DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Oczywiście , ze jest niewyobrażalnym złem , robionym przede wszystkim sobie samemu . Jakie to inne , ważniejsze sprawy ma człowiek do załatwienia w życiu ? Tylko poświecenie słuzbie Panu Bogu jest większe.
10 miesięcy temu / Mirek
 
@Mirek Nieposiadanie potomstwa to zło? Co Ty piszesz?
10 miesięcy temu / ollek
 
Jesli antynatalisci nie będą sie rozmnazac to po prostu wymra.
10 miesięcy temu / Anita
 
@nikt, twoja wypowiedż jest manifestacją skrajnego lewactwa.Takie mamy czasy . że ludzie nie rozumieja ,co mówia , albo udaja , ze nie rozumieją . Ocenianie czyjegoś życia jako mniej wartosciowe i niepotrzebne jest poglądem skrajnej lewicy.Po dokonaniu takiej oceny dalszym oczywistym wnioskiem jest uznanie , że życie bardziej "wartościowe" lepiej traktować,a wtedy nie ma wyjscia i ludzie "gorsi" i "męczący się" muszą zostać wyeliminowani dla swojego dobra.Każdy ma prawo podejmować decyzje dotyczące swojego życia zgodnie z własna wolą . Natomiast dzielenie się takimi poglądami jest juz próbą wpłyniecia na innych.To jest złem. Jedną z najważniejszych potrzeb człowieka jest posiadanie potomstwa. Dzisiaj wielu ludzi daje się oszukać i nie ma dzieci.Kiedy się opamietaja,albo są uwikłani w zależności,które rzeczywiście prawie uniemożliwiaja bycie rodzicami,albo zwyczajnie są za starzy. Nie ma większej podłości od brania tego zła na swoje sumienie
10 miesięcy temu / Mirek
 
Życie to Dar. Kim jesteście,którzy wątpicie?
10 miesięcy temu / Baja
 
Coś im się pomyliło, bo to człowiek jest ważniejszy od roślin i zwierząt. A swoją drogą rodzina królewska jest i tak dużym obciążeniem finansowym dla Brytyjczyków, więc może i lepiej, że nie będą się rozmnażać!
10 miesięcy temu / Marta
 
Ja tam nie jestem lewakiem ale popieram antynatalizm. To dobrze jeśli nie urodzi się dziecko które skazane wbrew swojej woli na istnienie będzie w życiu cierpieć, chorować, pytać siebie po co to wszystko i w końcu umrze. Ludzie którzy świadomie rezygnują z posiadania dzieci z przekonania lub wiedząc że nie podołają temu psychicznie lub finansowo zasługują na szacunek. Nie to co pijana i bez środków do życia patologia która rodzi dziecko za dzieckiem czyniąc im krzywdę i jeszcze pobierając zasiłki za swój styl życia. Dzieci jeśli już powinni posiadać przygotowani na to ludzie, zdrowi psychicznie i odpowiedzialni bo ile jest przypadków że dla pary ludzi rodzi się nieplanowane dziecko i potem jest dramat co z tym zrobić: albo dziecko jest zabijane w aborcji, albo oddawane do domu dziecka cierpiąc z tego powodu całe życie albo jest wychowywane w ułomny sposób. Ja sam również nie zamierzam mieć dzieci bo wiem że nie podołam ich wychowaniu i utrzymaniu.
10 miesięcy temu / nikt1
 
czytaj ze zrozumieniem
10 miesięcy temu / @ Mirek
 
czytaj uważnie
10 miesięcy temu / @ Mirek
 
Ewo i Alicjo ,wasze opinie są odbieraniem komus prawa do życia . Plan depopulacyjny,którego realizacji udzielacie poparcia nie przewiduje dalszego istnienia polskiego narodu, więc dotyczy również was i waszych rodzin . Chyba , ze jesteście członkami innego narodu.
10 miesięcy temu / Mirek
 
a jak nie moge miec dzieci to tez mnie nazwiecie wygodnicką lewaczką? nie wszystko jest czarno białe
10 miesięcy temu / Barb
 
szpulas11 i cyraniusz -wyciągacie dziwne wnioski ,co byłoby złego w świecie gdzie ludzie mieliby tyle dzieci ile zdołają wyżywić i wychować według swoich możliwości i które byłyby zdrowe? ludzie wierzący mogliby to zrealizować opierając się na rozsądku i wstrzemięźliwości ,to nie jest namowa ani do aborcji ani nawet do antykoncepcji ,wiesz ilu rzeczy wtedy nie byłoby potrzebnych a w razie nieszczęścia łatwiej byłoby pomóc ,bo teraz potrzebujących pomocy zaczyna być więcej niż tych którzy mogą pomóc
10 miesięcy temu / ewa
 
"child free".. itp. = naturalny proces samoeliminacji lewactwa, więc nie ma co ubolewać, jedynie poczekać 1 pokolenie, i po wszystkim
10 miesięcy temu / vera
 
Harry - ten rudy po rosyjsku - ryży książę brytyjski nie jest katolikiem. Jest członkiem - sekty - protestanckiego "kościoła" anglikańskiego - którego przywódcą , szefową , szefem , a' la papieżem jest zawsze król angielski.... Ciekawe co by mówił , jeśli oprócz jednego obecnie brata miał jeszcze ze dwoje - troje rodzeństwa. To tak jak powiedział bardzo mądry i porządny człowiek - prezydent USA Reagan , który rzekł : aborcji , przerywania ciąży domagają się ci , którzy już się urodzili.
10 miesięcy temu / polski katolik
 
A potem zakażą posiadania dzieci, a za posiadanie nałożą kary, działające również wstecz.
10 miesięcy temu / aaa
 
