DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Nie udało się z Polską, uda się z Węgrami? Rząd Orbana oskarżony o zamach na demokrację

Nie udało się z Polską, uda się z Węgrami? Rząd Orbana oskarżony o zamach na demokrację
fot. europa.eu.pl

„To polowanie na czarownice” – tymi słowami rzecznik węgierskiego rządu Zoltan Kovacs skomentował zaplanowaną na najbliższą środę w Parlamencie Europejskim debatę, która będzie dotyczyła uruchomienia wobec Węgier art. 7 Traktatu UE. W ocenie eurokratów takie działanie jest niezbędne ponieważ rząd Victora Orbana stwarza „zagrożenia dla wartości leżących u podstaw UE, do których należy poszanowanie demokracji, praworządności i praw człowieka”.

 

Kovacs podkreślił w poniedziałek w Brukseli, że tego typu działania UE są niezwykle niebezpieczne a ich jedynym celem jest „dzielenie Europy”. Dodał, że Bruksela odgrzewa stare kotlety, ponieważ większość zarzutów, za które Węgry mają zostać ukarane opiera się na „już dawno zamkniętych i wyjaśnionych sprawach”.

 

Rzecznik wyraził przekonanie, że „polowanie na czarownice”, jakie chce zafundować jego ojczyźnie Parlament Europejski to w rzeczywistości zemsta polityczna. – Utrzymujemy, że prawdziwym motywem, który stoi za tym, jest nasze stanowisko wobec nielegalnej migracji – zaznaczył. Zdaniem Kovacsa to właśnie „proimigranckie grupy polityczne”, reprezentowane m.in. przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona, „chcą postawić Węgry przed sądem”.

 

Musimy wrócić do równego traktowania wszystkich krajów w polityce (...), wtedy debata będzie oparta na zdrowym rozsądku i będzie dążyła do znalezienia rozwiązań, teraz jest ideologiczna. Trzeba znaleźć korzenie problemu migracji, zatrzymać nielegalną migrację, (...) wtedy można decydować o wspólnych unijnych rozwiązaniach – ocenił Kovacs.

 

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE (LIBE) opowiedziała się w czerwcu za uruchomieniem art. 7 unijnego traktatu wobec Węgier. Zdaniem większości jej członków „na Węgrzech istnieje poważne ryzyko naruszenia praworządności”.

 

Art. 7 Traktatu o UE stanowi, że na uzasadniony wniosek jednej trzeciej państw członkowskich, Parlamentu Europejskiego lub Komisji Europejskiej Rada UE może stwierdzić istnienie wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia przez kraj członkowski wartości unijnych. Decyzja w tej sprawie, podejmowana przez kraje większością czterech piątych, nie wiąże się jeszcze z sankcjami, ale jest krokiem na drodze do nich. Ewentualne podjęcie decyzji o sankcjach wymaga jednomyślności państw UE.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2018-09-10 16:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kto oskarża ? U.E. I po co nam było wkładać >głowę pod topór< ? Wolność kosztuje. Mało nam było własnych urzędników do utrzymywania ? To mamy kolejnych. Jeszcze te puste infantylne hasła : demokracja ,praworządność , prawa człowieka zastępujące Prawo Boże.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Jak to ?nie udało się z Polską?? Udało się. PiS powoli robi to czego chce Unia. Czego jeszcze nie zrobił, zrobi po kryjomu i wbrew Polakom. Dowiemy się po fakcie gdy będzie już za późno na odkręcanie zła. Zmiany mają być powolne aby przypadkiem nie wstrząsnąć narodem.
ponad 1 rok temu / meta
 
Za co biorą pieniądze eiurodeputowani z naszych podatków? Warto przypomnieć, że w połowie listopada 2016 roku szeciu europosłóww PO głosowało za rezolucją Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce. Na liście hańby znaleźli się: Michał Boni, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera i właśnie Różna Thun. Poniżej lista imienna europosłów, którzy głosowali za przyjęciem rezolucji: Michał Boni-PO Róża Maria Thun und Hohenstein-PO Danuta Hübner-PO Danuta Jazłowiecka- SLD Barbara Kudrycka-PO Julia Pitera-PO Zdrajcy- razem z Tuskiem za nasze podatki zdradzają Polskę .
ponad 1 rok temu / Moje
 
Z Polską prewencja UE wpłynęła na zablokowanie Dobrych Zmian np. aborcja eugeniczna, zablokowanie podatków od hipermarketów, zablokowanie przewalutowania pseudo-kredytów frankowych, kiepskie zmiany w ministerstwach u: Czaputowicza, Glińskiego, Gowina.
ponad 1 rok temu / Obywatel
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.