DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Mamy, nowego kaznodzieje na miarę ks. Skargi.
1 miesiąc temu / nn
 
Pytanie do hierarchów Kościoła w Polsce: dlaczego nie odbyła się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia S.Wyszyńskiego??? We Włoszech kanonizowano młodzieńca niewiele lat po jego śmierci... W USA kanonizowano księdza... wszystko pięknie. A dlaczego w Polsce odłożono - nie wiadomo na jaki czas - beatyfikację Kard. Wyszyńskiego w Warszawie i beatyfikację heroicznego w czasie II WS - ks. Macha w Katowicach. Kto mi odpowie - dlaczego. Oglądałem kanonizację tego młodego Włocha w Asyżu - było to duże zgromadzenie wiernych - także w sytuacji szalejącej pandemii. Może nawet większej niż w Polsce...Było dużo wiernych wewnątrz bazyliki i dużo przed bazyliką... Kto w Polsce zahamował beatyfikację ??? Żałośni, tchórzliwi hierarchowie ?
2 miesiące temu / Jerry1954
 
Czy Pan to posłał do ks. b-pa Polaka? Co odpowiedział? Jesli nie - prosimy o akcję zbierania podpisów. ONI boją się dużej ilości świadomych i odważnych katolików.
2 miesiące temu / Mirosław Dakow
 
Nie trzeba zamykać kościołów, jeszcze trochę a ludzie sami przestaną odwiedzać przybytki boże.
2 miesiące temu / ewenement
 
Pierwsze gdzie sa pasterze??? Tam gdzie words swiecoba czyli ... Nie na ich. Zapomnieliscie jakie tlumy byly na placu sw.Piotra??? Papiez Franciszek mial tak dosyc pielgrzymow, ze zaczal ich prawie bic. A kilkanascie dni pozniej chidzil sam przez kilka miesiecy po pustyni placu I opowiadal za kim to sie nie modlil i o co. O matke ziemie, paczaMama na oltarzu dla kogo te kosciola maja byc teraz dla paczaTaty??? A moze paczaPaszy czyli muzulmanie?
2 miesiące temu / Maly polityk
 
@ organistka. Na terenie archidiecezji katowickiej był absolutny zakaz Mszy Świętej z udziałem choćby 1 wiernego. Nawet jakby ktoś stanął przed zamkniętym na cztery spusty kościołem podczas odprawiania Mszy, to i tak nie było żadnych, ale to żadnych szans na otrzymanie Komunii Świętej. Jak nie wiesz, to nie pisz. I teraz znowu arcybiskup się wypowiedział, że jeśli będzie liturgia bez udziału wiernych, to kościoły w ciągu dnia powinny zostać otwarte. To znaczy, że sytuacja z marca i kwietnia może się powtórzyć. I nawet, jeśli rząd dopuści niewielką ilość wiernych podczas Mszy, to na Śląsku arcybiskup na to i tak nie pozwoli. Mamy tu dodatkowo straszny reżim sanitarny, a w wielu kościołach Komunia Święta udzielana jest WYŁĄCZNIE na rękę, także dzieciom pierwszokomunijnym.
2 miesiące temu / Andrea
 
Duch św rządzi w KK.Na czasy komunizmu dawał biskupów zgodnych z okolicznościami tamtej epoki. Na obecne nie daje oportunistów tylko takich którzy zgadzają się z demokratycznie wybranym rządem . Jedna uwaga do piekła też można iść w pochodzie ,demokratycznie tym lub tamtym . tu aluzja do strajku tzw kobiet
2 miesiące temu / taki tam
 
Do Organistka - pewnie w Twojej Parafii bo w wielu niestety nie było takich możliwości. Tam gdzie księża są naprawdę wierzący odprawiano częściej Eucharystię i udzielano Komunii Sw. w ciągu dnia, ale tam gdzie kapłan to urzędnik a nie apostoł był przestrach przed policją i sanepidem oraz Kościół otwarty tylko dla 5 osób, które miały zamówioną intencję.
2 miesiące temu / R.
 
