DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

„Nie oddamy wam, Telewizji Trwam”

„Nie oddamy wam, Telewizji Trwam”
fot. pam

Łańcut, Zabrze, Zabierzów oraz Biała Podlaska to miejscowości, przez które przeszły dziś marsze w obronie wolności słowa, w obronie Telewizji Trwam. Jutro kolejne manifestacje odbędą się w Lubartowie i Mrągowie. – Radio Maryja i Telewizja Trwam to media, które formują ludzi, uczulają na wartości związane z wiarą, z dziedzictwem narodowym, trudno więc dziś, gdy są one dyskryminowane nie mówić: „Nie oddamy wam, Telewizji Trwam” – mówił na rozpoczęcie marszu w Zabierzowie Bogdan Dobosz z Komitetu Gminnego PiS.

 

Marsz w Zabierzowie poprzedziła Msza św. – „Musimy siać, choć grunta nasze marne”. Musimy siać. To jest nasza odpowiedź na wezwanie, jakie kieruje do nas Jezus Chrystus i jakie płynie z Radia Maryja i Telewizji Trwam. Tu jesteśmy dziś my – zabierzowskie mohery, ludzie, którzy przez różnorodne statystki określani są jako drugiej kategorii. My jednak nie zniechęcamy się i walczymy o to, co polskie i katolickie, walczymy w obronie Telewizji Trwam. Zróbmy wszystko, aby ziarno Bożego słowa mogło wydawać owoc obfity – apelował do uczestników uroczystości ks. prałat Stanisław Kozieł, proboszcz z Bolechowic, który przewodniczył Eucharystii.

 

W zabierzowskim marszu w obronie mediów uczestniczyło ponad 150 osób. Wśród nich byli posłowie na Sejm RP, wójt Zabierzowa oraz radni. – Bardzo się cieszę, że jesteśmy tu dziś pod biało-czerwonymi flagami. Walczymy w dobrej sprawie. Uczestniczymy w tworzeniu historii. To, co przeżywamy to wielkie historyczne chwile. Przez całą Polskę przetaczają się marsze w obronie wolnych mediów. Ten rok jest pod tym względem rekordowy – mówiła do zgromadzonych posłanka Barbara Bubula. Jak podkreśliła, Telewizja Trwam stoi przy wartościach, przy tym, co katolickie i polskie, co jest drogie Polakom i stanowi nasz fundament. – Chciałabym, żebyśmy walczyli, trwali i zwyciężyli. Do zobaczenia za tydzień na marszu „Obudź się Polsko” w Warszawie – zakończyła swoje wystąpienie posłanka.

 

Radny z Zabierzowa Edmund Dąbrowa podkreśla, że przyszedł na marsz, gdyż zawsze trzeba protestować, gdy dzieje się niesprawiedliwość. – Nie przyznanie miejsca na multipleksie tej telewizji to jawna dyskryminacja. Trzeba więc nam stawać w jej obronie – mówi, zaznaczając, że na tyle złego ile dzieje się dziś w Polsce i tak mamy mało odpowiedzi. – Trzeba nam się jednoczyć i działać. Nie możemy stać i patrzeć jak nasza Ojczyzna upada – dodaje.

 

pam


DATA: 2012-09-22 20:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do rewal , przykre że nic nie rozumiesz to pewnie skutki telewizji publicznej zacznij słuchać i oglądać coś innego a potem wystawiaj komentarze.
ponad 7 lat temu / Polak
 
A kto chce Wam zabrać Telewizję TRWAM? Nie bardzo to rozumiem, a tych defilad nie mogę pojąć
ponad 7 lat temu / rewal
 
I takie newsy lubie:) +.
ponad 7 lat temu / Slawomir
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.