DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Nie tylko polska armia nie jest przygotowana do obrony. Skandynawowie również „nie wytrzymają nawet tygodnia”

Nie tylko polska armia nie jest przygotowana do obrony. Skandynawowie również „nie wytrzymają nawet tygodnia”
Sverker Göranson
#WOJSKO    #NAPAD ZE WSCHODU    #DEFENSYWA    #STRATEGIA    #OBRONA    #ARMIA    #NATO    #SZWECJA    #ROSJA    #ATAK ZE WSCHODU

Naczelny Dowódca Szwedzkich Sił Zbrojnych Sverker Göranson oznajmił, że w przypadku ataku ze Wschodu podległa mu armia nie utrzymałaby się nawet przez tydzień. Słowa generała wywołały szok w szwedzkich mediach.

 

Dowódca Sił Zbrojnych Szwecji stwierdził, że mimo iż w tej chwili nie widzi zagrożenia atakiem na Szwecje, to należy być czujnym, gdyż wojna rosyjsko-gruzińska z 2008 roku udowodniła, iż w Europie może dojść do zmiany granic według scenariusza wojennego. - Jest to tym bardziej realne ze względu na fakt, że prezydent Rosji Władimir Putin opowiada się za silnym dozbrojeniem swojej armii – powiedział Göranson.

 

- Nigdy nie byliśmy dostatecznie silnie uzbrojeni, żeby samodzielnie oprzeć się Związkowi Radzieckiemu czy Rosji. W najlepszym przypadku potrzebna byłaby pomoc NATO lub USA. Jednak nasi politycy nie pozwalają na militaryzację społeczeństwa, abyśmy mogli samodzielnie poradzić sobie z niebezpieczeństwem ze Wschodu - mówił oficer w rozmowie z gazetą "Svenska Dagbladet".

 

Słowa generała wywołały ferment na szczytach władzy. Szef szwedzkich prokuratorów twierdzi, że oficer mógł ujawnić tajemnicę państwową i zaszkodzić Szwecji. Lindstrand nie zakwestionował jednak stwierdzenia, że Rosja jest "głównym wrogiem" jego kraju.

 

Co ciekawe, szwedzkie media nie określiły Göransona mianem prawicowego oszołoma, jak dzieje się to ze specjalistami wskazującymi na problemy armii w Polsce. W szwedzkim społeczeństwie przybyło natomiast zwolenników członkostwa w NATO. Według ostatnich badań już 29 proc. Szwedów jest na "tak". Zmniejsza się natomiast liczba sceptyków. Obecnie na "nie" jest 32 proc. mieszkańców Szwecji (w ubiegłym roku było ich 50 proc.).

 

 

kra

Źródło: newsru.com


DATA: 2013-02-06 17:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zdaje się, że katastrofa w Smoleńsku i jej konsekwencje, także te dalekosiężne, nie tylko nam dały do myślenia.
ponad 7 lat temu / Mark II
 
Armia złożona z gejów i ateistów poddałaby się bez walki
ponad 7 lat temu / sgfx
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.