DZIŚ JEST:   29   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
 
 
 
 

Nie PESEL czyni człowiekiem. Rzecznik Praw Dziecka odpiera lewacką narrację

Nie PESEL czyni człowiekiem. Rzecznik Praw Dziecka odpiera lewacką narrację
Fot. Andrzej Hulimka/Forum

Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka nie zgodził się z narracją dotyczącą praw dziecka. Aktywiści lewaccy kwestionowali w tym kontekście naukowe ustalenia wyraźnie wskazujące, że o człowieku – a więc i prawach mu przysługujących – mówimy od chwili poczęcia. Nie od 12 tygodnia ciąży, nie od narodzin, czy od chwili nadania numeru PESEL.

 

RPD w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” podkreślił, że prawo jest w tej kwestii jednoznaczne i żaden światopogląd tego nie zmieni. - Artykuł 2 ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka mówi wprost, że dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności. Od poczęcia! Nie od urodzenia, nadania PESEL, ale od poczęcia. Będę to powtarzać do znudzenia – człowiekiem jest każda istota od poczęcia! Muszę to powtarzać, bo część środowisk o tym zapomniała, przekonując, że można nienarodzone dzieci zabijać na życzenie – podkreślił Mikołaj Pawlak.

 

Pytany o jego stanowisko do prób ograniczenia tzw. legalnej aborcji wskazał, że urząd RPD nie ma inicjatywy ustawodawczej, ale będzie wspierał projekty służące życiu. Dodał przy tym, że nacisk trzeba położyć na „skuteczną, realną pomoc rodzinom i ich niepełnosprawnym dzieciom”.

 

Rzecznik zadeklarował też, że będzie stał na straży praw dzieci i rodziców. Wynikają one z Konwencji o Prawach Dziecka ONZ (ochrona tożsamości i stosunków rodzinnych) oraz Konstytucji RP (zapewnia ona prawa rodzicom do wychowywania dzieci w zgodzie ze swymi przekonaniami). - Filarem społeczeństwa jest i pozostanie rodzina. Bez dzieci nie ma przyszłości. A natura nie ulega światopoglądom czy modzie, po prostu już tak jest i zawsze było, że dzieci rodzą się ze związku kobiety i mężczyzny. I takich praw musimy bronić, bo od nich zależy nasza przyszłość – dodał.

 

Źródło: naszdziennik.pl

MA


DATA: 2019-11-21 07:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zabawne, ze rzecznik tak zaznacza ze "od poczecia, a nie od numeru PESEL", a dzieci polskich par jednoplciowych nie moga co liczyc nawet na PESEL bez interwencji rzecznika.
10 miesięcy temu / Danuta Kozbańs
 
Popieram w pełni i całą sobą, nareszcie ktoś mądry , bez dewiacji
11 miesięcy temu / Małgorzata
 
Dziękuję panu Mikołajowi za te słowa. Wszystkie dzieci są ważne - te narodzone i te nienarodzone. O jedne się trzeba troszczyć, a i drugich nie zaniedbywać. Zdecydowanie zgadzam się z definicją dziecka z Ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka. Jesteśmy ludźmi od pierwszej komórki naszego własnego ciała, która obdarzona jest własnym, unikalnym genotypem - i nigdy, aż po ostatni oddech, nie przestajemy nimi być. Nie jesteśmy jak garść kamyczków, która w jakimś tajemniczym momencie nagle magicznie ożywa. Bo czy rzecz może się zamienić w istotę żywą? Polecam wszystkim Czytelnikom cały wywiad z panem Rzecznikiem tytuł: "Rodzina to filar społeczeństwa". Porusza w nim on także kwestię problemów, z jakimi aktualnie borykają się dzieci już narodzone.
11 miesięcy temu / Czytelniczka
 
z całym szacunkiem ale zdecyduj się na jakiej płaszczyźnie dyskutujesz ,na prawnej czy biologicznej
11 miesięcy temu / do @Adam
 
@ @Adam 500+ przysługuje każdej rodzinie już na pierwsze dziecko, bez względu na dochody.Ja wyznaję pogląd, że dziecko jest dzieckiem od poczęcia, dlatego postuluję wypłacanie 500+ już za okres ciąży.
11 miesięcy temu / Adam
 
500 plus ma być wyznacznikiem tego czy dziecko jest dzieckiem? To co z jedynakami w bogatych rodzinach, na których nie bierze się 500 plus? Nie są dziećmi?
11 miesięcy temu / @Adam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.