DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Nie tylko weganizm. Białko z powietrza i mięso z mikrobów kolejną odsłoną żywieniowej rewolucji

Nie tylko weganizm. Białko z powietrza i mięso z mikrobów kolejną odsłoną żywieniowej rewolucji
fot YouTube / PCh24.pl

Białko produkowane z powietrza, wegańskie imitacje mięsa z drukarki 3D oraz sztuczne mięso powstające na bazie fermentacji mikrobów żyjących w wulkanach – to tylko niektóre propozycje naukowców przekonujących, że walka ze zmianami klimatycznymi wymaga żywieniowej rewolucji.

 

Okazuje się, że wprowadzanie coraz większej ilości zamienników mięsa nie wystarczy, by zmienić światowy system żywienia. Promotorom alternatywnego stylu życia z pomocą przychodzą naukowcy, którzy w trosce o dobro klimatu tworzą nowe produkty spożywcze, mające w swoim zamyśle stanowić alternatywę dla tradycyjnego rolnictwa. To ostatnie bowiem – przekonują – poprzez stopniowe wylesianie i emisję gazów cieplarnianych przyczynia się do wzrostu skutków globalnego ocieplenia.  

 

„Nowe produkty spożywcze stworzone za pomocą najnowocześniejszej technologii i wiekowego procesu fermentacji mają stanowić alternatywę dla tradycyjnego rolnictwa pozostawiającego ślad węglowy” – pisze Thin Lei Win na łamach portalu Thomas Reuters Foundation.

 

O jakie pożywienie chodzi? W związku z podnoszonymi coraz częściej wątpliwościami wobec wysoko przetworzonych, zawierających ogromne ilości sody zamienników mięsa, naukowcy wychodzą z całkowicie nowoczesną propozycją.

 

New Crop – spółka stojąca za popularną wegańską marką Beyond Meat tworzy projekt specjalnej drukarki 3D, mającej „drukować” steki pozbawione mięsa. Ale to jeszcze nie wszystko.

 

Firma Enter Solar Foods z Finlandii pracuje nad produkcją proszku proteinowego „Solein”. Bezmięsna alternatywa zawiera do 65 proc. białka, a jej produkcja ma nie oddziaływać na glebę, skład atmosferyczny czy ingerować w dobrostan zwierząt.

 

Pasi Vainikka, współzałożyciel Enter Solar Foods tłumaczy, że proszek otrzymuje się dzięki dostarczaniu małym koloniom drobnoustrojów odpowiedniego płynu, wodoru i dwutlenku węgla. W procesie przypominającym fermentację produkują odpowiednią substancję, która po odsączeniu przybiera formę proszku.

 

W podobny sposób pożywienie pozyskuje indyjska firma String Bio. W miejsce dwutlenku węgla i wodoru wprowadza jednak metan. „Twierdzimy, że jest to prawdopodobnie najlepsze co człowiek może uczynić dla tego świata, kiedy bierzemy coś szkodliwego dla środowiska i transformujemy w coś potrzebnego” – uważa Vinod Kumar ze StrinBio. Metan dla klimatycznych alarmistów jest bowiem jeszcze większym zagrożeniem niż dwutlenek węgla; zatrzymuje ciepło ok. 28 razy skuteczniej. 

 

Thomas Jonas z amerykańskiej Sustainable Bioproducts w produkcji laboratoryjnej żywności używa mikroorganizmów żyjących we wnętrzach wulkanów i gorących źródeł. Na start swojej działalności zebrał 33 milion dolarów, a jego celem jest stworzenie „ekwiwalentu dla hamburgera”.

 

„Zasadniczo, nasze przeżycie na tej planecie oparte jest na metodach, które niewiele zmieniły się od 11 tys. lat, kiedy udomowiliśmy różne gatunki zwierząt i roślin. Nowe technologie dają nam  możliwość udomowienia gatunków, o których istnieniu nawet nie mieliśmy pojęcia” – przekonuje.

 

Wzorem wegańskich aktywistów, pytamy zawczasu - czy naukowcy swoją działalnością nie łamią praw mikrobów?

 

Źródło: news.trust.org

PR


DATA: 2019-11-08 07:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawdziwy weganizm wyklucza jedzenie mikrobów. Według mnie powinien również wykluczać mycie się. To bowiem prawdziwa zagłada dla bakterii. nie powinniśmy stosować przemocy. Co najwyżej pertraktować.
7 miesięcy temu / Pan Utu
 
Myśli ,że nalepszym rozwiązaniem jest wysłanie weganistów do zebrania z polskich pól slimaków brązowych ,ciemnopopielatych nawet do 7 cm długości o niebezpiecnym dla zdrowia ludzkiego śluzie i przeznaczenie na odżywki dla swoich. Do Polski były tylko ze sprowadzanymi z in nych krajów do obcych hipermarketów "nowalijek". W Polsce bywały winniczki. ZSL i PSL był u władzy od II wojny światowej.
9 miesięcy temu / kefas
 
Nie miejmy złudzeń, chodzi o depopulację czyli wymordowanie ludności za pomocą współczesnej artylerii czyli skażeń żywności,"leków" czyli chemicznych preparatów, szczepionek, stosowanie zamienników żywności, skór, wełny bawełny itd. Stosowania pestycydów , herbicydów i chemtrails czyli chemiczny ostrzał globalny. Plus eutanazja, aborcja, czyli morderstwa wprost.
9 miesięcy temu / grimm
 
... i jeszcze dodam, że to idzie w kierunku, by było jak kiedyś, dobra rzadkie pojazdy, dobre jedzenie, lekarstwa, źródła wiedzy, itd. mają znów być w rękach znikomej grupki posiadaczy.
9 miesięcy temu / fensys
 
Jeśli organizm ludzki zostanie pozbawiony potrzebnych do życia mu pierwiastków,karleje,choruje,nie jest w stanie samodzielnie egzystować i być za siebie odpowiedzialnym.Chory i osłabiony organizm potrzebuje leczenia,więc pewnie będzie leczony aż będzie furczało.Po za tym bardzo istotna jest ta nowomodna histeria nt.cholesterolu.Trzeba wiedzieć,że smalec i inne pełnowartościowe tłuszcze są bezwzględnie potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mózgu,inaczej zaczyna się otępienie.Zaś otępiały człowiek samodzielnie nie myśli,dobrze czy źle,ale nie myśli.Żyje w swoim świecie i nie wie co się dzieje wokół niego.
9 miesięcy temu / dzwonek
 
czekam na hasło lewaków "jedźcie g.... 400 miliardów much nie może się mylić" i powrót innego hasła z czasów tamtej komuny "Lud pije szampana ustami swoich przedstawicieli"
9 miesięcy temu / Anton
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.