekonywać, by hierarchowie wpłynęli na przedstawicieli ruchu pro-life. Nieskutecznie – podpisy będą zbierane.


Drodzy posłowie PiS – czy się to komuś podoba, czy nie – Polacy zgromadzą wymaganą liczbę podpisów. I wtedy wszystko będzie w Waszych rękach. Tyle razy głosowaliście przeciwko aborcji, kiedy nic Was to nie kosztowało – gdy było wiadomo, że PO zniweczy trud tysięcy Polaków zbierających podpisy pod ustawą broniącą życia, wyrzucając projekt do kosza. Wtedy liczyliście na nasze głosy, więc podnosiliście ręce. Dziś obsadziliście wszystkie instytucje konieczne do zmiany prawa – z pałacem prezydenckim włącznie. Nadal deklarujecie przywiązanie do chrześcijańskich wartości, macie usta pełne pięknych słów o Janie Pawle II, publicznie przyjmujcie Komunię Świętą, ale jedno się zmieniło. Teraz to Wy macie władzę. Teraz to Wy jesteście odpowiedzialni – przed nami, przed kolejnymi pokoleniami, przed tysiącami brutalnie wyabortowanych dzieci i wreszcie przed Panem Bogiem!


Czy wasze podnoszone w poprzednich kadencjach ręce zamierzacie teraz umyć, niczym Poncjusz Piłat? Czy skażecie kolejne dzieci na śmierć w majestacie prawa?


Pamiętajcie, że obywatele, którzy Was wybrali, podpisują się teraz pod ustawą gwarantującą życie najmłodszym, najbardziej niewinnym i najbardziej bezbronnym obywatelom tego państwa. Jeśli nie okażecie się potrzebni tym najmniejszym, jeśli ich nie uratujecie, nie będziecie już potrzebni nikomu z nas. I nikt Was nie uratuje przed gniewem – i to nie tylko gniewem wyborców. Krystian Kratiuk
DATA: 2016-03-23 07:44
AUTOR: KRYSTIAN KRATIUK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szanowni Państwo. PiS nie jest partią prawicową tylko socjalistyczną. Wprawdzie w swoich szeregach ma posłów o poglądach konserwatywnych ale nie są w większości. Jednak jesli odwołują się do tradycji a nawet często nauki Kościoła...to niech wprowadzają ustawy zgodne z katolicką nauką społeczną. To kwestia sumienia, również prawa, sprawiedliwości wobec każdego człowieka... tego poczetego również a nawet przede wszystkim. Wywierajmy presję na PiS bo inaczej nic nie zrobią. To partia układu. Pozdrawiam.
ponad 3 lata temu / Krzysztof
 
Nie boleje Europa nad abortowanymi dziećmi, poddanymi eutanazji a tu taki lament. W Brukseli szukają winnych a w sytuacji jw. postępuje się " jak stanowi prawo"
ponad 3 lata temu / Michał
 
To byłby piękny prezent na 1050-lecie Chrztu Polski, symbol odnowy moralnej w zlaicyzowanej Europie.
ponad 3 lata temu / piw
 
Powtarzam: Macie 235 posłów (słownie:DWUSTU TRZYDZIESTU PIĘCIU)+ asystentów,biura poselskie, zaplecze diety, komputery, telefony. Mamy 21 wiek! Oddelegujcie 5 posłów do prac nad ustawą, spece od prolife sami się do was zgłoszą, będą pracować za DARMO.Po tygodniu macie ustawę. UPR miał 3 posłów i zrobił ustawę lustracyjną. Nie szukajcie wymówek, do roboty. Swoją drogą to w przypadku partii prawicowej robotę powinni mieć tylko prawnicy ustalający wymiar kary dla dopuszczających się zbrodni. Reszta - całkowita ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci- powinna być jasna.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Istnieje bardzo pokrętna wypowiedź pani premier w sprawie tak zwanej aborcji dla Radia Plus. Obywatelski projekt ustawy będzie sprawdzianem, czy to faktycznie ten rząd i ten Sejm... Jeżeli faktycznie polecieli do biskupów o zastopowanie inicjatywy, to faktycznie daje do myślenia.
ponad 3 lata temu / msiermin
 
kasandra: "A co z dziećmi już urodzonym, w domach patologicznych, w domach dziecka? Niepełnosprawnymi, których rodziców nie stać na rehabilitację?" Idź i pozabijaj. Lewactwo jak nie wie co ma zrobić to zabija.Wolność , równość , braterstwo albo śmierć. I tak od 200 lat. Kill, kill, kill, kill...
ponad 3 lata temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.