Organistka - Ty z racji wykonywanej pracy nie masz problemu z dostaniem się do kościoła, ale są miejsca, gdzie znowu liczy się wiernych i jak się zbierze wyznaczona ilość zamyka się drzwi, lub wywiesza informację, że więcej osób nie może wejść. Niejeden wierny, który przyszedł do kościoła i widzi kartkę że wstęp wzbroniony, odwróci się na pięcie i więcej nie przyjdzie. A gdy minie fałszywa pandemia może już nie wrócić do kościoła. Dlatego wszystkie ograniczenia są wielkim złem i księża nie powinni się na to godzić. Jak słusznie zauważyłaś że już teraz mało kto przychodzi w tygodniu na Mszę świętą, a jest to rezultat wcześniejszych i obecnych utrudnień, jakie księża stawiają ludziom. Niedługo będą mieć puste kościoły, ale za to całkiem sterylne i wolne od wirusa.
2 miesiące temu / stal
 
Elzbieta posilki spozywaj w masce moja rada bedzisz wiecznie zdrowo bezpieczna
2 miesiące temu / zbigniew
 
Kościoły nie były zamknięte ani w marcu, ani w kwietniu. Przez krótki czas mogło w nich przebywać 5 osób, ale to nie znaczyło, że są zamknięte. Księża w niektórych parafiach sprawowali więcej Mszy św. Można było być asystą - psalmistą, czytać modlitwę wiernych itd. i w ten sposób zapewnić sobie miejsce poza tymi pięcioma osobami. Poza tym w wielu kościołach na Mszach św. przebywało znacznie więcej osób i nie byli wyrzucani, choć tak, zdarzały się przypadki. Ale nie było to powszechną praktyką. Poza Eucharystią można było wejść do kościoła. Można było umawiać się z kapłanem na spowiedź św.w dowolnym terminie, także nie mieliśmy odciętej drogi sakramentalnej. Módlmy się i chodźmy do tych kościołów, rzeczywiście chodźmy, bo rzadko kto przychodzi w tygodniu na Mszę św.
2 miesiące temu / Organistka
 
@Elżbieta - cyt.: ''Również samo udzielanie komunii św. do ust i pozwalanie na to, żeby ludzie się tłoczyli przy balaskach.'' - No popatrz kobieto, po co oni się tak tłoczą przy balaskach? Nie lepiej to usiąść wygodnie w fotelu i obejrzeć mszę on-line, popijając kawę ze śmietanką? A jaka gwarancja, że koronaświrus nas nie dopadnie!
2 miesiące temu / Ewa
 
Nie sądzę, żeby hierarchowie poparli rządowe chęci zamknięcia kościołów, ale uważam, że gdyby im zależało na nas wiernych, to bardziej dbaliby o zachowanie reżimu sanitarnego w kościołach. Brak maseczek u księży rozdających komunię świętą to podstawowe niedopatrzenie. Mało mszy św.i brak wyznaczonych miejsc w ławkach na których siadaliby wierni zachowując odpowiednią odległość. Również samo udzielanie komunii św. do ust i pozwalanie na to, żeby ludzie się tłoczyli przy balaskach. Takie lekceważenie może być później przyczyną zamykania kościołów.
2 miesiące temu / Elżbieta
 
Czy Jezus znajdzie wiarę gdy powtórnie przyjdzie na Ziemię? Widzieliśmy przedsmak w marcu... Kapłani to jedno- ale my wierni też powinniśmy sypać głowy popiołem! Nie widziałam zaciętych walk o Mszę ani obronę przed Komunią na łapę. Właśnie oddziela się ziarno od plew i ... Daj Boże! W kościele zostają ci Prawilni dzisiaj!
2 miesiące temu / Yabadaba
 
