DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

„Nie oddamy wam, Telewizji Trwam”

„Nie oddamy wam, Telewizji Trwam”
fot. pam

Łańcut, Zabrze, Zabierzów oraz Biała Podlaska to miejscowości, przez które przeszły dziś marsze w obronie wolności słowa, w obronie Telewizji Trwam. Jutro kolejne manifestacje odbędą się w Lubartowie i Mrągowie. – Radio Maryja i Telewizja Trwam to media, które formują ludzi, uczulają na wartości związane z wiarą, z dziedzictwem narodowym, trudno więc dziś, gdy są one dyskryminowane nie mówić: „Nie oddamy wam, Telewizji Trwam” – mówił na rozpoczęcie marszu w Zabierzowie Bogdan Dobosz z Komitetu Gminnego PiS.

 

Marsz w Zabierzowie poprzedziła Msza św. – „Musimy siać, choć grunta nasze marne”. Musimy siać. To jest nasza odpowiedź na wezwanie, jakie kieruje do nas Jezus Chrystus i jakie płynie z Radia Maryja i Telewizji Trwam. Tu jesteśmy dziś my – zabierzowskie mohery, ludzie, którzy przez różnorodne statystki określani są jako drugiej kategorii. My jednak nie zniechęcamy się i walczymy o to, co polskie i katolickie, walczymy w obronie Telewizji Trwam. Zróbmy wszystko, aby ziarno Bożego słowa mogło wydawać owoc obfity – apelował do uczestników uroczystości ks. prałat Stanisław Kozieł, proboszcz z Bolechowic, który przewodniczył Eucharystii.

 

W zabierzowskim marszu w obronie mediów uczestniczyło ponad 150 osób. Wśród nich byli posłowie na Sejm RP, wójt Zabierzowa oraz radni. – Bardzo się cieszę, że jesteśmy tu dziś pod biało-czerwonymi flagami. Walczymy w dobrej sprawie. Uczestniczymy w tworzeniu historii. To, co przeżywamy to wielkie historyczne chwile. Przez całą Polskę przetaczają się marsze w obronie wolnych mediów. Ten rok jest pod tym względem rekordowy – mówiła do zgromadzonych posłanka Barbara Bubula. Jak podkreśliła, Telewizja Trwam stoi przy wartościach, przy tym, co katolickie i polskie, co jest drogie Polakom i stanowi nasz fundament. – Chciałabym, żebyśmy walczyli, trwali i zwyciężyli. Do zobaczenia za tydzień na marszu „Obudź się Polsko” w Warszawie – zakończyła swoje wystąpienie posłanka.

 

Radny z Zabierzowa Edmund Dąbrowa podkreśla, że przyszedł na marsz, gdyż zawsze trzeba protestować, gdy dzieje się niesprawiedliwość. – Nie przyznanie miejsca na multipleksie tej telewizji to jawna dyskryminacja. Trzeba więc nam stawać w jej obronie – mówi, zaznaczając, że na tyle złego ile dzieje się dziś w Polsce i tak mamy mało odpowiedzi. – Trzeba nam się jednoczyć i działać. Nie możemy stać i patrzeć jak nasza Ojczyzna upada – dodaje.

 

pam


DATA: 2012-09-22 20:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do rewal , przykre że nic nie rozumiesz to pewnie skutki telewizji publicznej zacznij słuchać i oglądać coś innego a potem wystawiaj komentarze.
ponad 7 lat temu / Polak
 
A kto chce Wam zabrać Telewizję TRWAM? Nie bardzo to rozumiem, a tych defilad nie mogę pojąć
ponad 7 lat temu / rewal
 
I takie newsy lubie:) +.
ponad 7 lat temu / Slawomir
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.