DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2018 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Nie szczepisz dzieci? Możesz je stracić! Pierwsze wnioski o ograniczenie praw rodzicielskich

Nie szczepisz dzieci? Możesz je stracić! Pierwsze wnioski o ograniczenie praw rodzicielskich
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.Mariusz Jakubowicz/Forum

Odmowa uczestniczenia w państwowym procederze masowego szczepienia dzieci może skończyć się dla rodziców poważnymi konsekwencjami prawnymi, a nawet rozbiciem rodziny przez aparat państwa. Dziennik „Rzeczpospolita” informuje, że pojawiły się pierwsze w Polsce wnioski o ograniczenie praw obywatelskich dla rodziców mających inne zdanie niż reżim.

 

Oprócz dotychczasowych kar finansowych za nieszczepienie dzieci, rodzicom próbuje ograniczać się władzę rodzicielską. W najlepszym wypadku oznacza to nadzór kuratora, w najgorszym, odebranie dziecka i umieszczenie go w rodzinnym domu dziecka lub rodzinie zastępczej.

 

Nowoczesne państwo nadopiekuńcze rości sobie prawo do decydowania o każdym aspekcie życia człowieka już od maleńkości, a dzieci osób opornych wobec systemu, reżim wychowa sobie sam. Polityka prorodzinna XXI wieku bardziej niż z wiekiem XXI kojarzy się jednak z rokiem 1984 i twórczością George’a Orwella.

 

Sprawa o odmowę szczepienia odbędzie się w Inowrocławiu 14 czerwca. Rodzice 3,5-miesięcznej Wandy nie zgodzili się na szczepienie w pierwszej dobie po porodzie.

 

Rodziłam chora, moja starsza córka miała w tym czasie zapalenie oskrzeli i obawiałam się, że Wandzia też może mieć problemy ze zdrowiem. A wtedy szczepienie może zaszkodzić – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” matka dziewczynki. Jej starsze dziecko po jednej dawce szczepionki miało ataki gorączki, problemy z oddychaniem i utraciło przytomność. Szczepienia starszej z sióstr odroczył neurolog.

 

Sprawę niezaszczepienia młodszej córki zgłosił do sądu dyrektor przychodni Esculap w Gniewkowie, Tadeusz Dereziński. Pisał o narażeniu dziecka na utratę zdrowia, a nawet życia. Jego zdaniem to sąd powinien zdecydować, czy działania rodziców są dobre czy złe dla dziecka. Sąd wszczął postępowanie.

 

Proces w Inowrocławiu to nie jedyny taki przypadek w Polsce. Sąd analizował podobne sprawy w Pile (trzy zawiadomienia, jedno postępowanie) i w ramach przeprowadzonego postępowania orzekł, że odmowa szczepień nie jest powodem do ograniczenia władzy rodzicielskiej.

 

Jednak, jak donosi „Rzeczpospolita”, w zachodniej Polsce doszło nawet do interwencji policji – służby na zlecenie przychodni nakazały rodzicom stawić się w punkcie szczepień. Z kolei na antyszczepionkowych forach rodzice informują o otrzymywanych z sądu już dwa dni po urodzeniu dziecka pism z powodu niepoddania dziecka szczepieniu w pierwszej dobie życia.

 

Próby ograniczenia władzy rodzicielskiej już wcześniej się zdarzały, ale ostatnio jest ich więcej – mówi „Rzeczpospolitej” Justyna Socha z antyszczepionkowego ruchu STOP NOP.

 


Źródło: rp.pl

MWł
 


DATA: 2017-05-19 09:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PRECZ ZE SZCZEPIENIAMI !!!!!!!!!!!!!! Zgony poszczepienne ? POTWIERDZONE !!!!! W badaniu Massroor Pourcyrous opublikowanym w 2007 roku odnotowano, że 16% niemowląt miało związane ze szczepieniem potencjalnie śmiertelne zdarzenia krążeniowo-oddechowe z epizodami bezdechu i/lub bradykardią. Krwawienie wewnątrzczaszkowe wystąpiło u 17% wcześniaków, którzy otrzymali pojedynczą szczepionką oraz u 24% tych, którzy otrzymali więcej szczepionek. Ponadto odnotowano, że szczepionka DTaP była związana z największą ilością przypadków zdarzeń sercowo-oddechowych wśród niemowląt, które otrzymały pojedynczą szczepionkę. Odnotowano u dzieci: 1. Zapalenie mózgu, na co wskazywały podwyższone poziomy białka C- reaktywnego. 2. Obrzęk mózgu jako jeden z głównych objawów zapalenia. 3. Potencjalnie śmiertelne zdarzenia sercowo ? oddechowe. 4. Krwawienie w mózgu. ? J Pediatr. 2007 Aug;151(2):167-72.
3 miesiące temu / Słuzba Zdrowia
 
Jak można zmuszać do szczepień skoro w Polsce nie ma systemu odszkodowawczego w przeciwieństwie do większości Państw zachodnich. Co tam odszkodowania, nie ma nawet prawdziwego rejestru niepożądanych powikłań ani nie dostaje się nawet ulotki ze składem szczepionki więc jak można zmuszać skoro nikt nie ponosi odpowiedzialności ?!
9 miesięcy temu / ubu
 
Do tych wszystkich którzy twierdzą, że to rodzice powinni decydować o szczepionkach, mam takie pytanie. Od kiedy to rodzice mają dostateczną wiedzę medyczną aby móc podejmować właściwie decyzje w takich sprawach? Rozumiem, że nie korzystacie w ogóle ze służby zdrowia i swoje dzieci leczycie domowymi sposobami, bo skoro macie takie świetne rozeznanie w temacie szczepionek to medycynę macie w jednym palcu. Szczepionki są skuteczne i świadczy o tym chociażby fakt, że nie przetrzebiają naszej populacji, tak jak kiedyś, choróbska różnej maści, które - wbrew temu co można sądzić - wcale nie zniknęły w magiczny sposób - zwyczajnie jesteśmy na nie odporniejsi, ale one cały czas są wśród nas i czekają aż stracimy czujność. I brak szczepienia to świadome narażanie zdrowia swojego dziecka .Jaki poziom egocentryzmu jest potrzebny aby sądzić, że wie się lepiej - bo tak - niż ludzie poświęcający całe życie medycynie i badaniom? no ale cóż... są tacy co wierzą w płaską ziemię.
10 miesięcy temu / madoski
 
Minister Patryk Jaki napisał bardzo jasne pismo do sanepidu. Takie praktyki to zastraszanie. Zresztą rodzice mogą liczyć na pomoc prawną od StopNop. "Volenti non fit iniuria"
ponad 1 rok temu / Słowianka
 
Nie leczysz dziecka możesz je stracić. A co będzie jak będzie załóżmy analogiczna sytuacja ale z leczeniem. Lekarz przepisał dziecku lek X. Lek X dziecku szkodzi. Rodzice nie podają leku X. Jednak lekarz dalej każe to brać? Poza tym szczepienia indywidualnie do dzieci stosować, bo każde dziecko ma indywidualne zdrowie. Czyżby jakiś faszyzm? Ale w Polsce pełno faszystowskich praw.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Nowoczesne szczepionki zawierają np.: DNA myszy, świni, świnki morskiej, embrionu kury, a nawet komórki abortowanych dzieci. Z substancji nieorganicznych, szczepionki zawierają konserwanty, np. rtęć (pod nazwą thimerosal), w dawce
ponad 1 rok temu / p
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.