Właściwie samo zdjęcie Prezydent RP na ambonie . . . mówi wszystko! Bo dzisiaj żaden Kapłan już się na ambonę nie fatyguje, widocznie została zarezerwowana tylko dla władzy . . . Skutki są już nie widoczne, a czujemy bat na plecach!
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Wszystko co się dzieje jest dopustem Bożym, może Bóg ma dosyć zmuszania nas do chodzenia do kościoła, do korzystania z sakramentow na siłę. Może gdy utracimy to wszystko to zdamy sobie sprawę czym to naprawdę jest i zapragniemy szczerze na nowo. Bogu zawsze chodzi o nasze dobro i życie wieczne. Ciężka próba przed nami, kto wytrwa do końca będzie zbawiony.
2 miesiące temu / Dagmara
 
Przecież Bóg jest wszędzie! Można uczestniczyć w Eucharystii online. Tak samo, jak nie musisz patrzeć na obrazek przedstawiający Jezusa by w niego wierzyć. Komunię można przecież przyjąć duchowo. Czemu spłaszczacie to wszystko do budynków. Można się modlić z rodziną, nie trzeba z obcymi. Poza tym narażanie życia poprzez przebywanie liczne w pomieszczeniu to wystąpienie przeciw piątemu przykazaniu. Duchowni dobrze robią, że nie narażają życia swojego i wiernych.
2 miesiące temu / Basia
 
Wiedźmy protestowały, "mamo", a ilość "zakażeń" spadła. Czyli zgodnie z logiką: chodzenie po dworze jest zdrowe. U nas sojusz tronu z ołtarzem jest tak ścisły że każde administracyjne zarządzenie rządu od razu obowiązuje w kościołach...
2 miesiące temu / Wojtek
 
juz Morawiecki i Niedzielski lagodza ton ale wiecie czemu? Plan zamkniecia Bozego Narodzenia jest nizmienny jednak szkopul w tym ze niebawem jest swieto swiatel Chanuki wiec musi byc teraz poluzowanie lecz od polowy grudnia nastapi atak ukierunkowanego na chrzecijan wirusa
2 miesiące temu / Jan
 
Chmura śmierci i tak się unosi nad nami, w powietrzu coraz mniej tlenu, a izolacja od bliskich i przyjaciół także od lekarzy powoduje lawinę depresji i zgonów. Tegoroczne hasło dla katolików - "Eucharystia daje życie" jasno wskazuje, gdzie ratunek. Korzystajmy z tego daru osobiście, a nie jak widzowie oglądający przez szybę cudzą ucztę weselną!
2 miesiące temu / Sofia
 
Hierarchowie bez mrugnięcia okiem przyklepią nawet całkowite i ostateczne zamknięcie kościołów.
2 miesiące temu / smartboy
 
A moze mamy protestowac? By nad nami unosila sie chmura smierci?
2 miesiące temu / mama
 
Cóż, dla świętego sic! spokoju EP oraz hierarhowie KK w czasie panującej epidemii zrezygnowali z wypełniania swojej misji jaką zapewnia im konkordat.
2 miesiące temu / m.
 
Panie Tomaszu Figura dziekuję Ci ze szczerego serca za to co napisałeś. Naród Polski mimo przeciwności i niesprzyjających czasów Kochał. Kocha i będzie Kochał Boga Wszechmogącego. Jego syna Jezusa Chrystusa i jego Matkę Maryje. Matkę wszystkich Polaków i wszystkich innych Narodów kochających Ją i uciekających się do Niej w chwilach zagrożenia. Matka Najświętsza zawsze spieszy na ratunek swoim dzieciom które Ufają Jej synowi Jezusowi i Jej samej. Bóg w swojej miłości dla Nas obdarzył Nas wielkim Szczęściem. Największym szczęściem i radością jaką możemy mieć tu na ziemi. Matką Najświętszą. To Ona od najdawniejszych czasów do dziś troszczy się o Nas niosąc Nam radość i pocieszenie w chwilach tragicznych dla Nas. Jest z Nami w chwilach Naszego upadku i Naszych lepszych dni. Módlmy się dziękując za te wielkie łaski. Wspierajmy swoimi modlitwami naród francuski który kiedyś upadł a dziś powstaje jak Feniks z popiołów. Bóg z Wami.
2 miesiące temu / Eugeniusz Kanad
 
