DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2018 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

„Nie podoba mi się ta Polska”! Skandaliczne słowa Daniela Olbrychskiego

„Nie podoba mi się ta Polska”! Skandaliczne słowa Daniela Olbrychskiego
fot.Radoslaw NAWROCKI/FORUM

Nie podoba mi się ta Polska. Nie tylko obóz rządzących, ale i społeczeństwo, które tak zdecydowało, a jeszcze bardziej to, które wzruszyło ramionami i stwierdziło, że nie warto brać udziału w tak ważnych momentach, jakimi są wybory – powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl Daniel Olbrychski.

 

Aktor znany m.in. z udziału we wszystkich częściach trylogii Henryka Sienkiewicza zekranizowanej przez Jerzego Hoffmana stwierdził, że nie utożsamia się ze społeczeństwem, w którym ponad połowa obywateli „nie skorzystała z możliwości” wzięcia udziału w wyborach. Jego zdaniem współcześni Polacy są „zupełni inni” niż ci „z czasów jego młodości, gdy to Solidarność decydowała, jaka Polska będzie”.

 

– Mam wrażenie, że marnowane jest to, co się udało w 1989 roku. Społeczeństwo popiera tych, którzy w pewien sposób chcą wrócić do tego, co było.  To nie są moi politycy, nie są reprezentantami mojego sposobu myślenia, są mi kompletnie obcy a część społeczeństwa, która ich popiera, bardzo mnie rozczarowuje i zdumiewa swoją bezmyślnością, brakiem wiedzy historycznej, brakiem wyobraźni wreszcie – podkreślił.

 

Zdaniem Olbrychskiego problemem dzisiejszej Polski jest słaba opozycja, która pomimo licznych protestów i marszów wyrażających sprzeciw wobec dzisiejszej władzy „nie umie zmienić rzeczywistości”. – Rzeczywistość zmieniają wybory, a w trakcie nich połowa wyborców została w domu albo na działce, bo było ciepło – ocenił aktor.

 

W ocenie Olbrychskiego Polacy są „społeczeństwem anarchistycznym, trudnym do okiełznania”, ale „nasze wybory są czasem tak zasmucające jak w tej chwili sondaże przedwyborcze”.

 

Źródło: dziennik.pl

TK


DATA: 2018-01-16 08:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

olbrychski i jemu podobni polskojęzyczni pasożytnicy jak holland, lempart, gross, michnik, hartmann, itp. itd., niech najpierw się umyją porządnie, pójdą do fryzjera, ci rodzaju męskiego /choć hartmann to nie wiem kim toto jest ten piewca kazirodztwa/ ogolą swe obleśne gęby dokładnie, naprawią uzębienie a inni wyczyszczą przyzwoicie zżółknięte od nikotyny i koszer mięsa zęby, niech założą czyste schludne ubrania...i dopiero w ogóle niech się odzywają. A jako, ze kazde z nich jest zaledwie polskojęzyczne niech MILCZY na temat Polski i Jej historii bo łże celowo i z premedytacją dla własnych haniebnych interesownych korzysci i na zlecenie przedsiębiorstwa holokaust z USA i komnunistow izraelskich! LOS bowiem nierychliwy ale okrutnie i przewrotnie dązy do sprawiedliwości i SZCZEGÓLNIE ZA FAŁSZYWE SWIADECTWO czyli za załgiwanie PRAWDY wcześniej czy później szubrawcom sprawi srogie manto!
9 miesięcy temu / BB.
 
A trzeź był czy pijany jak to gadał?
9 miesięcy temu / Zen
 
Największym problemem dla Pana -Panie Danielu jest obecnie sam Pan i pańskie ego z którego nie możesz zmienić. Mimo tego; Pozdrawiam Pana i ufam w pańska przemianę. Zdrowia Życzę. Z Panem Bogiem
9 miesięcy temu / Stanislavus.
 
Przecież zawsze Danielu możesz wyjechać i pić gdzie indziej. Jest w końcu tyle miejsc na świecie.
9 miesięcy temu / kaktus57
 
Tylko olbrychski wie jak powinniśmy głosować!Tak dobrze się wszystkim żyło, nie było afer(Vat, amber, itd)i naród zgłupiał według olbrychskiego? Wszyscy mieli po 7 mieszkań( jak prezydent Gdańska)i nagle wybrali PIS!
9 miesięcy temu / Wilk
 
Wybory znowu za 2 lata. Niech Polacy dobrze wybiorą, oby bez aferzystów(amber, Vat, itp) i nadzwyczajnych kast(50zł skradzione staruszce)!
9 miesięcy temu / wilk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.