DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Nie tylko Ukraińcy. Prezes prestiżowej instytucji chce w Polsce pracowników z krajów arabskich!

Nie tylko Ukraińcy. Prezes prestiżowej instytucji chce w Polsce pracowników z krajów arabskich!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W Polsce zachodzą niekorzystne dla gospodarki zmiany demograficzne. Brakuje rąk do pracy, a zastępowanie braków Ukraińcami może okazać się niewystarczające – wynika ze słów Marka Goliszewskiego, prezesa Business Centre Clubu. Jego zdaniem Polska powinna zmienić prawo i otworzyć się także na przybyszów z krajów arabskich.

 

Wraz z początkiem roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zatrudniania obcokrajowców z krajów niewchodzących w skład Unii Europejskiej. Oznaczają one z jednej strony ułatwienia w zatrudnianiu obywateli Ukrainy, Rosji, Gruzji, Armenii, Mołdawii i Białorusi, z drugiej zaś – jak mówi w rozmowie z newseria.pl Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – „uszczelnienie systemu” związane z kwestiami bezpieczeństwa.

 

Otwarcie się Polski na pracowników z Ukrainy może okazać się jednak niewystarczające dla naszej gospodarki – wynika ze słów prezesa Business Centre Clubu.

 

Dzisiaj brakuje pracowników. To rezultat wielu zjawisk zachodzących na rynku polskim i europejskim – mówi Marek Goliszewski. – W wielu regionach kraju różne firmy sygnalizują, że muszą rezygnować z nowych kontraktów, ponieważ nie mogą ich realizować ze względu na brak ludzi do pracy. Trzeba stworzyć lepsze warunki dla imigrantów, zwłaszcza tych wykwalifikowanych, którzy przyjechaliby na dłuższy czas i podjęli pracę – przekonuje.

 

Jego zdaniem odpowiedzią na problemy systemu emerytalnego oraz części pracodawców mogą okazać się pracownicy z… krajów arabskich.

 

Musimy przyjąć ustawę migracyjną, która otworzy drzwi dla imigrantów. Nie tylko dla Ukraińców, bo oni przyjeżdżają tylko na krótki czas, lecz także dla imigrantów z innych państw, nawet z krajów arabskich, bo można tam znaleźć wykwalifikowanych ludzi, którzy nie są terrorystami. Musimy bardzo szeroko spojrzeć na problem zatrudnienia w Polsce pod kątem migracji, ale nie tylko ze Wschodu, lecz także z Południa – przekonuje prezes Business Centre Clubu.

 

Z podobnymi problemami – starzeniem się społeczeństwa, wzrostem liczby emerytów w stosunku do liczby osób aktywnych zawodowo oraz jednoczesnym brakiem rąk do pracy –kraje Europy Zachodniej borykały się kilka dekad temu. Wtedy tamtejsze elity uznały za stosowne skorzystanie z demograficznego potencjału państw biedniejszych, w tym byłych kolonii oraz krajów z dominującym islamem. Postanowiono otworzyć się na pracowników z tych właśnie rejonów świata. Współcześnie tamte decyzje są dla państw Zachodu potwornym ciężarem politycznym, społecznym i gospodarczym, a także zagrażają ich bezpieczeństwu. Przybysze sprzed lat pracowali w nowych miejscach zamieszkania, jednak ich dzieci, następnie pokolenie muzułmanów, rożni się od rodziców – młodsze pokolenie jest o wiele radykalniejsze i niebezpieczniejsze.

 

Czy Polska korzystając z trudnych doświadczeń krajów zachodnich i okażemy się mądrzy przed szkodą? Na razie polskie władze pozostają niechętne otwieraniu granic dla imigrantów. Ale czy tak pozostanie – pokaże czas.

 

 

Źródło: newseria.pl

MWł

 

  


DATA: 2018-04-10 12:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Goliszewski taki kosmopolita a nie wie ze Arabowie do pracy w Emiratach i Arabii Saudyjskiej nie zatrudniają Arabów bo to nieroby ale filipinczyków i azjatow. Myślę że gada głodne kawałki na zlecenie finansistów powiązanych z sorosem. Mniej chce się wierzyć że jest zwyczajnie głupi.
ponad 2 lata temu / Gazet czytelnik
 
To nie ważne czyś czarny, czy biały, jedna klasa, to jeden ród. (Alfred Gradstein, Mirosław Łebkowski, Pieśń o braterstwie : na chór mieszany a cappella, 1951) Lepsi Arabowie, niż Polacy, i wszystko dobre co niszczy Polskę.
ponad 2 lata temu / Rys
 
SzPGoliszewski o tym było trzeba myślec wiele lat wcześniej jak żeście pozwolili wyjechać z naszego kochanego kraju młodym ludziom bo chcieliście by pracowali dla Was za pensje głodowe teraz znów potrzebujecie frajerów do roboty tylko co raz trudniej o takich pozostał trzeci swiat
ponad 2 lata temu / Kazimierz
 
@Anna: 10/10. Dokładnie tak.
ponad 2 lata temu / Leon
 
Dla starych takich jak ja to dyskredytacja wyjęta z wikipedii, oto p. M.GOLISZEWSKI ante portas:Od 1979 związany z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym. Od 1982 publikował artykuły gospodarcze w tygodniku ?Veto?. Został członkiem Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy z siedzibą w Brukseli. W 1988 współtworzył i został redaktorem naczelnym czasopisma "Konfrontacje", wydawanego przez RSW ?Prasa-Książka-Ruch? na zlecenie rady krajowej Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego[7]. W 1989 stanął na czele Polskiej Fundacji Klubu Rzymskiego. Nic dodać nic ująć, a mądremu biada.
ponad 2 lata temu / Roni
 
Business Centre Club - rzeczywiscie interesy Polski na uwadze az w oczy bija w samej nazwie, a kto stoi za tym stworem, interesanci od sorosa czy jak mu tam
ponad 2 lata temu / mol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.