W czasach historycznych średniowieczu ludzie zbierali się w kościołach modląc o pomoc a w chwili obecnej odpędza się ludzi od kościoła bo się zarażą, zakazuje się przyjmowanie sakramentów. Tylko gdzie szukać zbawienia jak nie w kościele u Boga, wymyślają bezmyślne ataki na księży, od zawsze kościół rządził się swoimi sprawami, gdzie szukać pomocy w sejmie tam nam nikt nie pomoże potrzebna tylko szczera modlitwa to nas uchroni od złego bo szatan zaczyna rządzić światem.
2 miesiące temu / jack
 
Gdzie byli i są hierarchowie, co zrobił episkopat bp Gądecki? Oczekuje ,że rząd rozwiąże w wielu dziedzinach te dziedziny,które należa do nauczania biskupów,kapłanów Katolickich? Czy nie czas  wziąć przykładu z Papieża Grzegorza Wielkiego? Który w 590r. kiedy panowała w Rzymie pandemia dżumy najpierw wzywa do pokuty i nawrócenia następnie organizuje 7 gigantycznych procesji rzymskich pokutnych. Gdy dochodzą do Zamku Anioła Ma widzenie Chórów Anielskich -śpiewających Regina Caeli.Letare -oraz Anioła chowającego skrwawiony miecz do pochwy na Zamku Anioła czyli na Mausoleum Cesarza Hadriana w Rzymie i...w pewnym momencie epidemia ustaje. Papież i lud mimo kataklizmów i klęski odwoływał się do Boga.Ludność  miała świadomość wewnętrzną i nie potrzebowała podpowiedzi bo Papież i lud Rzymu wiedział co należy robić- należy podjąć akcję pokuty.
2 miesiące temu / Roman
 
Dawniej w czasach jakiejkolwiek pandemii, zarazy Kościoły nigdy nie były zamykane. Wręcz przeciwnie- było w nich mnóstwo wiernych wypraszajacych u Boga zamiłowania i zakończenia zarazy. Co z nasza Wiarą dziś się stało!? Covid ważniejszy od Boga??? Opamietajmy się, bo sami siebie poznawiamy Bożej opieki dając się manipulować złemu duchowi, który okrada nas z Sakramentow i bliskości że Stwórcą. A Czas jest już ostatni. Więc warto patrzeć i Wiedzieć o co idzie w tej grze między Niebem a Piekłem.
2 miesiące temu / Emma
 
Grypa 19 rozwalił system, a kościół dał się podejść - coraz słabszych mamy tych księży....
2 miesiące temu / Tik-Tak
 
zwrócić się do naszych pasterzy z prośbą... NIE. z ŻĄDANIEM !!
2 miesiące temu / Mirosław Dakow
 
Zestawienie tytułu "Nie pozwólmy zamknąć kościołów" z fotką PMM na kościelnej ambonie może rodzić w umysłach pobieżnie przeglądających portal skojarzenie, jakoby to PMM apelował o czynną niezgodę na zamykanie kościołów, zwłaszcza, że wcześniej znany był z prokatolickich, przedwyborczych wystąpień, a ostatnio nawet odstąpił od narodowej kwarantanny. Skojarzenie takie może też być uprawdopodobnione ogólną wymową artykułu, którego morał zdaje się brzmieć: "Wprawdzie PMM wprowadza ograniczenia i rozważa zamknięcie kościołów, ale kościelni hierarchowie nie są od niego nic lepsi, bo sami pozamykali się w swych sterylnych domkach i nie tylko nie protestują, ale nawet nakłaniają wiernych do zgody na odbieranie im swobód, tu: swobody praktykowania kultu. Fakt, hierarchowie są mało aktywni w obronie dostępu do kościołów, ale z drugiej strony jest obawa, że skoro rządowe media nieudanie prorokowały lawinę zakażeń po marszach kobiet, to wyprorokują ją skutecznie po masowych
2 miesiące temu / mszach
 
