DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Nie muzułmanie, a sataniści. Ekspert nie ma wątpliwości kto bezcześci francuskie świątynie

Nie muzułmanie, a sataniści. Ekspert nie ma wątpliwości kto bezcześci francuskie świątynie
fot. pixabay.com

W ostatnim czasie czterokrotnie zwiększyła się liczba zbezczeszczonych we Francji obiektów sakralnych – świątyń, cmentarzy i kaplic. Mimo że wielu za sprawców uważa muzułmańskich fundamentalisów, to eksperci wskazują na satanistyczny charakter dokonywanych profanacji.

 

Lavaur, Francja. Dwóch nastolatków pod osłoną nocy wtargnęło do XIII-wiecznej katedry pw. św. Alana. Będąc na miejscu podpalili ołtarz, odwrócili krzyż do góry nogami, kolejny krucyfiks wrzucili do pobliskiej rzeki, a figurę Jezusa ustawili w pozie, którą miejscowy gubernator określił mianem „groteskowej”. Mieszkańcy nie mogli się nadziwić, że tak ohydnego aktu profanacji dokonało dwóch chłopców.

 

W zeszłym tygodniu sprofanowano jeden z kościołów w Bretanii. Wandale nie tylko ukradli pieniądze ze skrzynki na datki, ale po ich wizycie wokół figury Matki Bożej znaleziono pełno niedopałków papierosów, a w chrzcielnicy znajdowały się wymiociny.

 

Już kilkukrotnie zbezczeszczono ogromny cmentarz Terre-Cabade nieopodal Tuluzy. Ostatnio zniszczono niemal 70 nagrobków i krzyży. Kustosz cmentarza nie określił tego aktu mianem „rasistowskiego”, gdyż sprofanowano jedynie nagrobki chrześcijan, a nie muzułmanów czy Żydów.

 

Powyższe przykłady można mnożyć. W 2018 roku policja odnotowała 127 kradzieży i 877 aktów wandalizmu obiektów sakralnych. To o cztery razy więcej niż przed dziesięciu laty; w samych  pierwszych czterech miesiącach 2019 roku odnotowano już 228 takich przypadków - podaje Konferencja Episkopatu Francji.

 

„Głównym powodem bezczeszczenia świątyń jest satanizm” – nie ma wątpliwości Bernard Antony, założyciel Generalnego Sojuszu przeciw Rasizmowi na rzecz Francuskiej i Chrześcijańskiej Tożsamości (AGRIF). „Bezpośrednie ataki na konsekrowane Hostie, znane katolikom jako Chrystus we własnej osobie, są znakiem bezpośredniej wrogości wobec Syna Bożego i wiele ostatnich ataków (…) jest świadomym wyrażeniem nienawiści do wszystkich chrześcijan, wypływającym nie z kręgów sekularnych czy rewolucyjnych, lecz będące hołdem dla samego Szatana” – zaznacza.

 

We Francji coraz więcej ataków skupia się na niszczeniu nagrobków, umeblowania, figur świętych czy tabernakulów. Wiele przypadków posiada znamiona rozmyślnej przemocy, której jedynym celem jest profanacja i zniszczenie. Do opinii publicznej przedostają się jedynie informacje o najbardziej spektakularnych profanacjach. Akty wandalizmu są w tym kraju już na porządku dziennym. Jednak w przypadku meczetów czy synagog nawet najmniejsze akty wandalizmu są nagłaśniane przez największe media w kraju.

 

Antony zwraca uwagę na bierność instytucji Kościoła. Jego zdaniem wielu biskupów nie chce „wywoływać atmosfery prześladowania”, dlatego tylko część przypadków jest zgłaszana. Jego zdaniem brak uznania satanistycznego charakteru przestępstw jest daniem Szatanowi wolnej ręki w dalszym działaniu. „We Francji mamy takie powiedzenie: nie zasiadaj do jedzenia z diabłem, nawet dysponując bardzo długą łyżką” – podsumowuje.

 

Źródło: lifesitenews.com / realclearinvestigations.com

PR

  


DATA: 2019-07-18 14:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli tak dalej będzie się działo to Francję czeka to samo co Martynikę w 1902 albo Messynę w 1908 albo Nowy Orlean w 2005
ponad 1 rok temu / Antylewus
 
W ostatnim dwu stuleciu liczni papieże wypowiadali się negatywnie nt.wolnomularstwa,które było i jest zwornikiem działań wyeliminowania stanu kapłańskiego oraz obalenia katolicyzmu.W Polsce narodowa loża została uśpiona w 1938r. a wznowiła swoją działalnośc w 1961 r. jej organem prasowym jest kwartalnik "Ars Regia".Masoneria parodiuje Kościół a fartuszkowi bracia zwołują "sobory" celem inicjowania przedsięwzięc ateistycznych i aktywności prowoania grzechu w życiu publicznym,zwłaszcza do zsekularyzowania instytucji małżeństwa i rodziny - uderzają w młodzież.
ponad 1 rok temu / t
 
Nie ma różnicy. Jeśli nie wielbisz prawdziwego Boga. wielbisz fałszywego
ponad 1 rok temu / Second
 
tytuł powinien brzmieć " Masoński ekspert mataczy w sprawie podpaleń kościołów"lub "prawdziwe kłamstwa masonerii czyli poprawnosc polityczna" wszyscy myślący wiedzą jak było na prawde....
ponad 1 rok temu / pol
 
z tekstu wynika że katedrę w Paryżu spalili nastoletni sataniści a nie muzułmańscy budowlańcy i pewnie przypadkiem porozkładali amunicje i termit lub fosfor a ta garstka strażaków która gasiła to miała płacone na godziny i czekała aż sie wypali ciekawe która loża masońska dała pieniądze na zapałki termin też był ustalany z satanistami bo w czasie przemówienia makarona na temat żółtych kamizelek PRAWDY PRAWDY POTRZEBA JAKO I CHLEBA
ponad 1 rok temu / pol
 
Wojna trwa i trwać będzie.
ponad 1 rok temu / Piotr K.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.