DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Nie tylko książę Harry uważa, że dzieci niszczą świat. Kim naprawdę są antynataliści?

Nie tylko książę Harry uważa, że dzieci niszczą świat. Kim naprawdę są antynataliści?
Photo by Arteida MjESHTRI (unsplash.com)

Wierzą, że ludzie nie powinni mieć dzieci. To antynataliści – zapowiada swój materiał BBC na temat ludzi, którzy są… przeciwni narodzinom dzieci.

 

O tym, że ziemia wymaga troski a rosnąca liczba ludności rzekomo zagraża jej bytowi, słyszymy od wielu lat. To myślenie obecne jest wśród wielu środowisk, dla których ideologią stała się troska o środowisko naturalne. W ostatnim czasie do tego stylu myślenia nawiązał książę Harry z brytyjskiej rodziny królewskiej, który przyznał, iż nie chce mieć więcej niż dwoje dzieci, by nie niszczyć środowiska naturalnego.

 

Kim są antynataliści? Jak czytamy na bbc.com to środowiska skupiające się wokół postulatów ekologizmu. Portal twierdzi, że eksplozja tego typu poglądów nastąpiła w ostatnim czasie w mediach społecznościowych. Dziennikarze poszli śladem użytkowników i odpytali przedstawicieli tej ideologii z tego, jakie są ich przemyślenia i postulaty.

 

I tak na przykład Thomas jest aktywnym członkiem antynatalistycznych grup na Facebooku. Uważa, że stymulują go one intelektualnie i stanowią platformę wymiany poglądów. Co ciekawe, jego zainteresowanią nie są tylko teoretyczne. Thomas nie dostrzega celu w obdarzaniu życiem, dlatego chce przeprowadzić zabieg wazektomii w jednym ze brytyjskich szpitali.

 

Myśl Thomasa brnie dalej w jakieś niezwykle zaskakujące, ale równowcześnie niepokojące przestrzenie. Marzy mu się chociażby istnienie… czerwonego guzika, który kończyłby ludzkie życie. Ale zaznacza, że jego pogląd jest „kontrowersyjny” wszak antynatalistów cechować ma działanie w zgodzie z innymi oraz wyrzekanie się przemocy.

 

Dlatego właśnie antynataliści – jak chociażby Kirk z Texasu – dążą raczej do tego, by ludzie przestali się rozmnażać niż do destrukcji ludzkości za pomocą „czerwonego przycisku”.

 

Wśród antynatalistów znajdują się jednak także i tacy, którzy nie chcą mieć dzieci z powodu chorób, z jakimi się zmagają. Obawiają się, że potomni mogą je odziedziczyć.

 

Wielu jednak troszczy się przede wszystkim o zmiany klimatyczne i zauważa, że właśnie wzrost liczby ludności może… zniszczyć ziemię. – Myślę, że to samolubne decydować się na dzieci w tych czasach – komentuje cytowana przez BBC Nancy, która nie tylko jest antynatalistką, ale też weganką i entuzjastką jogi. – Rzeczywistość jest taka, że dzieci, które rodzą się dzisiaj stają się przyczyną destrukcji środowiska naturalnego – dodaje.

 

To tylko niektóre wypowiedzi stanowiące obraz problemu. Bo z pewnością mamy do czynienia z jaskółkami nowego ruchu, który być może zdominuje wkrótce myślenie kolejnego pokolenia elit. Wypowiedź księcia Harrego pokazuje, że takie obawy nie są bezzasadne.

 

 

Źrodło: bbc.co.uk

ged


DATA: 2019-08-13 17:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiście , ze jest niewyobrażalnym złem , robionym przede wszystkim sobie samemu . Jakie to inne , ważniejsze sprawy ma człowiek do załatwienia w życiu ? Tylko poświecenie słuzbie Panu Bogu jest większe.
9 miesięcy temu / Mirek
 
@Mirek Nieposiadanie potomstwa to zło? Co Ty piszesz?
9 miesięcy temu / ollek
 
Jesli antynatalisci nie będą sie rozmnazac to po prostu wymra.
9 miesięcy temu / Anita
 
@nikt, twoja wypowiedż jest manifestacją skrajnego lewactwa.Takie mamy czasy . że ludzie nie rozumieja ,co mówia , albo udaja , ze nie rozumieją . Ocenianie czyjegoś życia jako mniej wartosciowe i niepotrzebne jest poglądem skrajnej lewicy.Po dokonaniu takiej oceny dalszym oczywistym wnioskiem jest uznanie , że życie bardziej "wartościowe" lepiej traktować,a wtedy nie ma wyjscia i ludzie "gorsi" i "męczący się" muszą zostać wyeliminowani dla swojego dobra.Każdy ma prawo podejmować decyzje dotyczące swojego życia zgodnie z własna wolą . Natomiast dzielenie się takimi poglądami jest juz próbą wpłyniecia na innych.To jest złem. Jedną z najważniejszych potrzeb człowieka jest posiadanie potomstwa. Dzisiaj wielu ludzi daje się oszukać i nie ma dzieci.Kiedy się opamietaja,albo są uwikłani w zależności,które rzeczywiście prawie uniemożliwiaja bycie rodzicami,albo zwyczajnie są za starzy. Nie ma większej podłości od brania tego zła na swoje sumienie
9 miesięcy temu / Mirek
 
Życie to Dar. Kim jesteście,którzy wątpicie?
9 miesięcy temu / Baja
 
Coś im się pomyliło, bo to człowiek jest ważniejszy od roślin i zwierząt. A swoją drogą rodzina królewska jest i tak dużym obciążeniem finansowym dla Brytyjczyków, więc może i lepiej, że nie będą się rozmnażać!
9 miesięcy temu / Marta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.