@Myślcie! A można też pomyśleć, że statystyki są niewiarygodne, bo oparte o niewiarygodne testy.
2 miesiące temu / Ryś
 
Jeśli to ćwiczenia bo wirus jest raczej administracyjny niz rzeczywisty to wypadamy raczej słabo. kilka tysięcy chorych rozwala służbe zdrowia, władza szaleje i zdziela wszystkich po równo nie mając planu po za zadłużaniem się. Kościół chowa się w spokojnych i sterylnych domkach. Co to będzie gdy przyjdzie z dronami i bronią chińczyk ateista? Co bedzie gdy na prawde ktoś będzie chciał wprowadzić nam komunizm? Czy my dziś potrafimy mieć jakąś odtrutkę na tą sytuację? Na omnipotencję władzy rzadowej? Wojna? Jeszcze nie, to dopiero ćwiczenia. Ale ćwiczenia mają konsekwencje. .
2 miesiące temu / Antoni .
 
Artykuł w punkt. Może być spokojnie listem otwartym do KEPu.
2 miesiące temu / SOLO_DIOS_BASTA
 
Francja odczuwa wielki głód Boga. Natomiast w Polsce nie słyszałem by ludzie modlili się przy kościołach bo np. limity ograniczają ilość osób w kościele. Polacy co zrobiliśmy z chrztem świętym.
2 miesiące temu / oremus
 
Artykuł świetny, ale w komentarzach coraz więcej troli. Domyślamy się, kim są...
2 miesiące temu / NICK
 
A pan to wie co się w ogóle dzieje na świecie? Nie zauważył, że rząd nie chce lock downu? Że nie chce dalszych obostrzeń, bo np. nie ma na nie pieniędzy? Albo boi się utraty wyborców? Żeby był lockdown to powinno być ponad 27 tys. zakażeń dziennie przez tydzień. Jest mniej. Jaki jest w tym udział potężnie mniejszej liczby testów - nie wiem, nie robiłem badań, ale fakt jest taki że podawane przez wladze liczby pozytywnych wyników spadają ostatnio wyraźnie i konsekwentnie. Trend jest oczywisty. Widać, że idziemy w stronę otwierania kraju. Kościołów więc nie zamkną. Proszę patrzeć co się dzieje na świecie, w Polsce, zanim się napisze tekst!
2 miesiące temu / Clementinou
 
@Ewa i inni podobnie argumentujący: jakoś mimo wcześniejszych historycznych prawdziwych i groźnych epidemii, katolicy jakoś nie wyginęli. A przyjmowali komunię do ust i kapłani im posługiwali mimo realnej groźby śmierci. Proponuję lektury o tych czasach jest ich wiele. Tak obecny oportunizm i wygodnictwo księży i hierarchów naprawdę trudno czymkolwiek obronić. Jako pierwsi służą cesarzowi a zapominają o tym, że należy służyć Bogu! Jak również zapominają, to chyba z tchórzostwa, że mają obowiązek przypominać "cesarzowi" o jego obowiązkach wobec Boga!
2 miesiące temu / q
 
POLAK? TO OREDOWNIK EWANGELISTY NIEDZIELSKIGO I MORAWIECKIEO
2 miesiące temu / olek
 
Zeby sie tylko zgadzali na zamykanie kosciolow. Polak niby prymas wrecz mowil ze jezeli pojdziesz w swieta do kosciola masz grzech ciezki, a potem nastepny cytat, czekam na dalsze obostrzenia od rzadu. W pazdzierniku nawolywal zeby byly odwolane nabozenstwa na cmentarzach. Zenada!!! Wstyd i hanba!!!
2 miesiące temu / Lola do Gryf
 
