DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

„Nie podoba mi się ta Polska”! Skandaliczne słowa Daniela Olbrychskiego

„Nie podoba mi się ta Polska”! Skandaliczne słowa Daniela Olbrychskiego
fot.Radoslaw NAWROCKI/FORUM

Nie podoba mi się ta Polska. Nie tylko obóz rządzących, ale i społeczeństwo, które tak zdecydowało, a jeszcze bardziej to, które wzruszyło ramionami i stwierdziło, że nie warto brać udziału w tak ważnych momentach, jakimi są wybory – powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl Daniel Olbrychski.

 

Aktor znany m.in. z udziału we wszystkich częściach trylogii Henryka Sienkiewicza zekranizowanej przez Jerzego Hoffmana stwierdził, że nie utożsamia się ze społeczeństwem, w którym ponad połowa obywateli „nie skorzystała z możliwości” wzięcia udziału w wyborach. Jego zdaniem współcześni Polacy są „zupełni inni” niż ci „z czasów jego młodości, gdy to Solidarność decydowała, jaka Polska będzie”.

 

– Mam wrażenie, że marnowane jest to, co się udało w 1989 roku. Społeczeństwo popiera tych, którzy w pewien sposób chcą wrócić do tego, co było.  To nie są moi politycy, nie są reprezentantami mojego sposobu myślenia, są mi kompletnie obcy a część społeczeństwa, która ich popiera, bardzo mnie rozczarowuje i zdumiewa swoją bezmyślnością, brakiem wiedzy historycznej, brakiem wyobraźni wreszcie – podkreślił.

 

Zdaniem Olbrychskiego problemem dzisiejszej Polski jest słaba opozycja, która pomimo licznych protestów i marszów wyrażających sprzeciw wobec dzisiejszej władzy „nie umie zmienić rzeczywistości”. – Rzeczywistość zmieniają wybory, a w trakcie nich połowa wyborców została w domu albo na działce, bo było ciepło – ocenił aktor.

 

W ocenie Olbrychskiego Polacy są „społeczeństwem anarchistycznym, trudnym do okiełznania”, ale „nasze wybory są czasem tak zasmucające jak w tej chwili sondaże przedwyborcze”.

 

Źródło: dziennik.pl

TK


DATA: 2018-01-16 08:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

olbrychski i jemu podobni polskojęzyczni pasożytnicy jak holland, lempart, gross, michnik, hartmann, itp. itd., niech najpierw się umyją porządnie, pójdą do fryzjera, ci rodzaju męskiego /choć hartmann to nie wiem kim toto jest ten piewca kazirodztwa/ ogolą swe obleśne gęby dokładnie, naprawią uzębienie a inni wyczyszczą przyzwoicie zżółknięte od nikotyny i koszer mięsa zęby, niech założą czyste schludne ubrania...i dopiero w ogóle niech się odzywają. A jako, ze kazde z nich jest zaledwie polskojęzyczne niech MILCZY na temat Polski i Jej historii bo łże celowo i z premedytacją dla własnych haniebnych interesownych korzysci i na zlecenie przedsiębiorstwa holokaust z USA i komnunistow izraelskich! LOS bowiem nierychliwy ale okrutnie i przewrotnie dązy do sprawiedliwości i SZCZEGÓLNIE ZA FAŁSZYWE SWIADECTWO czyli za załgiwanie PRAWDY wcześniej czy później szubrawcom sprawi srogie manto!
ponad 1 rok temu / BB.
 
A trzeź był czy pijany jak to gadał?
ponad 1 rok temu / Zen
 
Największym problemem dla Pana -Panie Danielu jest obecnie sam Pan i pańskie ego z którego nie możesz zmienić. Mimo tego; Pozdrawiam Pana i ufam w pańska przemianę. Zdrowia Życzę. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Stanislavus.
 
Przecież zawsze Danielu możesz wyjechać i pić gdzie indziej. Jest w końcu tyle miejsc na świecie.
ponad 1 rok temu / kaktus57
 
Tylko olbrychski wie jak powinniśmy głosować!Tak dobrze się wszystkim żyło, nie było afer(Vat, amber, itd)i naród zgłupiał według olbrychskiego? Wszyscy mieli po 7 mieszkań( jak prezydent Gdańska)i nagle wybrali PIS!
ponad 1 rok temu / Wilk
 
Wybory znowu za 2 lata. Niech Polacy dobrze wybiorą, oby bez aferzystów(amber, Vat, itp) i nadzwyczajnych kast(50zł skradzione staruszce)!
ponad 1 rok temu / wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.