DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Nie szczepisz dzieci – zapłacisz karę. Grzywny mogą wynieść łącznie aż 50 tysięcy złotych!

Nie szczepisz dzieci – zapłacisz karę. Grzywny mogą wynieść łącznie aż 50 tysięcy złotych!
fot. Rotorhead / freeimages.com

140 rodzin z województwa pomorskiego zostało ukaranych grzywnami za odmowę szczepienia swoich dzieci. Kary finansowe są niezwykle surowe i mogą wynieść maksymalnie aż 50 tysięcy złotych. Rodzice odwołują się do Ministerstwa Zdrowia. Nałożone na nich grzywny zostaną cofnięte, jeśli zmienią swoje decyzje i zaszczepią dzieci.

 

Prawdopodobnie większość rodziców będzie trwała przy swoich racjach. Tylko część ukaranych postanowiło zaszczepić dzieci, by uniknąć grzywny. Procedura państwowego napominania rodziców niechętnych do sztucznego uodparniania dzieci rozpoczyna się od pisemnych wezwań i apeli. Dalszym etapem jest grzywna, której wysokość to maksymalnie 10 tysięcy złotych. Może być nakładana wiele razy, jednak suma kar to maksymalnie 50 tysięcy złotych.

 

Ci z rodziców, którzy trwają przy swoich przekonaniach i bronią dzieci przed szczepieniami, odwołują się od decyzji wojewody. Ten jednak oddala wnioski, więc rodzice walczą o prawo do odmowy w Ministerstwie Zdrowia.

 

Główną motywacją kierującą rodziców do nie szczepienia dzieci jest obawa o powikłania związane ze sztucznym uodparnianiem jakie, ich zdaniem, mogą wystąpić u dzieci. Często powtarzanymi obawami jest zaistnienie autyzmu.

 Źródło: tvp.info

MWłDATA: 2015-11-06 10:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kto zmusza kogos powinien isc do wiezienia, szczegolnie jesli to zmuszanie jest wbrew Konstytucji RP, kodeksowi karnemu RP oraz przepisom unijnym. Namawianie do lamania prawa w Polsce powinno byc karane 3 miesiecznym aresztem. testy szczepionkowe rodem z Auschwitz kara 10 lat bezwzglednego wiezienia.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Kto kogo zaraża odrą, świnką, krztuścem czy różyczką. Kilka tysięcy nieszczepionych dzieci z powikłaniami poszczepiennymi czy dwadzieścia kilka milionów dorosłych nie zaszczepionych w dzieciństwie na część z tych chorób w ogóle albo bez szczepień przypominających. No dorośli - kto z Was przyjmuje dawki przypominające tych szczepień żeby mógł powiedzieć że nie jest nosicielem tych chorób i nie zaraża innych? No kto? Bo artykuły prasowe mówiące o pojawianiu się tych chorób w 99% mówią o tym że to dorośli zachorowali gdzieś tam na te choroby. Jak np. ostatnio w Morlinach gdzie kilka dorosłych osób zostało hospitalizowanych z powodu zachorowania na Odrę. To więc jak - ustanawiamy prawo że jeśli ktoś zarazi kogoś na jedną z tych chorób, na które są szczepienia to wypłaca odszkodowanie? Macie tyle odwagi żeby zaryzykować finansowo? A może macie tyle odwagi żeby przyjąć dawki przypominające tych szczepionek? Kto odważny? Kto zaszczepiony? Kto nie zaraża?
ponad 2 lata temu / Andrzej
 
"@Jacek: "Bogaci rodzice zapłacą 50000 zł i będą mieli zdrowe dzieci". A jeżeli jednak dziecko zachoruje i stanie się kaleką, państwo powinno ich obciążyć dożywotnio wysokim odszkodowaniem za krzywdę wyrządzoną swojemu dziecku :-D" A co z rodzicami dzieci, które po szczepieniu stały się kalekami? Co z moim kalekim dzieckiem? Państwo i służba zdrowia ma je w czterech literach. Na ile jestem w stanie zarobić na tyle finansuję rehabilitacje i leczenie. Prywatnie bo państwo i służba zdrowia nie bierze odpowiedzialności za powikłania poszczepienne. I jeszcze mam być ukarany za to że nie zgadzam się na dalsze okaleczanie mojego dziecka? A niby dlaczego? A o to że moje dziecko zarazi Was np. polio, tężcem, odrą czy krztuścem się nie martwcie. Najpierw żeby samo zachorowało musi zarazić się od Was dorosłych, którzy nie byli zaszczepieni na większość tych chorób albo Wasze szczepienia z dzieciństwa przestały już dawno działać.
ponad 2 lata temu / Andrzej
 
Niezaszczepione chore dziecko nie zarazi zaszczepionych dzieci. Zaszczep się rozumem.
ponad 4 lata temu / Pomyśl zanim palniesz bez sensu
 
Grzywna dla rodziców to jedna sprawa. A co z osobami, które są narażone na niebezpieczne choroby przez takie niezaszczepione dziecko? To również jest odpowiedzialność. Szczepionki są lekarstwem, niezwykle skutecznym. Zaszczepcie się wiedzą.
ponad 4 lata temu / Pomyśl
 
@Jacek: "Bogaci rodzice zapłacą 50000 zł i będą mieli zdrowe dzieci". A jeżeli jednak dziecko zachoruje i stanie się kaleką, państwo powinno ich obciążyć dożywotnio wysokim odszkodowaniem za krzywdę wyrządzoną swojemu dziecku :-D
ponad 4 lata temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.