I kto to mówi.
2 miesiące temu / andrzej
 
Obostrzenia wychodzą od wladz świeckich, a nie duchownych.Na dzień 16.listopada jest to 1 osoba na 15 m świątyni.A to że biskup Polak apelował o zamknięcie cmentarzy w Wszystkich Świętych to wykazał się troską o wiernych ale też żeby nikt nie mógł zarzucić wzrostu zakażeń z powodu dużej liczby ludzi na cmentarzach. Módlmy się jednak aby podczas Bożego Narodzenia nie było zakazu uczestnictwa wiernych.
2 miesiące temu / Ewa
 
@Myśliciel wyłącz tvp i tvn a potem przestrzegaj zasad covireżimu jak długo chcesz, chyba, że włączysz myślenie które tv ci całkiem zastąpiła. Nikt nie neaguje istnienia virusa tylko nie zamyka się kraju, gospodarki, szpitali etc. zostawiając ludzi na pastwę losu. Od kilku dni chciałem dostać się do lekarza który by obejrzeć zechciał moją ranę która z reguły jesienią się otwiera i ... nic, w końcu zapłaciłem 250 i prywatnie mnie przyjęli, ale po pierwsze pracowałem ponad 40 lat, poza tym ja mam by zapłacić ale wiem, że nie każdy ma... więc zamykanie Kościoła nie pomoże, pomoże otwarcie gospodarki a przede wszystkim służby zdrowia.
2 miesiące temu / Kpt. Żbik
 
Cytat z artykułu: "staje się doświadczeniem ?bezbożnych? Francuzów; ludzi, którzy pierwsi rzucili duchowieństwo pod gilotyny. Dzisiaj dzieci tamtej rewolucji błagają o choćby jedno spotkanie z Chrystusem." Skąd wiadomo, że ci Francuzi, którzy teraz otaczają zamknięte kościoły i modlą się pod nimi to dzieci rewolucji francuskiej? A może wcale nie są to nagle nawróceni bezbożni Francuzi, tylko są to francuscy katolicy, którzy nie są duchowymi spadkobiercami rewolucji francuskiej i którzy na co dzień starają się prowadzić pobożne życie.
2 miesiące temu / Skąd wiadomo..
 
Ostatnio na kazaniu w mojej parafii pewien ksiądz wyraźnie modernista, który najpierw patrzy kogo z wiernych pozdrowić wychodząc do ołtarza powiedział, że my wszyscy jesteśmy już "obywatelami nieba"! Cokolwiek by to miało znaczyć, taka jest mentalność wielu z nich, niestety...
2 miesiące temu / q
 
Hierarchowie Kościoła Katolickiego i to nie tylko w Polsce, w czasie tej 'pandemii" dali nam wszystkim antyświadectwo swojej wiary. Zamiast trzymać się Boga i Jego słuchać, posłuchali wydających rozkazy nowego rządu światowego i zaczęli zwijać Kościół. Życie i zdrowie doczesne wiernych okazało się dla nich rzekomo ważniejsze niż życie duchowe i wieczne tychże. Zastanawiam się czy ci hierarchowie są aby naprawdę członkami Kościoła walczącego, czy nie pomylili denominacji, bo tak tchórzliwie i gremialnie chowających się w swoich pałacach liderów Episkopatów historia jeszcze nie widziała. Czy tak zachowują się Pasterze? Kim są ci wszyscy biskupi, arcybiskupi, którzy uni sono zgadzali się na zamknięcie świątyń i to kiedy! - w czasie Wielkanocy! Ludzie o zajęczych sercach nie są godni, ani zdolni, by stać na czele Kościoła i Nim zarządzać.
2 miesiące temu / Gryf
 