W Afryce rocznie przybywa 80 mln ludzi....Większość z nich chce potem do Europy! W 1800 roku było nas miliard, już w 2030 może być 10 miliardów. Czy Ziemia nas wyżywi, udźwignie???
10 miesięcy temu / Alicja
 
A moze by tak zaczeli myslec normalnie z henry na czele?
10 miesięcy temu / Jara
 
Ludzka głupota nie ma żadnych granic. Jak ktoś nie jest osadzony w Bogu i wartościach katolickich to naprawdę może przyjąć każdą chorą ideologię. Wiek XX był tego najlepszym przykładem. Czekamy na kolejne postulaty tzw. postępowego świata. Jedyną granicą jest ludzka wyobraźnia.
10 miesięcy temu / Karol
 
@Izydor Oracz Co jest "egoistycznego" w nieposiadaniu potomstwa? To nie jest egoizm w żadnym wypadku.
10 miesięcy temu / ollek
 
Skąd się biorą takie przegrywy jak komentujący tu Łukasz? Potomstwo na miarę środków finansowych? Co to w ogóle znaczy? Masz jakiś zestaw dóbr niezbędnych do szczęścia? Dlaczego te wszystkie oczka w głowie siedzą u mnie w domu z czwórką moich dzieci zamiast ze swoimi wapniakami? Bo dzieci nie potrzebują hajsu tylko relacji, z rodzicem i innymi dziećmi, rodzina wielodzietna to normalność i dlatego oczka w głowie tak ciągnął do takich domów zamiast siedzieć z wapniakiem który skacze nad nim jak nad jajem.
10 miesięcy temu / Cyraniusz
 
@ ewa właśnie Pani przedstawiła, jak rozprzestrzeniają się wirusy, wirus dąży do rozprzestrzenienia
10 miesięcy temu / szpulas11
 
Z postępowego i naukowego punktu widzenia ziemia i tak kiedyś przestanie istnieć, więc raczej powinniśmy się śpieszyć z kolonizowaniem wszechświata, a nie spowalniać ten proces. Całe to ekologiczne "coś" właśnie spowalnia rozwój ekonomiczny i technologiczny. Dwa wszechświat podobno jest nieskończony, albo cały czas rośnie więc nie ma powodu dla którego powinniśmy ograniczać przyrost naturalny, a wręcz przeciwnie. Powinniśmy się rozmnażać jak wirusy bo przecież tego wszechświata i tak pewnie w całości nigdy nie poznamy.
10 miesięcy temu / Coven
 
cóż przesada w każda stronę jest szkodliwa ,z jednej strony zdrowi ludzie rezygnują z potomstwa dla ekologii a z drugiej chorzy nie potrafią z rezygnować wiedząc ze ich dzieci będą chore
10 miesięcy temu / ewa
 
@Czytelniczka Pewnie zwierzętom Jak nie chcą się rozmnażać to w czym problem. Przecież będzie mniej takich ludzi jak się nie rozmnożą.
10 miesięcy temu / trooper
 
Antynataliści to także część "tęczowej zarazy". Dotychczas było to zjawisko znane jako "child free". Są to egoiści, zwolennicy promiskwityzmu, swingersi, onaniści. Walka z takimi środowiskami powinna być trójstopniowa: najpierw zakazać prpagany lgbt, potem karanie pratyk homoseksualnych a na końcu dobierzemy się do reszty.
10 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Jakaś głębsza myśl tkwi w myśleniu antynatalistów. Ale na logikę i tak lepiej jest mieć 1-2 dzieci, bo wtedy każde z nich jest oczkiem w głowie rodzica i mają szansę na lepsze wychowanie niż mieć całą gromadę nad którą niektórzy rodzice nie są w stanie zapanować. Jeżeli ktoś planuje potomstwo to niech zaplanuje na miarę swoich środków finansowych.
10 miesięcy temu / Łukasz
 
Nie sądzę ,ja też jestem trochę miedzianowłosy z niebieskimi oczami ,a dla nas przekaz medialny jest fatalny -chyba o to chodzi,poza tym w tym wieku prawdziwe zło nie wchodzi w wyszukiwarkę
10 miesięcy temu / Peterborow
 
I tylko wybrzmiewa pytanie: komu zostawicie tę Ziemię, skoro dzieci nie będzie?
10 miesięcy temu / Czytelniczka
 
A to hipokryci, jeśli by na prawdę wierzyli w to co bredzą to dawno każdy z nich strzelił by sobie w łeb z przyzwoitości. Pan Michalkiewicz się myli... Pan Bóg jednak nie zwątpił w moc Kary. Zamiast zsyłać drugi Potop na wszystkich odebrał szubrawcom rozum.
10 miesięcy temu / agricola
 
Nie jest to nowe zjawisko. W pierwszych wiekach po Chrystusie były sekty, które podobnie myślały. Wielokrotnie takie myślenie powracało i wielokrotnie wyznawcy umierali bezpotomnie, dzięki czemu choroba się nie rozprzestrzeniała. Zresztą w zgodzie z ich ideologią. Mnie zastanawia, czy nie jest to tylko wymówka dla wygodnego życia? Brak dzieci = brak odpowiedzialności. Nie zdziwiłbym się, gdyby wielu z tych zadowolonych z siebie antynatalistów pełnymi garściami czerpało zdobycze cywilizacji, nie przejmując się ile to kosztuje zasobów planety.
10 miesięcy temu / Paweł
 
Afryka, Azja czeka z utęsknieniem na tych prelegentów
10 miesięcy temu / szpulas11
 
Państwa zachodnie w trosce o swoją przewagę stosują ten rodzaj propagandowej broni biologicznej przeciw reszcie ludzkości.
10 miesięcy temu / Ryś
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.