DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Zabawne, ze rzecznik tak zaznacza ze "od poczecia, a nie od numeru PESEL", a dzieci polskich par jednoplciowych nie moga co liczyc nawet na PESEL bez interwencji rzecznika.
11 miesięcy temu / Danuta Kozbańs
 
Popieram w pełni i całą sobą, nareszcie ktoś mądry , bez dewiacji
ponad 1 rok temu / Małgorzata
 
Dziękuję panu Mikołajowi za te słowa. Wszystkie dzieci są ważne - te narodzone i te nienarodzone. O jedne się trzeba troszczyć, a i drugich nie zaniedbywać. Zdecydowanie zgadzam się z definicją dziecka z Ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka. Jesteśmy ludźmi od pierwszej komórki naszego własnego ciała, która obdarzona jest własnym, unikalnym genotypem - i nigdy, aż po ostatni oddech, nie przestajemy nimi być. Nie jesteśmy jak garść kamyczków, która w jakimś tajemniczym momencie nagle magicznie ożywa. Bo czy rzecz może się zamienić w istotę żywą? Polecam wszystkim Czytelnikom cały wywiad z panem Rzecznikiem tytuł: "Rodzina to filar społeczeństwa". Porusza w nim on także kwestię problemów, z jakimi aktualnie borykają się dzieci już narodzone.
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 
z całym szacunkiem ale zdecyduj się na jakiej płaszczyźnie dyskutujesz ,na prawnej czy biologicznej
ponad 1 rok temu / do @Adam
 
@ @Adam 500+ przysługuje każdej rodzinie już na pierwsze dziecko, bez względu na dochody.Ja wyznaję pogląd, że dziecko jest dzieckiem od poczęcia, dlatego postuluję wypłacanie 500+ już za okres ciąży.
ponad 1 rok temu / Adam
 
500 plus ma być wyznacznikiem tego czy dziecko jest dzieckiem? To co z jedynakami w bogatych rodzinach, na których nie bierze się 500 plus? Nie są dziećmi?
ponad 1 rok temu / @Adam
 
Inni mówią, że "to", co się poczeło, to zlepek komórek, płód i takie tam, co można rozerwać na strzępy. Kiedyś były takie srogie kary, że np ludzi końmi rozrywano na strzępy. Myślę, że te mordowane maleństwa, czują podobnie jak tamci ludzie ginący tak okrutną śmiercią. Poza tym, to przecież z tego tzw zlepka komórek, nie rozwija się kura, czy krokodyl, tylko rodzi się CZŁOWIEK.
ponad 1 rok temu / A.
 
Do szkoły, ignorancie. Płód to też jest dziecko, podobnie jak noworodek to też jest dziecko.
ponad 1 rok temu / @Aha
 
W takim razie dlaczego nie płaca 500 od poczęcia tylko od urodzenia?
ponad 1 rok temu / Adam
 
Czy adopcja duchowa osoby LGBT wymaga jej zgody? Uważam, że powinna...
ponad 1 rok temu / @tylko modlitwa
 
Ilu z Was należy do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę? Jeśli nie należycie - zapiszcie się, bo tylko m odlitwa może nas uratować. Można adoptować duchowo osobę LGBT - zróbcie to, bo inaczej już po nas.
ponad 1 rok temu / tylko modlitwa
 
Niech rzecznik zajmie się urodzonymi dziećmi - głodnymi, bitymi, porzucanymi, gwałconymi przez dorosłych, staczających się w patologię itd itd. Jest Pan rzecznikiem praw DZIECI, nie płodów. O wiele więcej czasu zajmuje się Pan kwestiami nienarodzonych niż urodzonych, którzy często mają tu swoje własne piekło, które przeżywają latami. Dla tych dzieci pan nic nie robi.
ponad 1 rok temu / Aha
 
to stosunkowo nowe myślenie ,płody po poronieniu można pochować dopiero od 2007 roku oficjalnie z księdzem
ponad 1 rok temu / lil
 
Zastanawia mnie jedno, jak to się stało, iż w ustawie o Rzeczniku Praw Dziecka jest taki zapis, który wprost mówi,że dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia ; natomiast w Konstytucji RP takie stwierdzenie było niemożliwe ? Można sądzić, że dopóki w Sejmie nie powstanie większość konstytucyjna optująca za życiem a nie śmiercią, będzie taka dychotomia, gdzie przepis w randze ustawy uznaje człowieka od chwili poczęcia, natomiast Konstytucja RP nie.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
W takim razie dlaczego 500+ jest wypłacane dopiero po urodzeniu dziecka, a nie od momentu jego poczęcia ?
ponad 1 rok temu / Sebastian
 
Niech rzecznik zajmie się urodzonymi dziećmi - głodnymi, bitymi, porzucanymi, gwałconymi przez dorosłych, staczających się w patologię itd itd. Jest Pan rzecznikiem praw DZIECI, nie płodów. O wiele więcej czasu zajmuje się Pan kwestiami nienarodzonych niż urodzonych, którzy często mają tu swoje własne piekło, które przeżywają latami. Dla tych dzieci pan nic nie robi.
ponad 1 rok temu / Aha
 
Nie obronimy bo uznaliśmy zboczenców za normę. Rzucono perły przed świnie i właśnie nas zaczynają tratować.
ponad 1 rok temu / Jot
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.