Naprawdę tak trudno dać odpowiedź dlaczego biskupi tak postępują ?? A jeśli tak robią jak robią to czy to prawdziwi pasterze czy tylko tak odziani ? Owcza skóra .... Po owocach ..... itd itd ......
2 miesiące temu / hen65
 
Jak to nie ma nic o tym co zrobić, z rękami po profanacji Komuni na rękach? Należy wylizać ręce! Przepraszam za dosadność ale jestem rozgniewany na biskupów za ich oportunizm!
2 miesiące temu / q
 
Drodzy antycovidowcy, antymaseczkowcy, antypisowcy etc.! Wszystko zależy od Was. Przestrzegajcie zaleceń sanitarnych, zakładajcie maseczki, dezynfekujcie ręce, ograniczcie wszelkie zgromadzenia itd., to nie będzie trzeba zamykać kościołów i innych miejsc. Ale też nie nawołujcie do zniesienia tych zaleceń i ograniczeń, dopóki statystyki pandemiczne się nie poprawią. Chyba, że macie w nosie zasady i dobro wspólne.
2 miesiące temu / Myślcie!
 
Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie!
2 miesiące temu / JW
 
Zadeklarowany aborcjonista nienawidzi życia, Kościoła Katolickiego i wiernych. Zamkną kościoły, zresztą nie mają wyjścia bo boją się swoich zwierzchników.
2 miesiące temu / gosc
 
Po prostu chrzescijanin powinien ufać Bogu ale rowniez używać rozumu i słuchać biskupów, ponieważ synergia i posłuszeństwo to wyższy poziom duchowości. A obrażanie się na biskupów to raczej dziecinada...chwala Panu
2 miesiące temu / krokodyl
 
Krucjata różańcowa od 21.11.2020 do 1.04.2021. o uwolnienie Mszy św.
2 miesiące temu / Nasza broń
 
To prawda co pisze pan Tomasz Figura. Biskupi powydawali dekrety, w których na pierwszym miejscu jest mowa o dyspensie, ograniczeniu liczby wiernych w kościołach, maseczkach, konieczności zainstalowania płynów do dezynfekcji w kościołach, foliach na kratki konfesjonału i oczywiście i o komunii na rękę.Przykre, że nie ma nic co zrobić z partykułami pozostałymi na ręce - to widocznie nieistotne. Taki dekret mógłby wydać równie dobrze pracownik sanepidu, a nie biskup.
2 miesiące temu / stal
 
Prawdę mówiąc to moje pierwsze zdziwienie wywołały zdjęcia, klęczących ludzi kiedy płonęła katedra Notre Dame. Mam wątpliwości czy podobna sytuacja byłaby w Polsce kiedy nie daj Bóg spotkałoby to którąś z naszych katedr. Jak widać słynna RESZTA jest nawet w tak zlaicyzowanych społeczeństwach jak Francja.
2 miesiące temu / Wojciech
 
TAK BYSMY CHCIELI ale nie bez przyczyny Episkopat nie dopuscil do beatyfikacji Prymasa Wyszynskiego bo jest dla nich wyrzutem na to co juz uczynili a slynne slowa Prymasa NON POSSUMUS wlasciwie teraz przejal Kaczynski a gdyby mial takt i wyczucie w kontekscie wymuszonego zakazania tej beatyfikacji nigdy nie osmielilby sie na nasladowanie Prymasa a moze jest to w jego wydaniu celowe ? masoneria uwielbia takie dzialania;Czas pokaze
2 miesiące temu / zbigniew
 
Dzięki za ten artykuł! Czy na zdjęciu Morawiecki, czy ktoś tak bardzo podobny, bo nie ma w opisie. Tytuł artykułu nie pasuje do osoby M. Morawieckiego.
2 miesiące temu / Gość
 
Dziękuję za ten artykuł. Powinniśmy się jednoczyć i w sytuacji, gdy będą chcieli zamknać Kościoły reagować.
2 miesiące temu / Janina
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.