DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Nie tylko lewica nazywa prawicę nazistami!

Nie tylko lewica nazywa prawicę nazistami!

Piszę do was, bo jestem oburzony na zachowanie redakcji wpolityce.pl. We wtorek na ich stronie internetowej pojawiła się sonda nazywająca osoby o poglądach patriotycznych, konserwatywnych „prawicą pronazistowską”!

 

W sondzie pojawiło się pytanie: „czy polski obóz patriotyczny będzie w stanie jednoznacznie odciąć się od marginalnej grupki prawicy pronazistowskiej, coraz bardziej promującej tezę o konieczności sojuszu ze zbrodniarzem Hitlerem w 1939 roku?”. To skandal! Jestem już człowiekiem starszym, dawnym działaczem „Solidarności”, przeciwnikiem układów okrągłostołowych i dobrze pamiętam jak prawicę z nazizmem czy faszyzmem kojarzyła „Gazeta Wyborcza” i całe środowisko Geremków czy Kuroniów. Dla nich obelga faszyzm i nazizm to wszystko jedno. No, może różnica była taka, że faszystami nazywali krytyków postkomunistycznej III RP a nazistami „radyklanych” narodowców z LPR.

 

Porządny portal wpolityce.pl wyskakuje z taką głupotą? Rozumiem, że chodzi im o obrzucenie oblegami takich ludzi jak Rafał Ziemkiewicz czy Piotr Zychowicz, którzy twierdzą, że w 1939 roku powinniśmy nie podejmować walki z Niemcami, ale wejść z nimi w sojusz. Nie podoba mi się to, co ci dwaj panowie wypisuje, choć tego pierwszego bardzo cenię za książki „Polactwo” czy „Michnikowszczyzna”. Ale to, że nie podoba mi się wymyślanie historycznych fikcji, nie znaczy, że posądzam kogoś o nazizm! Mam przeciwko propozycji sojuszu z Hitlerem swoje argumenty historyczne, których nie będę tutaj szerzej wypisywał. Inna sprawa, że ich opinie z grubsza są najbardziej zbliżone do konserwatywnego spojrzenia na historię, postulującego przede wszystkim zachowanie substancji narodu. To akurat i mnie jest bliskie. Rozumiem jednak, że takie myślenie jest odległe innym na praicy. No ale nazywać kogoś bezmyślnie „nazistą”? Czy ci ludzie w ogóle wiedzą, co to jest nazizm? Znają wielu historyków, np. prof. Nowaka to może niech on im wyjaśni czym była ta ideologia, bo żal patrzeć na taką kompromitację.

 

P.S. Przesyłam Państwu zdjęcie tej głupiej sondy, które zrobił mój syn. Być może nie udało mi się napisać wszystkiego, co chciałem, ale piszę w emocjach i trudno mi zebrać myśli.

 

Marian z Warszawy, 64 lataDATA: 2014-09-17 09:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie mogę pozbyć się wrażenia, że na końcu drogi, którą podąża dzisiaj Polska, spotkamy nienawidzących nas Ukraińców, zniesmaczonych Czechów, Słowaków i Węgrów oraz zadowolonych Niemców. Zamiast psem przewodnikiem Europy Środkowej Polska stanie się jej kozłem ofiarnym. Wściekle antyrosyjski kurs przynosi Polsce póki co największe straty ekonomiczne ze wszystkich państw europejskich. ... Nie jest w polskim interesie, żeby na wschodniej naszej flance wyrosło silne państwo ukraińskie, budujące na micie Bandery swoją historyczną tożsamość. ... Debanderyzacja Ukrainy, także w świadomości społecznej, powinna stać się podstawą jakichkolwiek rozmów z Ukrainą. Inaczej będzie nam ciągle tryskało na wschodzie antypolskie źródło o toksycznych dla obu narodów pierwiastkach. I ta zasada powinna być kamieniem węgielnym polskiej polityki wobec Ukrainy. Od tego trzeba zacząć.
ponad 5 lat temu / Tiberias
 
Czytam komentarze i nie wierzę, że czytam co czytam, nie wierzę że takie brednie można pisać.... Ludkowie drodzy opamiętajcie się! "Bojownik": "Skąd ta niesłychana zgodność?" może oni opisują rzeczywistość? "Tiberias": "te fagasostwo w stosunku do banderowców i frenetyczne pobrzękiwania szabelkami"? Jeżeli jesteś Polakiem, powinieneś popierać dozbrojenie Ukraińców przez Polskę. Bo to nie za darmo i wojna z ruskimi bandytami robiona Ukraińskimi rękami jest około 1000 kilometrów od Polski. I trupy tam są Rosjan i Ukraińców a nie Polaków. Ale ty i podobni tobie obudzeni zostaną gdy trzeba będzie "fronetycznie pobrzękiwać szabelkami" na granicy koło Przemyśla. Nie dopuść do tego Miłosierny Panie Boże! Ciekawym co o tobie napisałby szwajcarski psychiatra? Żeś spity czy też może po "ziole"??
ponad 5 lat temu / MAREK1954
 
Venatrix - w którym miejscu ?.
ponad 5 lat temu / DVD
 
To jakaś P A R A N O J A. Od kiedy PiS jest prawicą? To są socjaliści, nawet narodowi socjaliści. PiS jest tak samo prawicą jak NSDAP (narodowo-socjalistyczna niemiecka robotnicza partia).
ponad 5 lat temu / MM
 
I właśnie dlatego nie popieram endecji - za udawanie, że jeśli ktoś zamknie oczy, to staje się niewidzialny. Z rosyjskim barbarzyństwem należy walczyć na każdym froncie.
ponad 5 lat temu / Venatrix
 
Do TheModern Czy patriotami i nie faszystami też byli Żydzi, którzy gremialnie brali udział w wojnie m.in. przeciwko Polsce, w armii Hitlera ? ( tylko wg. żydowskich źródeł było to ok. 130 000 żołnierzy ) ? Co za faryzeizm, amnezja i schizofrenia !Na światło dzienne wychodzi też nowa prawda o kolaboranckiej działalności Żydów w warszawskim i innych gettach ( za dr Kurek ). Pochodzenie największych zbrodniarzy wojennych w dowództwa hitlerowców z kolei szeroko dokumentuje Henryk Pająk. Czym skorupka za młodu nasiąknie...
ponad 5 lat temu / obiektywna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.